SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PŁASKI RZEŹBIONY BRZUCH!!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 43615

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 599 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17436
I. GRA wstępna.

Walka z nadwagą i otyłością jest nie tylko wymogiem estetycznym, ale przede wszystkim wynika z troski o własne zdrowie. Hypercholesterolemia, miażdżyca, otyłość, nadmierny tłuszcz tu i tam - w następstwie tego choroba niedokrwienna serca i zawał serca, nadciśnienie tętnicze, udar mózgu, cukrzyca, choroby układu oddechowego, zmiany zwyrodnieniowe kości i stawów, nadkwaśność żołądka, bóle kręgosłupa, a także niektóre nowotwory przewodu pokarmowego i narządu rodnego u kobiet - to choroby częściej występujące u osób z otyłością. Nie ćwicząc tracisz szansę na lepsze zdrowsze życie. Od dawna wiesz, że bezruch to jeden z wrogów TWOJEJ codzienności! Zdajemy sobie sprawę, że zdrowie to numer jeden każdych ćwiczeń fizycznych, ale tuż po nim to zdrowy, naturalny wygląd, na który częściej zwracamy uwagę aniżeli na aspekt zdrowotny. Te dwa czynniki można ze sobą połączyć dzięki ćwiczeniom jakie opracowano z myślą o każdym z nas. Oczywiście efekt ćwiczeń i wyglądu to rzecz indywidualna każdego ludzkiego organizmu na co zwracam uwagę już teraz.


II. Informacje ogólne

Właśnie otrzymałeś zestaw ćwiczeń, który pozwoli Ci w zależności od Twojego aktualnego wyglądu, bez zbędnych diet, suplementów uzyskać przyzwoity wygląd. Podczas wykonywania ćwiczeń nie będziesz zmuszony do wydawania kolejnych pieniędzy na KOKSY, które niszczą TWÓJ organizm, nie będziesz wydawał "talarów" na specjalne diety, suplementy takie jak:

L-KARNITYNA

EFEDRYNA

CHROM

D-RIBOSE

KREATYNA

HMB

MEGABOL

BIAŁKA

GLUTOMINA

PRZEWODNIK PO PROHORMONACH

L-TYROZYNA

FOSFATYDYLOSERYNA

GLUTOMINA

AMINOKWASY.

Pieniądze zostaną w twojej kieszeni. Jedyne co będzie przywierało na wadze to Twój portfel, a TWÓJ brzuch będzie automatycznie "dojrzewał" do pięknej, wyrzeźbionej sylwetki. Ćwiczenia + ćwiczenia dodatkowe (dieta), spalające lub przywierające na tkance mięśniowo - tłuszczowej i intensywność ich wykonania podzielono według Twojego aktualnego wyglądu. Przeczytałeś dieta? Spokojnie będzie ona konieczna tylko wtedy jeśli zechcesz z niej skorzystać i sam wiesz, że pragniesz, a nawet potrzebujesz mieć więcej masy mięśniowej ponieważ na dziś wyglądasz, zacytujmy szczerze: "...jak chudzielec....!" Ćwiczenia należy wykonywać według podanej intensywności. Wszystko po to by uzyskać jak najlepsze efekty! Ćwiczeń dodatkowych m.in.: diety - uzyskanych z zestawem ćwiczeń zupełnie gratis, które zostaną przedstawione w części treningowej nie musisz wykonywać.

Ćwiczenia opracowane są przez ludzi, którzy na co dzień zajmują się "pracą" mięsni człowieka, współpracując ze sportowcami. Podkreślają, że nie liczy się długość i sposób wykonywania ćwiczenia, ale jego odpowiednia powtarzalność, którą poniżej przedstawiono.

