SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PARKER - proszę o wypowiedz!

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3306

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez p-aR-ker z działu Strongman.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam Was na tym forum. Jestem tutaj od niedawna. Przeglądałem je i jest narpawdę chyba najlepsze z wszystkich jakie widziałem. Mam takie pytanie, a wiem, że Parker jest tutaj w tym dziale bardzo pracowitom i kompetentom osobą. Mam takie pytanie,mianowicie, byłem w 2002 roku na słynnych Mistrzostwach Śląska w wyciskaniu. Był tam gość - weteren - startował z klubu Tytan Żory w wadze do 100kg, wycisł 190 - nazywał się Wiesław Wróbel. Dobrze pamiętam jak sędziowie powiedzieli mu,że: nikt w Polsce nie wyciska tak dobrze technicznie jak on. Widziałem co nieco o nim na stronie www.kety.pl i z tego co się orientuje startuje w federacji WPC. Ale nie wiem nic więcej o nim, a podobno kiedyś byłteż dobrym ciężarowcem. Proszę jeśli ktoś coś wie na temat tego zawodnika to niech napisze.
Dziękuje i narazie!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 332 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1402
No Wiesiek mówił mi trochę o różnych dawnych startach jeszcze z Romanem czy Łuką. Pozdrawiam Ciebie i Pan Romana.

Zapraszam na http://www.bartekmedon.prv.pl ! Wejdz a nie pożałujesz!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Wiesław Wróbel jako jeden z pierwszych polskich trójboistów brał udział w meczach międzypaństwowych z Czechosłowacją. Startował w takim meczu w Żorach w 1984 r. razem z Janem Łuką, Waldemarem Domaszewskim, Janem Drzazgowskim i Piotrem Pawlikiem. Wygrali wtedy 5:2 Polacy. Wieław Wróbel trenował wtedy podnoszenie ciężarów w klubie BKS "Stal"-Bielko-Biała.

W 1989 roku wystartował na Mistrzostwach Polski w TS z klubu "Metale"-Kęty i uzyskał 657,5 kg w kat. 82,5 zdobywając brązowy medal.

Możliwe, że jest on sędzią trójboju siłowego, bo jest sędzia o takim imieniu i nazwisku.

Myślę, że najprościej zadzwonić do niego lub z miasta Kęty i samemu zapytać o informacje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Startował w ub. roku na Pucharze Świata WPC w Insbruku - w kat. 100 kg wycisnął 200 kg w kat. weteranów 40 lat zajmując 1-sze miejsce w kategorii wagowej, a drugie w open.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 332 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1402
Pan Wiesiek jest trenerem na siłowni rekreacyjnej w Kozach - właśnie tam ćwicze.Jest za***istym gościem. Ma w swoim dorobku jak mi pokazywał około 35 medali. W maju zdobył wicemsitrzostwo Europy WPC - wyciskając z powodu kontuzji na wąsko ciężar 185kg. 7 Grudnia jedzie do Austrii na Mistrzostwa i Puchar Świata w wyciskaniu federacji WPC. Z tego co mówił to był kiedyś nadzieją olimpijską Polski w ciężarach jako junior, kiedy nim był to jego wyniki w dwuboju to: 120 na 160. Potem zajął się 3bojem. Był bardzo dobry. Miał swego czasu rekord Polski w wyciskaniu w kategori 82.5 - 187 kg, ale potem pobił to Szymkowiak już w koszulce,bo Wiesiek wycisł to bez koszulki. Jego najlepsze wyniki w 3boju w kategori 82,5 to: 240-187.5-270, a wyniki te były bez kostiumu i bez koszulki do wyciskania, a robił je gdzieś w 1987 - więc wyniku były moim skromnym zdaniem OK. Z Hejnału Kęty odszedł 3 lata temu. Trztmajcie kciuki za niego,bo w piatek startuje na Mistrzostwach Świata jak już wspominałe.
Tak jak pisał Parker Wiesiek opowiadał mi o tym wyjeździe na Czechy-podobnop sędziowie czescy to wtedy kręcili niezłe wały - byli niezaprzyjaźnie nastawieni do Polskich 3boistów. Wiesiek,którego było stać na wycisnięcie 185,został tak "ładnie" potraktowany,że zaliczono mu tylko 170kg. Nadal startuje z klubu "Tytan Żory" - to chyba był niesamowicie mocny klub jak tam startowali Wegiera,Wróbel,Łuka.
Jak ktoś z Was wie jeszcze coś i nim - to i Ja chętnie posłucham!

dawniej Bambo12

Zapraszam na http://www.bartekmedon.prv.pl ! Wejdz a nie pożałujesz!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 757 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6245
Niestety ale troszke dodajesz Wieśkowi RP był owszem jego nie 187,5 a 180kg i poprawił go Szymkowiak na 182,5kg i bez koszulki w kat 82,5kg i ten rekord już został do epoki koszulek i proponuje Wieśkowi start w zawodach IPF wtedy napewno się zweryfikuje, bo niestety ale jest olbrzymia rożnica poziomów.

cuda mają to do siebie że czasami się zdarzają.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 332 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1402
Nie no może masz racje - mogłem się pomylić - sory. Wiesiek startuje w WPC - on praktycznie już nie ćwiczy - tylko na jakiś miesiąc przed zawodami zaczyna robić formę - dla przykłądu od czerwca do października - w ogóle nie ćwiczył - dopiero od listopada robi formę na te mistrzostwa nadchodzące. Wiem,że już nie dorównuje zawodanikom z głównej federacji,ale kiedyś (za młodu) był dobry wśród najlepszych,ale sam mówił mi jak zerwał mięśnień uda i rok pauzował - to też oddala od czołówki. Będąć weteranem uważam że jest doby będąc w stanie wyciś 200kg. Teraz na te zawody w Austrii startuje w kategorii 90kg i będzie w stanie wyciś około 180kg - może mniej, a może więcej. Nie bronię go, wiem,że nie ma to porównywać z takimi gigantami jak Kruk, ale wszak zgodzisz się ze mną,ze może i teraz nie jest juz w takiej formie aby dorównywać najlepszym w IPF, ale kiedyś za czasów młodości w latach 80tych był jednym z najlepszych w Polsce. A pozatym jest to za***isty gośc! Nara

dawniej Bambo12

Zapraszam na http://www.bartekmedon.prv.pl ! Wejdz a nie pożałujesz!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 757 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6245
Zgadzam się w całości pozdrowienia dla Wieśka od jego rywala!

cuda mają to do siebie że czasami się zdarzają.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 332 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1402
Jego rywala - to znaczy kogo?

dawniej Bambo12

Zapraszam na http://www.bartekmedon.prv.pl ! Wejdz a nie pożałujesz!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 757 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6245
Kogoś kto na pierwszych zawodach przegrał z naszym bochaterem a pużniej wygrywał!

cuda mają to do siebie że czasami się zdarzają.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 332 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1402
Po czasie, ale w końcu zapytam: Masz na myśli p Romana Szymkowiaka?

Zapraszam na http://www.bartekmedon.prv.pl ! Wejdz a nie pożałujesz!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 757 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6245
Tak! a przegrał na swoich pierwszych zawodach w trójboju chyba w roku 1986 Wróbel był 3 szymkowiak 4 ,stare czasy!

cuda mają to do siebie że czasami się zdarzają.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

na ręke

Następny temat

A jaka jest prawda?

WHEY premium