SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIAGANIE na drążku

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 15665

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam pytanie o podciąganie:
Podciągam się na drążku nachwytem (średni rozstaw ramion) i czuję że mam napięte tricepsy - właściwie to one głównie się męczą. Z tego co wiem to podczas podciągania nie powinny właściwie pracować. Skąd więc ból w tricepsach po treningu a i brak bólu w bicepsach? Czy ktos mógłby mi wyjaśnić jakie grupy mięśnie biorą udział w podciąganiu na drążku nachwytem a jakie w czasie podciągania podchwytem? Dziękuję za odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
spojrz do atlasu treningu silowego i porownaj sobie prace miesni przy poszczegolnych rodzajach treningu silowego, troche kosztuje ale warto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 467 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4446
podchwytem - najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe, dwugłowe ramion/// nachwytem (szeroko) - mięśnie najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe, dwugłowe ramion
(informacje zaczepnięte z altasu cwiczen)

"Gestorben dauer das ist gut"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 716 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9168
"Z tego co wiem to podczas podciągania nie powinny właściwie pracować" hehe-czyli powinny pracowac niewłasciwie nie możesz uwić w ten sposób bo w każdym ćwiczeniu angazują się różne mięsnie(również antagonistyczne) nawet jeśli ćwiczysz bicepsa triceps także pracuje choć w niewielkim stopniu-co umożliwia płynniejsze wykonywanie ruchów, a może po prostu wykonywałes wczesiej jakieś ćwiczenia? ja raz tak miałem że jak zrobiłem sobie dużo seri wyciskania na klate to na następny dzień po podoszeniu na drążku klata mnie bolała więc to różnie bywa

--pomogłem??-daj soga--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ehh - zmieniam "nie powinny właściwie pracować" na "prawie nie powinny pracować". Chodzi mi o to że czuję jakbym się podciągał na tricepsach (?). tzn. - być może napinają się i blokują mi ruch podciągania - w każdym razie - one właśnie męczą mi się najszybciej choć mam je dość silne - a nie robię żadnych innych poważniejszych ćwiczeń na rece i barki. Ktoś wie czemu? wiem że wszystkie mięśnie pracują - chodziło mi o to które najwięcej - dzięki za odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1070 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16736
Jakos nie moge tego zrozumiec Przy podciaganiu triceps???? Przeciez to niemozliwe, cos chyba jestes popsuty

Enzo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 716 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9168
hhehe żeby sie upewnić przed chwilką podciągnełem sie 12 razy i raczej oprócz lekkiego zmęczenia biców nic innego mnie nie boli
hej a moze za bardzo katujesz trica w swoim treningu za mało dajesz mu czasu na regeneracje, jeśli nic z tych rzeczy to powinieneś po prostu cześciej sie podciągać a mięsnie same się z czasem przyzwyczają...

--pomogłem??-daj soga--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 70855
Zawsze jak sie podciągałem szerokim nachwytem to mnie najszersze bolały albo miesnie w ich okolicach lecz wczoraj sie pociągałem jak zwykle a mam dzis "zakwasy" na klacie, jak to możliwe?!?

Kudowa Zdrój noclegi hotele http://www.kudowazdroj.net 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 76 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1739
Przy podciaganiu nachwytem dluga glowa tricepsa pracuje jako dynamiczny stabilizator.

Dynamiczny stabilizator to miesien laczacy dwa stawy, ktory jednoczesnie "skraca sie" przy docelowym stawie i "wydluza sie" przy drugim stawie z niedostrzegalna roznica w dlugosci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no - być może za bardzo katuję triceps wspinaczką sportową. a potem podciągając sie powoli statycznie jeszcze bardziej go męczę - choć wtedy on tylko stabilizuje... jest to jakies wytłumaczenie. dzięki za odpowiedzi - bo myślałem że jestem zepsuty jakiś rzeczywiście;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1070 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16736
Moze jeszcze jestes na gwarancji Powodzenia w cwiczeniach.

Enzo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1350 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16011
Albo to co napisali albo zła technika. Jak się podciągasz staraj się "w myśli" wyizolować mięśnie grzbietu i myśleć tylko o nich, może pomoże

http://www.Szybkitrening.pl - dobra alternatywa dla ćwiczeń siłowych przy braku czasu...
Chcesz mieć silne bicepsy? Rób przysiady
Moje zdjecia po 2 latach cwiczen: http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=98484&x ,
Dobry trening brzucha z magazyny "Flex":
http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=93118&x
=_=SFD 100% CLEAN CLUB=_=

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NACIAGNIETE MIESNIE ...

Następny temat

ile treningu

Wiecej