By uzyskać efekty płaskiego, rzeźbionego brzucha możesz tylko skupić się na głównej formie treningu. Jednak uzupełnienie ćwiczeń zwiększa efektywność Twojego organizmu, a przede wszystkim wyglądu. Codzienny trening nie zajmie Ci więcej niż 30 minut na każdą dobę!!! Twoje samopoczucie ulegnie znacznemu poprawieniu, a satysfakcja z uzyskanego efektu pozwoli na swobodne pokazanie się wśród znajomych i wiarę we własne siły!!! Trening rozłożony jest na pięć tygodni!!! Co nie znaczy, że możesz przestać z niego korzystać po zakończeniu tej fazy, by uzyskać oczekiwane efekty! Ważne jest byś ćwiczył(a) według zaleceń przedstawionych poniżej i co ważne nie zjadał(a) podczas trwania kilkutygodniowego treningu ogromnych złoży "przysmaków" tłuszczowych, masy słodyczy itd. Jedz normalnie jak człowiek! Nie objadaj się! To wystarczy! Piwa też przydałoby się ciut mniejJ


Dobra koniec tego dobrego - przechodzimy do konkretów!


III. Trening (ćwiczenia)


Trening podzielono na płeć piękną oraz płeć silniejszą. Do każdego zestawu ćwiczeń należy podejść indywidualnie według płci, a także aktualnego wyglądu. Pozwoli to na zwiększenie prawdopodobieństwa efektów poszczególnych ćwiczeń!. Wszystko oparte jest na treningu głównym, który zależnie od sylwetki uzupełniany jest specjalnie przygotowanymi dla Ciebie dodatkami


TRENING GŁÓWNY


Ćwiczenie nr1.

Połóż się na płaskim podłożu. Może to być podłoga (tu koniecznie rozłóż koc), deska na podłodze, ławka na powietrzu, ławeczka treningowa na siłowni. Ręce ściągnij za głowę i uchwyć krawędź deski, ławki. W przypadku leżenia na podłodze (ja tak stosuje) ręce z dłońmi złożonymi do trzymania tzw.: "kciuków" należy umieścić na bocznej części głowy tuz za uszami. Unieś nogi ze zgiętymi kolanami tak aby uda znalazły się w pozycji prostopadłej do podłogi ( tak jak byś siedział na krześle z oparciem) i dociągnij plecy mocno do deski, (ławki, podłogi). Wykonuj ruchy rock"n"roll - owe. Dociskanie i oddalanie dolnej części pleców do podłogi tzw.: wypinanie dolnej części brzucha wraz z całą dolną częścią kręgosłupa - w górę i w dół. Można także zamiast zgiętych nóg wyprostować nogi w górę, ale tylko w przypadku prostego kręgosłupa. Z czasem między uda można dołożyć obciążenie. ĆWICZENIE pozwala wzmocnić dolne partie brzucha, także cały mięsień prosty brzucha!


Ćwiczenie nr2.


Usiądź bokiem na ławeczce, najlepiej na jej końcowej części. W warunkach domowych może być to najzwyklejszy taboret! Rękoma chwyć jej brzeg. Z ugiętymi kolanami unieś nogi lekko do góry w kierunku klatki piersiowej - brzucha. Następnie wyprostuj je odchylając się w tył jeżeli wymagane będzie utrzymanie równowagi. Teraz znowu unieś kolana w kierunku klatki piersiowej - brzucha tak aby część nóg poniżej zgiętych kolan była prostopadła do ziemi i ściągnij mocno mięśnie brzucha. ĆWICZENIE pozwala na wzmocnienie i wyrzeźbienie dolnej i górnej części brzucha!
Ćwiczenie nr3.


Połóż się na podłodze ze zgiętymi nogami. Tak jak wykonano to w przypadku ćwiczenia nr1. (tak jakbyś siedział w powietrzu na krześle) . Tym razem skrzyżuj stopy w górze. Rękoma chwyć się za boki głowy (za uszami, możesz dotykać je dolna częścią dłoni) i próbuj usiąść. Wykonuj ćwiczenie tak byś starał się głową dotknąć kolan. Nogi staraj się utrzymać możliwie jak najbardziej nieruchomo w górze. W początkowym stadium wykonywania ćwiczenia położenie rąk na brzuchu czyni ćwiczenie łatwiejszym. ĆWICZENIE rozwija mięśnie dolnej i górnej części brzucha!
Ćwiczenie nr4.


