SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pływanie. Jaki styl = jakie mięśnie?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 33834

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 234 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3266
Które style pływackie w jakim stopniu rozwijają jakie mięśnie?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Osobom niemającym większego pojęcia o kształtowaniu sylwetki wydaje się, że można budować mięśnie, biegając, jeżdżąc na rowerze, czy pływając. Niestety nie jest to takie proste. Wszystkie te wysiłki to praca tlenowa lub tlenowo-beztlenowa. Niestety mięśnie nasze w ten sposób nie są stymulowane do wzrostu. Być może o ile osoba wcześniej nic nietrenująca lub po urazie, w czasie rekonwalescencji zacznie pływać, to w nieznacznym stopniu utrzyma lub wzmocni mięśnie. Jednak ma się to nijak do ich budowania i widocznych zmian sylwetki. Niestety nie tędy droga. Sugerowanie się wyglądem zawodowych pływaków jest mylne. Tak samo, jak zawodowi sprinterzy nie mają masy mięśniowej od biegania, podobnie jest w przypadku pływaków. Sportowcy ci trenują siłowo, wykonując odpowiednie treningi wzmacniające. Stąd też mają taką, a nie inną budowę ciała. Nie wynika to z pływania samego w sobie.

Dlatego też, jeżeli chcesz zmienić swoje ciało i zbudować dobrej jakości mięśnie, pierwsze co powinieneś zrobić, to ułożenie solidnego treningu siłowego. W tym celu zapraszam Cię do działu trening dla początkujących: https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html. Pomagający w nim moderatorzy i doradcy nakierują Cię jaki trening ułożyć, jeżeli jesteś początkujący i jak poprawnie technicznie wykonywać dane ćwiczenia.

Pływanie jak najbardziej może być dodatkiem do treningu siłowego. Wspomoże ono Twoją kondycję, wytrzymałość mięśni, redukcję tkanki tłuszczowej i ogólną sprawność.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3903 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13061
wszystkie style dziajala na miesnie delfin ciut bardziej na plecy i zaba na barki ale w zyciu nie ograniczaj sie do jednego stylu, w plywaniu uczestnicza prawie wszystki miesnie wiec nie ma problemu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
eprom

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 234 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3266
Nie no eprom jasne że się nie chcę ograniczać .

Ale chciałbym wiedzieć które mięśnie pracują przy którym stylu, bo dzięki temu mógłbym pływać najwięcej tym stylem, który ma największy wpływ na partie mięśni które mam najgorzej rozwinięte. Poza tym będe wiedział co mogę poćwiczyć, żeby szybciej pływać danym stylem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3903 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13061
anferny?

plywaj wszystkimi, zeby naprawde tak rozwinac barki jak u zabkazy i tak byc musial plywac wyvzynowo z jakies 4 lata plywaj stylami po rowno, no wiadomo ze deflinem nie zrobisz tyle co kraulem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
eeeeprom :*
1

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
Ja powiem za siebie,po żabce zawsze klatke czuje ,a po kraulu nogi oj po ostatnich zajęciach na uczelni czułem nogi oj czułem

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3903 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13061
heh a potem sie juz nic nie czuje ale tak wyliczac to mozna, jak plywasz nie prawidlowo to boli hrhrhrh :*
po delfinie barki po kraulu lydki a to dlatego ze na ladzie takich ruchow raczej nei robisz
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 310 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1579
Ja tam nic nie czuje, a naparzam na maxa wszystkimi stylami :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie korzyści a jakie straty?

Następny temat

ciekawy art o wykoku i szybkości

WHEY premium