SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Płatki owsiane - zastępstwo?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11390

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 116 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 715
Właśnie, mam pytanie: czy da się jakoś zastąpić płatki owsiane? nie rezygnował bym z nich, ale powodują u mnie wzdęcia, gazy itp. i nieźle rozpychają mu brzuch. Jem je niedługo, bo jakieś 5/6 dni(zalewam wrzątkiem, czekam, dodaje jakieś rodzynki/pokrojone owoce czy coś, wlewam mleko i szamam), i od tego czasu mam ww. problemy. Chyba, że organizm się jakoś do nich przyzwyczaja? Jak tak to po jakim czasie? Wiem, że płatki kukurydziane są przetworzone, itp. ale no kurde.
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
ryż z białkiem jajek nie będzie zły byle nie na surowo
zresztą jak zjesz raz na rok z całymi jajkami też nic się nie stanie
lecz trzymając się szybko przyswajalnego białka to ryż ugotowany zmieszaj na patelni z białkami jajek i dopraw

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
u kazdego tak jest ze wywalaja brzuchol gazy czy to u niektorych tylko

kazde inne zrodlo wegli bedzie dobre kasze,ryze,makaron razowy/durum
ew.mozesz platki gryczane/jeczmienne od czasu do czasu kukurydziane tez raz na jakis czas nie zaszkodza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 116 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 715
kiepsko, średnio widzę jedzenie ryżu albo kaszy na śniadanie, i tak szamam to praktycznie dzień w dzień, a rano wolę jednak zjeść jednak coś takiego jak płatki
co do gryczanych/jęczmiennych to czytam na forum, że jęczmienne nie są specjalnie polecane('podlegają fermentacji w układzie pokarmowym. Co utrudnia pracę całego układu pokarmowego, pogarsza wchłanianie składników odżywczych, powoduje wzdęcia') a co do gryczanych to nie mogę nic znaleźć. Miał ktoś jakieś doświadczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 116 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 715
a co sądzicie o płatkach ryżowych?(nie mylić z waflami ryżowymi), pytam bo znalazłem je dziś w sklepie, czy w diecie(w sumie redukcyjnej) są dobrym pomysłem?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dla mnie te platki ryzowe sa ochydne... ale jak chcesz to sprobój
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1602
ja kiedys zamiast owsianych jadlem platki sojowe , tez dobre

Raz Czekaj na swą szanse.
Dwa Ciśnij do oporu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 375 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4391
no_maciej - a spróbuj robić sobie "placki owsiane" rano na śniadanie. Problem gazów i rozepchanego brzucha może stać po stronie, za rzadkiego jedzenia (chodzi mi o mleko i inne płyny). Polega to na tym, że ciecze spłukują enzymy i żółć z trawionego pożywienia, co w konsekwencji powoduje "gnicie" niestrawionych resztek w jelitach i stąd biorą się gazy.

Proponuje spróbować czegoś takiego:
15 min. przed śniadaniem (w moim przypadku od razu po przebudzeniu, szklanka wody z porcją kretki)

Śniadanie, czyli wymienione wyżej "placki owsiane".

minimum 40 mim. po śniadaniu, kolejne płyny.


Ja stosuję tą zasadę i dawno już nie puściłem przysłowiowego "bąka", ani nie mam problemu z bolącym czy rozepchanym brzuchem.

Tutaj znajdziesz przepis na placki owsiane:
https://www.sfd.pl/Placuszki_owsiane-t441175.html - odradzam mleko w przepisie, bez niego są też ekstra (pozdro dla studensky )

Pamiętaj, micha jest najważniejsza !!! >>>Odżywianie<<< :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 116 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 715
Kłąbik - za rzadko w jakim sensie? owsiankę/mleko jadłem często, bo dzień w dzień(tzn. mleko, owsiankę od 5/6 dni), czy w sensie za rzadko spożywanych posiłków? bo dopiero od niedawna zacząłem jeść 5/6 razy dziennie.

Co do placków to czy są one dobre przy redukcji? I to na śniadanie? Robiłem je parę razy na obiad i nigdy nie wyszły mi 4 :D, za każdym razem wychodzi jeden wyglądający jak naleśnik/omlet, i konsystencja też taka wodnista bardziej, a mieszam to w blenderze(choć smak nie powiem, ekstra) Kurde, smażenie tych placków trochę zajmuję, na śniadanie preferowałem właśnie szybkie zimne płatki, ew. później gorąca kawa zbożowa. Kombinowanie z tym piciem 40 min. po śniadaniu też kiepsko, ale mimo wszystko wielkie dzięki.

Jutro chyba zjem te płatki ryżowe, które kupiłem i zobaczę.

I żeby nie zakładać nowego tematu mam pytanie: czy posiłek przed bieganiem(HIIT), powinien wyglądać tak samo jak posiłek przed treningiem?(ryż/kurczak/warzywa) czy powinien wyglądać jakoś inaczej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
ryzowe sa wysoko przetworzone, fakt jeczmienne zawieraja dosc duze ilosci sodu ale od czasu do czasu mozna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 116 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 715
Tak czy siak, jestem w dupie, próbowałem dziś zjeść ryżowe z rodzynkami, ale nie są za smaczne plus mam je wszędzie w gębie, osiadają się itp. Póki co jem kukurydziane(wiem, że też przetworzone) ale no co mam zrobić? Postaram się kupić te gryczane i zobaczę jak to z nimi będzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
po wiekszosci roznych wegli zlozonych o niskim IG bedzie ci troche brzuch wywalac
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

a czym mowa z tym 'carbo' ???

Następny temat

Prosze o pomoc w pozbyciu sie duzego brzucha i zrobienie kaloryfera...

WHEY premium