Połóż się na podłodze na plecach. Nogi zgięte w kolanach połóż na krześle lub oprzyj o ścianę. Nogi mogą także leżeć na tradycyjnej wersalce z oparciem, fotelu. Unieś głowę i barki w kierunku kolan uginając i ściskają przy tym mięśnie brzucha. Ważne jest by część ciała poniżej pasa zostały podczas wykonywania ćwiczenia nieruchomo na wersalce czy krześle. ĆWICZENIE rozwija głównie górne części brzucha!
Ćwiczenie nr5.


Połóż się plecami na podłodze. Pod sobą nie zapomnij o kocu lub gdy wykonujesz ćwiczenia na powietrzu, chociaż o miękkiej zielonej trawie. Unieś i zegnij kolana tak aby stopy pozostały na ziemi. Rozstaw nogi na boki do pozycji na za dziesięć druga. Nogi w kolanach powinny być zgięte tak by obserwujący cię z boku widział trójkąt, którego podstawą jest ziemia, a boki to twoje nogi. Ręce trzymaj zgięte blisko przy uszach. Unieś z podłoża swoje barki, wraz z napiętym brzuchem tak wysoko jak tylko pozwoli Ci aktualna siła mięśni Twego brzucha. Wyczuwając odpowiednie napięcie mięśni brzucha (nawet ból) pozostań w takiej pozycji nad ziemią przez kilka sekund! Nogi podczas ćwiczenia powinny zostać nieruchome. ĆWICZENIE wzmacnia cały brzuch z uwzględnieniem wszystkich partii bocznych, w przypadku wykonywania ćwiczenia na boki, na przemian z pierwotną wersją ćwiczenia:


lewa część brzucha w kierunku prawego kolana


prawa część brzucha w kierunku lewego kolana

By uczynić tę wersję ćwiczenia bardziej atrakcyjną, podczas przytrzymania uniesionych barków z częścią mięśni brzucha, wykonuj rękoma, ze ściśniętą dłonią ruchy sierpowe, tak jak czynią to zawodowi bokserzy. Lewa ręka uderza w prawą stronę, prawa w lewą. Ruch rękoma powtórz po 2 - 3 razy w każdym kierunku na przemian podczas jednego podtrzymania napiętych mięśni brzucha.


Timetable treningu:

KOBIETY:


1 tydzień treningu - jedna seria codziennie po 15 powtórzeń (każdego ćwiczenia)

2 tydzień treningu - dwie serie co drugi dzień po 15 powtórzeń (każdego ćwiczenia)

3 tydzień treningu - dwie serie codziennie po 10 - 15 powtórzeń (każdego ćwiczenia). Po dwóch dniach przerwa - 1 dzień!

4 tydzień treningu - trzy serie co drugi dzień po 10 - 15 powtórzeń (każdego ćwiczenia)

5 tydzień treningu - dwie serie każdego ćwiczenia rano i 3 serie każdego ćwiczenia wieczorem co drugi dzień po 10 -15 powtórzeń (każdego ćwiczenia)

6, 7, 8... tydzień - można kontynuować jak w 5 tygodniu... itd...


Timetable treningu:


MĘŻCZYŹNI:1 tydzień treningu - jedna seria codziennie po 15 - 25 powtórzeń (każdego ćwiczenia)

2 tydzień treningu - dwie serie co drugi dzień po 15 - 25 powtórzeń (każdego ćwiczenia)

3 tydzień treningu - dwie serie codziennie po 15 - 25 powtórzeń (każdego ćwiczenia). Po dwóch dniach przerwa - 1 dzień!

