SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU I STREET WORKOUT CZ.4

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 424406

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Adam-u tego to pewnie dobry gen i ciężki uliczny trening,bo o jakieś mega programowane i metodyczne treningi to ich z całym szacunkiem nie podejrzewam :) Do dobrego niewałowanego towaru też jest tam sporo lepszy dostęp -a wiem to od moich kolegów rugbistów którzy tam jeżdzą czasami z kadrą :)

Wczoraj na siłce odwiedził mnie znajomy -bardzo dobry wytrzymałościowiec. Chciał się sprawdzić siłowo i całkiem fajnie Mu to wyszło bo poprawił życiówkę.Waga przed próbą- 58,8 kg :)



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1311 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38514
jaki nieśmiały he he:) 58.5 ? kiedy ostatni raz jadł? 20 kg więcej od niego waże prawie

chin up:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Marcin to skromny gość.Nie myślałem że drzemie w Nim taka siła. Praktycznie bez treningu z ciężarem zrobil prawie wagę ciała.Jak by potrenowal i zrobić zawody z przelicznikiem do wagi ciala to by sie liczyl w czołówce :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
Łukasz masz rację, kto więcej waży (oczywiście w tym pozytywnym sensie,że duża masa mięśniowa ) temu dużo łatwiej większe ciężary na drążku, słusznie dodany podział wagowy w Sochaczewie, lżejsi zawodnicy, typu właśnie 58,8 kg byli by całkowicie bez szans na zawodach, przy jego masie to pozytywny wynik, podciągnąć się dodatkowo prawie ze swoją wagą ciała jest bardzo dobrze, ja sam nie podniosę dużo więcej dodatkowego ciężaru niż moja waga ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
O co chodzi z tym podciąganiem w czasie dwóch minut, to jakiś internetowy konkurs ? ilu zawodników w nim uczestniczy ? ten co jego filmik wrzucony to prowadzi czy są lepsi ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Mateusz - to jest konkurs internetowy.Jest sporo filmików chłopaków i ten chyba prowadzi bo lepszego nie widziałem. Nie wiem ile trwa i czy już się skończył -trzeba by było kogoś dopytac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
.


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2017-07-30 19:38:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
matkus1
Łukasz masz rację, kto więcej waży (oczywiście w tym pozytywnym sensie,że duża masa mięśniowa ) temu dużo łatwiej większe ciężary na drążku.


a bo ja wiem....
Najbardziej odtłuszczeni atleci,wyposażeni w największe masy mięśniowe,tj kulturyści wcale nie targają na drążku absurdalnych ciężarów,a już żaden nie zbliża się do wagi własnej doczepionej na pasie. Od razu uprzedzam, jeśli ktoś sądzi że kulturyści są słabi, to niech pokaże jak robi np 250kg na ławce(jak robi to Morgan Aste-waga ok 160kg), czy jak robi przysiady z ciężarem 300kg jak Coleman(jego waga też coś pod 150kg)

Pudzian który słynął zawsze z bardzo dobrego stosunku masy mięśniowej do tłuszczowej,za czasów bycia strongmanem, też nie targał swojej wagi na drążku. Kiedyś w jakimś pojedynku z Panem Łuką, chyba podciągnął się z ciężarem 70 czy 80kg...a za czasow strongman ważył w granicach 130-140kg.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Queblo-poszedłeś troszkę w skrajność :) Mateuszowi też chyba raczej nie do końca o taką sytuacje chodziło Przy wadze 160 czy 150 kg nawet mało otłuszczone jednostki nie dadzą rady pocisnąć swojej wagi-bo ta siła musiałaby być już przeogromna.Muszą być zachowane proporcje bo wiadomo że ruch podciągania jest specyficzny i trzeba tą swoją wagę własną dodatkowo dżwigać. Z niepodważalnych faktów wynika że najlepsze wyniki na max rep osiągają zawodnicy w przedziale 80-90 kg. Najlepsze wyniki w Polsce i na Świecie o tym świadczą. Tutaj te proporcje do masy własnej i realnie osiągalnej siły są jeszcze zachowane.Wiadomo że siła to głównie praca nad układem nerwowym,ale tego mięśnia też musi być żeby to wszystko się spięło i poszło z ciężarem do góry :) Na razie próżno szukać zawodnika 50-60 kilogramowego który dorównuje najlepszym wynikom zawodników w przedziale wagowym 80-90 kg.


Zmieniony przez - lukix w dniu 2017-07-30 21:04:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
a jakie są najlepsze wyniki dla zawodników 90-cio kilowych? z tego co czasem tu wkleicie jakiś filmik to widzę ze w granicach 90-100kg. Owszem,trudno by 50cio kilowiec machnął tyle samo,ale dla niego podobnym wyczynem będzie podwieszone 50kg.
Może gdyby tych dwóch porównać jakoś,tj spróbowac określić co jest bardziej "wartosciowe",czy podciągnięcie +90kg przez goscia ważącego 90kg czy podciągnięcie +50kg przez goscia co waży 50kg, wtedy byłby problem bo wchodzimy w dywagacje czy cięższy ma ciężej, bo podnosi wiecej masy własnej,czy ma lżej bo ma wiecej mięśni.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JADE DALEJ -CZUNG-MEN

Następny temat

Siłownia plus pływanie

WHEY premium