SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pół maraton (23,3km)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1310

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 162
Hej

Chciałbym przebiec pół maraton.
Moja kondycja jest na zerowym poziomie.
Jaki trening polecacie?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Jumper555
Rozumiem ale i tak będę próbował się przygotować ile mam sił w sobie i za miesiąc zobaczymy jakie są tego rezultaty


To jest dobre podejście żeby spróbować się przygotować jednak nic na szybko i na siłę, tak abyś w z szybkich przygotowaniach nie doznał kontuzji.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Wpisz sobie w google przygotowanie do półmaratonu czy maratonu i wyskoczy Ci kilka stron z gotowymi rozpiskami i zaplanowaną progresja biegową.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Na razie to nie ma co specjalnych planów pod bieganie układać, jak spokojnie będziesz mógł przebiec okolice 10 km to wtedy można pomyśleć
https://www.sfd.pl/[BLOG]_Plan_treningowy_My_Asics__półmaraton_poniżej_2_godzin-t1023602.html
https://www.sfd.pl/Trening_ogólnorozwojowy_cel_półmaraton,_2_razy_w_tygodniu_-t454376.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
No to warto zacząć od zera czyli od marszów, marszobiegów i regularnie budować kondycję i przygotować aparat ruchu do dłuższych dystansów ale tak jak pisałem rozpisek gotowych jest sporo.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 162
Myślicie ze w miesiąc dam radę się przygotować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Jumper555
Myślicie ze w miesiąc dam radę się przygotować?


Jeśli jesteś totalnym świeżakiem w biegach dystansowych to miesiąc to zdecydowanie za mało żeby się przygotować do półmaratonu.

Oczywiście są osoby co zrobią taki dystans po krótkim przygotowaniu ale lepiej wydłużyć okres przygotowań i przygotować się bezpiecznie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 162
A ile czasu potrzebuje jako świeżak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
W miesiac zapomnij, w miesiac się można przygotować jak jesteś na dobrym stopniu zaawansowania top wtedy robisz specjalne przygotowania a nie zaczynasz od zera, moze w lipsowym/sierpniowym półmaratonie można pomyśleć.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
anubis84
W miesiac zapomnij, w miesiac się można przygotować jak jesteś na dobrym stopniu zaawansowania top wtedy robisz specjalne przygotowania a nie zaczynasz od zera, moze w lipsowym/sierpniowym półmaratonie można pomyśleć.


Nie koniecznie trzeba być w top ja mam znajomka co podszedł praktycznie z marszu do półmaratonu ale to był gość ogólnie sprawny fizycznie, nie ograniczał się do jednego sportu ale grał w gry zespołowe, siłownia, sw i faktycznie po 5 tygodniach wystartował i przebiegł, czas nie był wybitny ale dał radę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Jumper555
A ile czasu potrzebuje jako świeżak?


Z tego co pamiętam to aby spokojnie zbudować formę żeby podejść do tego zdrowo to od zera potrzebujesz pewnie z jakieś 16 tygodni.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Też kiedyś biegałem sobie 3-5 kilometrów, i sobie tak myślę a zobacze jak mi pójdzie i sobie 10 km zrobiłem, i nigdy wiecej sobie powiedziałem, tylko kontuzje złapałem w stopę, trzeba nauczyć się biegać, jak stawiać stopy, jakie obuwie dobrac itp.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Progresja ogólnie oraz w FBW

Następny temat

Mała pomoc dla początkującego

WHEY premium