SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU I STREET WORKOUT CZ.4

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 424424

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU Z CIĘŻAREM 32 KG.
1. Podciągnięcie zaliczamy od pełnego zwisu do momentu podciągnięcia się brodą powyżej drążka – zawodnik czeka w zwisie na komendę sędziego „go” która poprzedza każde podciągnięcie – podciągnięcie się przed komendą sędziego będzie niezaliczane
2. Musi być zaakcentowane zatrzymanie w zwisie do wyprostu rąk w łokciach,
3. Dozwolone jest odpoczywanie podczas zwisu, tylko na dwóch rękach, ale nie dłużej niż 3sekundy.
4. Zabroniona jest pomoc nóg - wszelkiego rodzaju kopanie nogami, podbijanie kolanami
5. Nogi trzymamy złączone, nie krzyżujemy nóg,
6. Nie będą zaliczane podciągniecia cross-fitowe, np butterfly pull-ups
7.Podciągamy się tylko i wyłącznie NACHWYTEM.
8. Ćwiczenie wykonujemy na gołych dłoniach, nie wolno startować w rękawiczkach lub bandażach.


Ktoś poszedł w końcu po rozum do głowy: 3. Dozwolone jest odpoczywanie podczas zwisu, tylko na dwóch rękach, ale nie dłużej niż 3sekundy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Mi też się to podoba,bo nie będzie kombinowania. Te 3 sek też spoko,bo nie będą się te próby przeciągać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Zawody i po zawodach :) Super atmosfera i równo 150 zawodników w tym 52 w podciąganiu z 32 kg. Słońce tak paliło że trzeba było się chować za banerami reklamowymi albo za bluzą z kapturem Wyniki tak na szybko z głowy ,bo oficjalne pewnie będą za kilka godzin.Muscle upy wygrał Grezgorz Kowalik z wynikiem bodajże 16 zaliczonych.Podciąganie wygrali ex aequo Maksym Riznyk i Piotr Gorzela z wynikiem 15 repsów.Taka ciekawostaka iż Mateusz"Matkus" zrobił w dogrywce o 3 miejsce lepszy wynik niż dwaj zwycięzcy :) Dipy z 48 wygrał też Riznyk z wynikiem 22 repsy.Najwszechstronniejszym zawodnikiem został Piotr Gorzela. Co do pompek na ziemi i podciągania kobiet wyniki wkleje wkrótce :)



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7287 Napisanych postów 12489 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87749
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
Co to były za zawody? Bo cos mi umknelo a widze ze uczestników sporo.

PS: to matkusa mozna pokonac :O

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Queblo-to były Mistrzostwa Polski Street Workout w tzw. "Siłówce" Wrzucałem link do wydarzenia na wątku jakiś czas temu Co do Mateusza,to jak nie popełni błędu to ciężko Go pokonać,ale błędy się zdarzają-taki urok sportu.Szkoda bo forma była na wygraną i pokazał to w dogrywce po korekcie błędów z pierwszej próby.Mi niestety znowu zabrakło wyciągnięcie 14 repsa i by było pudło a tak została ta nieszczęsna dogrywka.. :)

Tutaj 2 miejsce w musclach.więcej filmów jak sie pojawi to też postaram się wklejać:




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Łukasz a zauważyłeś że Ty jesteś bardziej krytycznym sędzią niż byli na zawodach,kolega z filmu powyżej nie prostował rąk w zwisie czego ode mnie wymagałeś i mu zaliczyli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Marek-tak to może wyglądać że nie prostuje,ale tam byli fachowcy od sędziowania.Ten z boku to instruktor gimnastyki.Tam jest taki dziwny układ między przedramieniem a ramieniem a wydaje mi się że to przez trzymanie tzw. głębszego chwytu na drążku.W ostatnim wydaje się że dopiero wyprostował ale widać że ten chwyt też zluzował na płytszy taki klasyczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Tak jest właśnie z tym sędziowaniem,ludzie są omylni jednemu nie zauważą i zaliczą do innego się przyczepią o szczegół i zawsze ktoś jest poszkodowany.
A może u mnie też 'tak to może wyglądało że nie prostuje rąk " :)
Bo niestety jak trafnie zauważyłeś przy głębszym chwycie inaczej nie da rady,a jak chcesz na siłę wyprostować uchwyt już się zmienia na zwykły i tracisz możliwość prowadzenia ciała w pionie.


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2016-06-12 13:00:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Mateusz (matkus) wczoraj został ogłoszony oficjalnym rekordzistą Polski w Podciąganiu z 32 kg z wynikiem 18 powtórzeń uznanym.
Czyli to było Mateusza trzecie podejście w dogrywce o trzecie miejsce i zrobił rekord Polski.
To taka ciekawostka z wczorajszych Mistrzostw Polski.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JADE DALEJ -CZUNG-MEN

Następny temat

Siłownia plus pływanie

WHEY premium