SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 319373

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 498
Caramel


Postanowiłem, że nie będę miał do końca zbilansowanej diety. Wykluczyłem orzechy, oliwę itp. Mogłabyś rzucić okiem czy w miarę jest odpowiednia, aby nabrać masy (nie do końca beztłuszczowej). Większość składników wziąłem z innych diet z forum na masę.

Dieta masowa na ektomorfika - 2900kcal (tyle powinienem pożerać):

I posiłek:
- 100g płatków owsianych;
- 2 szklanki mleka;
- 2 jajka na twardo;

II posiłek:
- chleb razowy;
- masło;
- polędwica z kurczaka;
- jakiś owoc;

III posiłek (obiad):
- 100g ryżu;
- mięso najlepiej kurczak lub wołowina, ale jak nie bedzi to obojętnie;
- warzywa;

IY posiłek (przed treningiem):
- pół kostki twarogu chudego;
- chleb razowy;

V posiłek (po treningu):
- chleb razowy;
- warzywa;
ser żółty, szynka z drobiu;
- 2 jajka na twardo;

VI posiłek:
- twaróg półtłusty lub jakaś dobra rybka;

Głownie chodzi mi o to, żeby sprawdzić czy odpowiednio będę dostarczał składników odżywczych. I czy może być - przecież nie będę sie katował. :P



Zmieniony przez - mlodybdg w dniu 2008-05-04 13:25:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To temat pod nazwą: pojedyńcze pytania
Jeśli chcecie diety sprawdzać to wklejajcie je w odrębnym temacie ;)

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2008-05-04 13:28:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174
w posilku jak mam 100g kurczaka to moge zamienic na rybe bo podobna ilosc bialka i tluszczy jak chuda ale co z innymi miesami? na przyklad mieso wieprzowe ma tlusczu wiecej i wtedy jak dam 100g to zwiekszy mi sie kalorycznosc.wtedy nie dawac juz oliwy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rybę na kurakam możesz zamienić. Niw ielkie zmiany w kaloryczności mogą być przecież.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2171
Dzięki Caramel.Jeszcze jedno pytanie duzo osub radzi dokupić witaminy ale czy jest sens kupować skoro w dzienniku posiłków vitalmaxa wyszło mi że prawie wszystkich witamin mam ponad 100% mojego zapotrzebowania w diecie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174
wiem ze na rybe moge ale przeciez 2 rodzaje miesa to tez za malo.jak chce sobie dac wieprzowine lub woliwne tlusciejsza (ogolnie wiem ze chude wybierac mam) to tak samo dac jej 100g? na przyklad jak takie mieso ma 250kcal to jest roznica miedzy piersia co ma 100
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Diruś, odpuść sobie witaminki. Lepiej kupić gdy zauważy się jakieś braki bądź jedną witaminę/minerał dla celów prozdrowotnych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15970
Co do tematu wapnia i laktozy
Norma podobno jest gdzies ok. 1000mg dla mezczyzn dziennie wapnia dobrze mysle ??

wiadomo kefiry, jogurt napoje fermentowane lepsze niz mleko wg. mnie .

Dwa kubeczki po 180g kefiru naturalnego 0,5% do 2% dodanego do codziennej diet bedzie dobrm wyborem ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 429
W innym temacie nie uzyskałem odpowiedzi, więc może tu się udajavascript: test('');
javascript: test('');

Waga: 55kg
Wzrost: 179cm
Zapotrzebowanie kaloryczne z nadwyżką: 3650kcal

Jestem ektomorfikiem i dając 2.2g/kg białka wyszło mi 13%(121g) całkowitego zapotrzebowania. Tłuszcze to 25%(101g) i reszta to węglowodany, czyli 62%(565g).

Pytanie: Czy tych węglowodanów nie jest aby za dużo? Ale inaczej chyba się nie da.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
keycyti możesz dodać spokojnie.
sloo tyle moze być, jednak na początku polecam zacząć z mniejszą nadwyżką kcal (200kcal) i zwiększać według efektów.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z jedzeniem po treningu

Następny temat

co z ta dietą ?

WHEY premium