SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIAGANIE NA DRAZKU

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3191

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 206
witam:) mam pytanie dotyczace podciagania na drazku, do tej pory cwiczylem na lawce z ciezarami i wogole ale niestety musze oddac:( i zostaly mi tylko hantelki 2x10kg :(ale mniejsza o to:P mam zamiar chociaz podciagac sie na tym drazku i mam pytanie jak najlepiej dobrac cwiczenia? ile razy w tygodniu cwiczyc? i czy bedzie lepiej jak sobie codziennie bede robil po trochu czy np:2,3 razy w tyg. w seriach ? jesli tak to jaki uchwyt i jaka ilosc powtorzen ? dodam ze podciagam sie zaledwie 10-11 razy podchwytem i 6 razy nachwytem:/ z gory dzieki za pomoc:)pozdro..;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1543 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28474
podciaganie na drazku to najlepsze cwiczenie na plecy, zawsze dawaj je jako pierwsze i rob 3-4 serie na maxa, tyle ile dasz rade, rozstaw rak taki zebys w polowie ruchu mial kat prosty w lokciach (nachwytem oczywiscie) i najlepiej cwicz raz w tygodniu
zapisz sie na silke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 263 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664
hm, koles wyzej, masz pojecie o drazku? nie? zapisz sie na siłke.

hm, odezwe sie bo sam jestem pasjonatem drążka, gdzie jak gdzie ale w zwisie idzie ma "nadomiar" dobrze, podciagam sie regularnie od dlugiego czasu, podciaganie w moim przypadku nie ma nic wspolnego z "stażem" treningowym na siłowni, bo drazek gosci w domu od dzecinstwa w przedpokoju:) ma 2m :) ze wzgledu na pasje ojca, stąd i potomstwo od 12-14 roku zycia równo rypało na nim "w góre i w góre". Dlatego pocdziele się moim DOŚWIADCZENIEM, nie widzą sciągnietą z podręcznika ale prostym doświadczeniem. a więc pare punktów.

Jeśli chcesz poprawić ILOŚĆ potwórzeń, nie zalezenie od CHWYTU to moge polecic cos co robili kumple z klasy, (na wf w liceum mielismy podciaganie na ocene, facet dal nieco czasu i prosze panowie kazdy dowolnie na "ilosc" pełne wyprosty, dla ciekawskich CEL był bodajze od 25 powtórzen, dla przeciętnego nastolatka, nie lada wynik) jak to zrobić?

polece w ten sposób. Dzień na drążku, dzień bez drążka czyli... na zmiane, przerwa drazek przerwa drazek. JAK? Serie etc. jesli chodzi o wystrzymalosc mi najlepsze efekty dał taki prosty system tzn.
maks powotórzen jaki jestem w stanie wykonać np. 12 na 1 serii. 2 kolejne serie to 60-70%maksu.. jakies 8-9 dla 12 wystarczy. Ostatnia seria to "ile damy rade". Z tym że: w 3 seriach staramy się panowac nad techniką, nie chwiejemy, nie machamy nogami, pełne wyprosty, natomiast ostatnia... JAK TYLKO TO MOZLIWE:) oczywiscie nie stawiajmy taboretu pod drażkiem:). tak bawimy sie cały tydzien. od kolejnego poniedzialku dodajemy 2 powtórzenia i znowu.. i znowu i znowu i znowu.. i tak ile tylko tyg. damy rade. Moj osobisty sposób na ilość, przyznam ze w okresach kiedy mi zalezało, z 20 ruchów nadchywtem szeroko, byłem w stanie zrobić w okresie do 2 miesiacy nieco ponad 30 ruchów. Obecnie nie wykazuje takich zapałów i maks dobry techniwcznie bez obciażenia waha sie około 25powtórzeń.

Co wazne a nikt nigdzie o tym nie pisze, wystarczy "czesciej" powisiec na drazku.. zeby zauwazyc, ze problemem przy ostatnich powtórzeniach nie staje sie "podciagniecie" tylko UTRZYMANIE sie w zwisie.:) tak nadgarstki dostają w dupe, opuszczamy sie na palce, chwyt słabnie spadamy. Dlatego "zawisnij" od czasu do czasu, zobacz ile minut potrafisz jak małpka:) przyda sie z pewnoscia:)

w sumie to chyba tyle, o drazku z obciazeniem nie bede sie rozpisywał, chyba że kogos interesuje jak sobie poradzic w HST z progresją lub jak sie do niej przygotować, wtedy służe pomocą... własnie przygotowuje sie do moje 1 HST, drazek i progresja przy 15 powtórzeniach na 6 treningów (mysle ze 10 ruchów to juz nie taki problem) (5 nie powinno juz byc z pewnoscia w ostatnim mikro) to naprawde moze byc problem dla smiertelnika, nie mowie o starych WYGACH:) bo z 20kg na pasie 15 ruchów, to wymaga wprawy, techniki, no i zaparcia jak wszedzie. Jezeli chodzi o HST i drazek, nie ma cudow i nie ma sposobow extra fast, ale mozna sie przygotowac;) polecam drazek nparawde warto czasem POWISIEC:) i pounosic sie na nim:) pozdro

..::Małe Ciało:Wielki DUCH::..
..cele ubiegłegoroku: łapą>cel 38 cm. klatka> 100kg wycisk[osiągniety]/obecnie 106-110 kg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 127 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3057
więc co polecasz przy 15 w hst bo ja wprawdzie zrobie 5tke z 25kg na pasie ale 15 to chyba tylko bez obciążenia i to szybko tzn bez powolnego opuszczania zalecanego przy tym ćwiczeniu
w wycig górny nie chce się bawić bo on tylko powoduje zanik siły i rozleniwienie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ja proponuje sprobowac chwytem neutralnym :) swietnie wchodzi na grubosc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1588 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16577
podciągaj się nachwytem podchytem neutralnym chwytem i jakkolwiek, drążek to bardzo pozyteczny sprzęt domowy

Gdzie jest Bóg, chyba na urlopie, na niego też mieli kartotekę w UOP-ie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z bicepsem

Następny temat

trening fbw dla cwiczącego sporo lat

WHEY premium