4 tydzień treningu - trzy serie co drugi dzień po 15 -25 powtórzeń (każdego ćwiczenia)

5 tydzień treningu - dwie serie każdego ćwiczenia rano i 3 serie każdego ćwiczenia wieczorem co drugi dzień po 15 -25 powtórzeń (każdego ćwiczenia)

6,7, 8 tydzień - można kontynuować jak w 5 tygodniu... itd..
JEŚLI PODCZAS KAŻDEGO Z ĆWICZEŃ POCZUJESZ BÓL MIĘŚNI BRZUCHA NIE PRZEJMUJ SIĘ, NIE REZYGNUJ. TO TYLKO ZNAK, ZE TWOJE MIĘŚNIE PRACUJĄ I ROZWIJAJĄ SIĘ TAK BY UZYSKAĆ IDEALNA SYLWETKĘ


IV. Podział ze względu na wygląd sylwetki Twego ciała.


DODATKI do ćwiczeń głównych:WYGLĄD: szczupła, chuda sylwetka


Jeśli czujesz, że twój organizm potrzebuje tkanki mięśniowej i niezbędnych kilogramów zastosuj się do diety, którą przedstawiono poniżej. Stosowanie się do jej zaleceń jest oczywiście dobrowolne i pomimo twojego szczupłego wyglądu nie musisz stosować się do niej by uzyskać efekt wyrzeźbionego brzucha. Sam(a) wiesz czy chcesz uzyskać płaski umięśniony brzuch nabierając przy tym tkanki mięśniowej na całym ciele, czy pragniesz pozostać takim(ą) jakim(ą) jesteś - bo dobrze ci z tym.
DIETA :


Nie musisz jej stosować jeśli nie chcesz!!!


W każdej diecie, która ma na celu zwiększenie masy mięśniowej zarówno ważna jest jakość posiłku jak i jego częstość. Dlatego nie wcinaj na umór byle czego!!! Skup się na jakości pożywienia i jego odpowiednich proporcjach. Im większa ilość posiłków o mniejszej zawartości tym lepiej. Jedz dużo posiłków w ciągu dnia! Jednak nie mają być one przejedzone - "napchane" byle czym, w formie - ile wlezie! Poniżej przedstawiono dietę, która stosowana w takiej proporcji podczas ćwiczeń na pewno pozwoli zwiększyć ilość tkanki mięśniowej, a przy tym przybrać na wadzę! Oczywiście raz na jakiś czas nie odmawiaj sobie małej uczty! W końcu jesteś tylko człowiekiemJ Dieta wygląda następująco:


posiłek 1 omlet biszkoptowy z mlekiem

kanapki z wedliną

owoce banany

sok

posiłek 2 kanapki z wędliną i serem

sok

posiłek 3 obiad polędwica z ryżem

surówka z marchwi olej słonecznikowy

sok

posiłek 4 filet z łososia w warzywach z ryżem

surówka

kefir

sok

posiłek 5 kanpki z rybą i serem

herbata z miodem


Możesz zamiennie stosować inne substytuty żywieniowe - o podobnej liczbie kalorii i działaniu To są przykładowe posiłki możesz je zastąpić podobnym jedzeniem np. na 1śniadanie możesz codziennie jeść płatki kukurydziane z mlekiem około 150 gramów płatków i 300g mleka, kanapki z wędliną możesz zastąpić np. kanapkami z serem żółtym ale podstawą jest sok np. pomarańczowy, ale także możesz pić sok pomidorowy winogronowy . dużo mleka , około 3 l wody dziennie najlepiej niegazowanej. przykładowo jak nie będziesz mógł już znieść płatków do dla odmiany, jajka na miękko około 5 jajek tylko maksymalnie 2 razy w tygodniu. po 5 jajek.dużo ryżu ziemniaków i ryb. Staraj się nie jeść mięsa czerownego ani żadnych kaczek . dużo kurczaków czyli drób jest bardzo życzliwy dla twojego organizmus staraj się unikać dość tłustego jedzenia lecz nie przesadzaj, każdy z nas jest tylko człowiekiem i czasmi potrzebuje czegoś więcej. Powinieneś jeść około 6 razy dziennie i regularnie czyli o tych samych godinach.WYGLĄD: dawka tłuszczu tu i tam.


