SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pęnięcie łąkotki

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1542

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 8
Witam .Od dziesieciu lat wróciłem do gry w piłkę nożną .obecnie mam 38 lat a od małego grałem już w klubie .Nigdy nie miałem żadnych kontuzji aż do pażdziernika ubiegłego roku. Zaczęło się od od lekkiego kłucia raczej po graniu.Potem kłucie się nasiliło i występowało już podczas rozgrzewki więc odpuściłem granie i nie gram do dziś. Znając sprawę z punktu widzenia kolegów którzy mieli wcześniej podobne kontuzje i dla zaoszczędzenia czasu poszedłem w listopadzie zrobić prywatne RM. Tam wyszło radialne pęknięcie łąkotki przyśrodkowej rogu tylnego. Byłem z tym u pani ortopedy która na wejściu stwierdziła - artroskopia lecz po dłuższej rozmowie [ nie chciałem jeśli to tylko było możliwe ingerencji chirurgicznej ] zastosowaliśmy leczenie zachowawcze . trzy miesiące zażywałem tabletki structum 500 . Były dni że kolano mnie trochę bolało jak przemęczyłem w pracy ale wie ększość dni było ok.Ból kolana występował tylko przy zgięciu powyżej 90 stopni i przy kucaniu , innych objawów nie mam do dzisiaj . Dodam że od półtora miesiąca chodzę do fizjoterapeuty na teiping [odciąża kolano ] w tym okresie ból prawie ani razu nie wystąpił . Kolano cały czas oszczędzam [ nie kucam , staram się nie dociskać] zacząłem też jeżdzić na rowerku stacjonarnym w tym okresie. Sek w tym że rzeczywiście uwierzyłem że wszystko jest na dobrej drodze aż do przedwczoraj kiedy wybrałem się na orlika. Trochę pobiegałem i postrzelałem [tak około 30 min.] Na drugi dzień kolan bolało i to mocno ciężko mi było chodzić w pracy,dziś jest dużo lepiej ale nie wiem co o tym myśleć ? Co mam robić ? Czy iść z tym do ortopedy i zdać się na niego? Czy dalej próbować bezinwazyjnie doleczyć kolano? Zależy mi na powrocie do uprawiania sportu. Z góry dziękuję za odpowiedż.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Jak czas tu nic nie poradził to albo był za krótki okres leczenia, albo na tyle poważny jest uraz że czekając on się w ogóle nie wyleczy do końca.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 8
Dzięki za odpowiedz ale co byś zrobił na moim miejscu? podjął dalej rehabilitację czy poddał sie artroskopi ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 8
Dzięki za odpowiedz ale co byś zrobił na moim miejscu? podjął dalej rehabilitację czy poddał sie artroskopi ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Ja bym znalazł ogarniętego lekarza, fizjoterapeutę i pogadał czy są jakieś rokowania na wyleczenie bez zabiegu jak tak to bym się starał robić tak by tego zabiegu nie było.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból żołędzia po lewej stronie od kilku lat

Następny temat

białko

Wiecej