SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

P90x obliczanie TDEE i układanie diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1044

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 94
Witam i z góry przepraszam za ewentualne błędy ale jestem totalnie nowa w temacie układania diety i tym podobnych i jeszcze nie wszystko rozumiem.
Planuję rozpocząć trening p90x i potrzebuję ułożyć sobie do niego dietę. Myślałam o diecie redukcyjnej bo zależy mi na zgubieniu tłuszczu. Poza samym p90x staram się dużo spacerować i w bardzo bliskiej przyszłości będę też jeździć na rolkach (w prawdzie nieregularnie bo to zależy od natłoku obowiązków) ale jak najczęściej to będzie możliwe wiec wstępnie minimum 1-2 razy w tygodniu.

Co do układania samej diety. Zastanawiałam się nad redukcyjną ale nie chciałabym też się głodzić ani chodzić zmęczona i bez energii jak trup, tym bardziej że potrzeba mi dużo energii do samego p90x. Gdzieś czytałam że od końcowego zapotrzebowania kalorycznego trzeba odjąć x kalorii ale jak to się odnosi do osoby dość aktywnej fizycznie która przykładowo będzie ćwiczyć minimum godzine dziennie i to dość intensywnie?

Próbowałam policzyć sobie TDEE według tych wzorów tutaj: https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

Moja waga: 60kg
Wzrost: 163 cm
Wiek: 20 lat

obliczyłam BMR i wyszło mi 1358,75.
Co do NEAT to jestem raczej typem endomorfika (ah ta figura jabłka...) więc według wzoru powinno być doliczone 200-400 kcal. Teraz moje pytanie której granicy się trzymać, 200 czy 400, czy może to jakoś wyśrodkować.
Mam problem z resztą czyli TEA i TEF ponieważ p90x jest dość intensywny(w tym wypadku program Lean który jest bardziej na spalanie tkanki tłuszczowej) i zróżnicowany, raz bardziej aeroby, raz bardziej siłowo, raz jest yoga itp. I nie bardzo wiem jak sobie to TEA określić. Czy może dostosować to sobie po prostu względem wykonywanego akurat w tym dniu treningu?
TEF rozumiem że mam doliczyć do całości?

Inne moje pytanie jest takie jak obliczyć z całego zapotrzebowania kalorycznego, zapotrzebowanie na poszczególne "elementy" typu białko, węgle i tłuszcz. W sensie x % z całości to białka, x% to węgle etc. Bo nie bardzo rozumiem jak to powinno być rozłożone tym bardziej że mi chodzi głównie o redukcję.

Wiem ze w zasadzie zapotrzebowanie kaloryczne powinno być dostosowywane względem własnych obserwacji, jak reagujemy na dawki kalorii ale z racji tego że póki co jestem nowa w tym świecie wolałabym mieć jakąś bazę. W miarę upływu czasu, tracenia centymetrów i nabierania wiedzy oraz doświadczenia pewnie będę sobie to indywidualnie modyfikować.

Z racji tego że w kwestii co mogę jeść, z czym, o jakich porach po co i dlaczego również jestem laikiem. To mam prośbę, jeśli ma ktoś z was jakieś porady, przykładowe przepisy (niezbyt wymyślne, na normalną kieszeń) i mógłby się tym podzielić to będę bardzo wdzięczna. Odnośnie przepisów to chodzi mi o to że jak szukam to często trafiam na przepisy które w przeliczeniu są dość drogie ze względu na jakieś cudne, wymyślne składniki. Proszę się nie gniewać bo nie jest to żaden akt ignorancji z mojej strony ale nie każdy (w tym ja) może sobie zawsze pozwolić np. na krewetki itp. ;)

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Zmieniony przez - Annairu w dniu 2014-04-08 11:10:53

Zmieniony przez - Annairu w dniu 2014-04-08 13:52:20
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witaj,
proszę wstawić dietę - wskazówki w temacie:
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_Z_POTRENINGU__INFO_JAK_TO_ZROBIĆ.-t922822.html

Zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków .

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DIETA REDUKCYJNA DO SPRAWDZENIA!!!

Następny temat

Co sadzicie o wioslarzu na plaski brzuch?

WHEY premium