Jeśli zauważyłeś(aś) w swej budowie pojawiające się tzw: "boki", tłuszcz na biodrach lub fałdy tłuszczu na całej długości brzucha i nie jest ich mało, aby uzyskać najlepszy efekt trzeba je zrzucić choć w małym stopniu! Zrzucamy w przypadku panów tzw: syndrom "mięśnia piwnego", w przypadku pań: tzw syndrom "nie opre się... żadnej czekoladzie". Oczywiście samo wykonywanie treningu głównego pozwoli także uzyskać dobre wyniki jednak może wymagać to więcej czasu niż w przypadku budowy szczupłej czy normalnej (o czym później). W przypadku istnienia utrudniającej Ci życie tkanki tłuszczowej niezbyt pięknie prezentującej się na twoim ciele przed rozpoczęciem pełnego planu treningowego należy wykonać ćwiczenia dodatkowe. Jasna sprawa tak samo jak w przypadku diety dla szczupłych nie musisz z nich korzystac by uzyskać w miare dobre wyniki, ale możesz... co pozwoli uzyskać jeszcze lepsze efekty!


ĆWICZENIA DODATKOWE DLA OTYŁYCH:


Przed rozpoczęciem wykonywania planu treningowego powinieneś (możesz), przez okres około 1 tygodnia wykonywać następujące ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa, które zarazem pozwalają zrzcić zbęcdną tkankę!


Ćwiczenie dodatkowe nr1.


Połóż się na podłodze (wcześniej połóż koc) na brzuchu. Nogi wyprostowane. Leżysz tak jakbyś układał się do snu na brzuchu. Ręce kładziesz na podłożu na wysokości barków tak jakbys miał(a) za chwile wykonac pompki. Podnosisz ręce wraz z częśćią ciała od pasa w górę w kierunku sufitu. Nogi, pupa pozostają nieruchomo na ziemi. Tułów przy pomocy rąk podnosisz ku górze napinając mięśnie kręgosłupa. Ruch wraz ze zgięciem rąk powtarzasz wielkokrotnie.

Ilość powtórzeń: 2 serie po 15 powtórzeń
Ćwiczenie dodatkowe nr2.


Kładziesz się na kocu podobnie jak w ćwiczeniu dodatkowym nr1. Ręce przesuwasz za tułów. Łączysz je ze sobą. Kładziesz na pośladkach. Wykonujesz podobne ruchy jak w ćwiczeniu pierwszym tyleże bez urzycia rąk, które trzymasz spięte za sobą! Wykonujesz tzw: "kołyskę"

Ilość powtórzeń: 2 serie po 15 powtórzeń


Ćwiczenie dodatkowe nr3.


Ten sam styl. Leżenie na brzuchu. Ręce podkłdamy pod brodę i unosimy tułów ku górze

Ilość powtórzeń: 2 serie po 15 powtórzeń
Ćwiczenie dodatkowe nr4. (zjeżdzalnia)


Zmieniamy pozycję na wznak! Leżysz na plecach. Nogi uginasz w kolanach tak by część od satwu kolanowego w dół stała w pozycji prostopadłej do podłoża. Plecy, prawie cały tułów podnosisz ku górze tak by utworzyć wyglądem (z persepktywy stojącego z boku) tzw: "zjeżdzalnie". Cały ciężar unoszonego tułowia opierasz na ra barkach. Ćwiczenie powtarzaj góra dół, góra dół.

