SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PIROGRONIANY

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3130

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
Szukam jakiegoś suplementu zawierającego pirogroniany. Uprawiam wspinaczkę i zalezy mi na utrzymaniu małej masy ciała przy jednoczesnym wzroście mocy i wytrzymałości mięśni. Czy ktoś mógłby mi coś polecić? Czy może warto zamiast pirogronianów stosować np. HMB? Pozdrawiam i z góry dziękujęza odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 719 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9059
Ja też nie ćwiczę na siłowni, a mi się tutaj podoba - jest sporo ludzi z naprawdę dużą wiedzą.
A z profilu można np. sprawdzić Twój wzrost, wagę, wiek itp. To ułatwia przy doradzaniu.

Bambo2

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 5807 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 40905
to cytat z reklamy olimpu:
"CREAPURE PYRUVATE to wysokoenergetyczna molekuła kreatyny składająca się w 60% z wysokobiodostępnej kreatyny i 40% pirogronianu. Dzięki tak zaawansowanemu połączeniu tej molekuły osiągnięto 10 - krotnie większą rozpuszczalność niż w przypadku monohydratu oraz lepsze wchłanianie i biodostępność kreatyny. W tkance mięśniowej, kreatyna jako fosfokreatyna, magazynuje bogatoenergetyczne reszty kwasu fosforowego (rodniki fosforanowe) i dystrybuuje je do syntezy białek i skurczów włókien mięśniowych. Jako końcowy produkt glikolizy, pirogronian hamuje glikolizę i aktywizuje glukonogenezę, co ochrania glikogen podczas wysiłku i ułatwia jego nadkompensację w okresie powysiłkowym.

Suplementacja diety OLIMP CREAPURE PYRUVATE powoduje:
- znaczny wzrost siły oraz beztłuszczowej masy mięśniowej
- szybszą regenerację oraz odbudowę ATP
- mniejszą retencję wody niż w przypadku stosowania monohydratu
- działanie antykataboliczne
- redukcję tkanki tłuszczowej
- ograniczoną konwersję do nieaktywnego metabolitu - kreatyniny"

Willhelm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1402 Wiek 46 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32262

Nie dyskutuj z d****em bo najpierw ściągnie cię do swego poziomu a potem pokona doświadczeniem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
v3gas ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 6008 Wiek 14 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38264
pirogronian nie dziala w zalecanych dawkach...'efekty' jego dzialania moga sie pojawic przy dawkach powyzej 25g/d /w niektorych badaniach nawet pozyzej 50g/d/..co jest strasznie nieekonomiczne..a dodatkowo moze powodowac klopoty zoladkowe..

hmb..to jooz wogoole sobie odpoosc..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
na to co cwiczysz - tony białka, ja bym brał dodatkowo 20g dziennie bcaa i by pasowało ci + 3g kreatyny mono dziennie..

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam ponownie.
Dziękuję za szybkie odpowiedzi - i oczywiście mam kolejne pytania;) - zdaje się że głównie do kolegi Czarnuchoka:
1. Podoba mi sie pomysł brania BCAA - znalazłem suplement o nazwie BCAA High Effect firmy Nutrend. Oprócz BCAA zawiera też L-karnitynę. Co o nim sądzicie? Czy jest rzeczywiście lepszy od samego BCAA np. Olimpu?
2. Kreatyny nie chcę brać bo wiem że wielu wspinaczom rośnie od niej zbyt duża masa w stosunku do siły. Wolę l-karnitynę aby zmniejszyć masę. (Dlatego niezbyt podoba mi się połączenie pirogroniany+kreatyna w proponowanym suplemencie Olimpu)
3. Czemu nie HMB?
Dziękuję z góry za kolejną porcję pouczających odpowiedzi;).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ehh - pomyliłem się. Ten suplement który wynalazłem to oczywiście BCAA+L-carnitin firmy Nutrend. I mam jeszcze jedno pytanie: jak to jest z proporcją masa ciała/siła po używaniu kreatyny? Czy rzeczywiście przyrost masy mięśniowej jest większy niż przyrost samej siły?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
słaby produkt i nie opłacalny - kupuj któryś z tych dwóch:

BCAA TREC 240 kaps 69zł

lub

BCAA PHYTOCHEM 180 tab za 149zł

co do kreatyny w ilościach 3g dziennie nie bedzie ci zbytnio po niej rosła masa, a wytrzymałość napewno sie zwiekszy

co do l-karnityny jest nieopłacalna!

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam - po raz kolejny i mam nadzieję ostatni.
1. jaką kreatynę polecasz?
2. Jakie białko?
zaznaczam że chodzi mi o suplementy raczej tańsze.
Używam obecnie PROVIT 85 OLIMP i jest OK - ale może poleciłbyś mi coś lepszego i niekoniecznie drogiego?
Dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
kreatyna - kup sobie vitalmaxa 900 lub 1200g (70-90zł) są tak tanie że jak dla Ciebie bedzie sie super opłacało. Przy dawkach 2-3g dziennie możesz stosować kreatynę przez cały rok.

Białko - najtaniej wychodzi WPC 80% 1500g Treca i 1000g extensora. Mozesz takze sprobowac z System Protein 80 Olimpu - zobacz sobie ceny u sonbatego (dział Atleta)

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 719 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9059
Z tą kreatyną to nie tak. Pewnie przejąłeś się artykułem Rafała Moucki sprzed kilku lat. Rafał popełnił sporo błędów (przede wszystkim za dużo kreatyny i węglowodanów prostych). Ja używam od półtora roku i bardzo sobie chwalę. Myślę, że w dawkach o połowę mniejszych niż zalecane znakomicie będzie się sprawdzał nowy CreaFusion, - właśnie zacząłem testować.

Chętnie udzielę dalszych porad w temacie suplementacja we wspinaniu.

Bambo2

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

AOL

Następny temat

kreatyna z glutamina

WHEY premium