Ilość powtórzeń: 2 serie po 15 powtórzeń


Ćwiczenie dodatkowe nr5. (koci grzebiet)


To ćwiczenie dobrze znane chyba każdemu ze szkoły średniej czy podstawowej. Klękamy i ręce kładziemy na podłożu. Takie ułożenie sprawia wrażenie stojącego czworonoga. W takiej pozycji unosisz kręgosłup na części brzuchowej ku górze i z powrotem ku dołowi i tak na zmianę wielokrotnie, napinając przy tym silnie mięśnie brzucha i kręgosłupa.

Ilość powtórzeń: 2 serie po 15 powtórzeń


Powyższe ćwiczenia dodatkowe pozwalają odprowadzić zbędne zwały tłuszczu na brzuchu i na twych bokach - biodrach w niepamięć Po wykonaniu ćwiczeń dodatkowych możesz przejść do spokojnego wykonywania treningu głównego według wcześniejszych zaleceń.

NAJLEPIEJ byś podczas pierwszych dwóch tygodni TRENINGU GŁÓWNEGO (możesz dłużej) wykonywał(a) także ćwiczenia dodatkowe przed rozpoczęciem głównych!!!WYGLĄD: sylwetka normalna


Jeśli czujesz, że wyglądasz normalnie, w sam raz. Możesz przejść od razu do treningu głównego. Oczywiście jeśli tylko zechcesz możesz stosować dietę i ćwiczenia dodatkowe to tylko pomoże Tobie i twemu zdrowiu.


TRENING główny:

Ćwiczenie nr1.

Ćwiczenie nr2.

Ćwiczenie nr3

Ćwiczenie nr4

Ćwiczenie nr5.


Opis przedstawiono powyżej!ŻYCZE POWODZENIA I PIEKNEJ SYLWETKI


Nie biorę odpowiedzialności

za złe stosowanie się do w/w zaleceń

oraz

złe wykonywanie ćwiczeń i za ewentualne problemy zdrowotne, które nie mają prawa się pojawić®!!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
bez obrazy
ale wziales to z menshelta ??
korwa dokladnie w ich stylu
slodkie pierdzenie o niczym i rady z dupy ktore do niczego nie prowadza

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 406 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4131
sam to pisałeś?

__________________________________

Shut The f*** Up And Train !

Ja - http://www.sfd.pl/temat231404 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 45257
fajne sog

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 196 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17370
czym sie rozni A6W ? inne efekty ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 42589
jeżeli nie pisałes tego sam to musisz podac źródło.

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 599 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17436
Miałem ten trening na dysku juz od 3 lat i pomyslałem ze go wkleje na sfd moze komus sie przyda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 599 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17436
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3253
Czy ktoś może wykonywał te ćwiczenia i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami co do efektowności?

Im więcej opinii wysłuch**e,tym bardziej jestem przekonany, że muszę stworzyć własną.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 101723
dieta za***ista.
trening brzucha jak każdy inny.
te plany i tak g**** dają.
nie każdy może kazde ćwiczenie efektywnie wykonać z różnych powodów i zacznya odp*****lać balety, zamiast zrobić inne, latwiejsze, poprawnie.
imo wystarczy wybrać kilka skutecznie dających w dupę ćwiczeń, dobrać tak, żeby na każdą partię brzucha było i jechać tak sobie 3-5 razy w tyg.
jak nie będzie tłuszczu na brzuchu to będzie ładnie.
jak będzie tłuszcz, to zaden trening brzucha nie da efektow oczekiwanych

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 665 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7057
wedlug mnie przyda sie :)
ja skorzystam z tego :) juz mam 3 plany ktore bede robil, Ten zrobie jako pierwszy, a pozniej jeszcze dwa :)
Wszystkiego trzeba sprobowac nie ? :)
pozdrawiam
SoG miszczu :)

http://www.sfd.pl/search.asp <-- odpowiedz na wszystko !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 377 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 67368
fajny artykuł przyda sie sog
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase

Następny temat

Klata 2x w tyg.

Obnizka