SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pękniecie pionowe i poziome łąkotki bocznej

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2447

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2609 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29039
Witam. Kilka dni temu otrzymałem wynik badania z rezonansu magnetycznego i od razu poleciałem do ortopedy. Niestety konieczna będzie operacja, gdyż mam pękniecie pionowe i poziome łąkotki bocznej i jakieś tam uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej. (skan opisu badania rezonansem mogę wrzucić jeżeli potrzeba). Ortopeda stwierdził, że konieczny będzie zabieg. Kolejka na NFZ to ok 2 lata Przez ten czas chciałbym spróbować to jakimiś specyfikami podleczyć może jest nadzieja, że te pęknięcia się jakoś zrosną lub skleją? (nie wiem jak to nazwać). Są jakieś preparaty / odżywki, które mogą wspomóc ten proces? Może coś przez te 2 lata się poprawi na tyle, by nie przeszkadzało mi to w pracy. W normalnym życiu nie mam z tym problemu, ale w robocie jak trochę pochodzę i poprzenoszę ciężkie elementy to ból się odzywa w trakcie pracy i do końca dnia stopniowo słabnie. Robi się też czasami mi obrzęk. Ktoś z was miał może taki zabieg? Ile czasu trwa rekonwalescencja po czymś takim? I czy operacja jest mocno inwazyjna no i jak z bólem po operacji. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 157 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21746
Generalnie to zależy, co będą robić. Czasem wycina się łąkotkę, wtedy wchodzą w grę implanty, żeby nie było później zwyrodnień itp., czasem próbuje zszywac. Jest multum opcji co mogą Ci tam robić. Fajnie, gdybyś się dowiedział, co w ogóle chcą Ci w tym kolanie kroić. Ja po szyciu przyśrodkowej miałam co prawda kłopoty związane z zakrzepicą, więc przez pierwsze miesiące nie mogłam się rehabilitować, ale jak już uruchomiłam nogę, to kwestia kilku tygodni i jesteś zdrowy. W dwa miesiące od rozpoczęcia właściwej rehabilitacji ruchowej trenowałam już na pełnych obciążeniach (grałam zawodowo w kosza). Oczywiście wszystko to kwestia dobrego fizjo i systematycznej rehabilitacji. Ogólnie, prywatny zabieg artro jeśli chodzi o łąkotkę, to nie jest jakiś kosmiczny koszt, może pomyśl o tym zamiast czekać dwa lata :) Na obrzęki oczywiście chłodzenie (nie tylko jak boli - tak łagodząco na zapalenie co wieczór), no i fajnie działają tejpy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2609 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29039
Lekarz na wizycie mówił o wycieciu, ale wiadomo byłem prywatnie u niego, a operacje może przeprowadzać inny lekarz i nie wiadomo co zdecyduje. Łąkotka zbudowana jest z chrząstki, tak? A taki preparat jak 4flex czy jakiś inny wspomagający odbudowę łąkotki może pomóc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 115 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11093
tylko część łąkotki jest ukrwiona i ma możliwość do regeneracji, 2 lata to strasznie długo poszukaj innego lekarza - z jakiego jestes województwa ?? poza tym rezonans nie jest wyrocznią że na 100 procent jest tak jak w opisie - mi na rezonansie wyszło całe ACL i uszkodzona łąkotka a w rzeczywistosci łąkotka byla cała a ACL zerwany ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
coockawsky
Kilka dni temu otrzymałem wynik badania z rezonansu magnetycznego i od razu poleciałem do ortopedy. Niestety konieczna będzie operacja, gdyż mam pękniecie pionowe i poziome łąkotki bocznej i jakieś tam uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej. (skan opisu badania rezonansem mogę wrzucić jeżeli potrzeba).


wrzuć opis MR
jakie dokładnie czujesz objawy ? lokalizacja oraz co je nasila ? co to był za uraz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2609 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29039
Ból po prawej stronie kolana przy zgieciu, czasami robi sie opuchlizna wewnątrz (czuć taką gule przy dotknięciu) nasilane przez przenoszenie ciężkich przedmiotów w pracy + dużo chodzenia oraz przy kucaniu i innych czynnościach związanych z zgięciem kolana. Jeżeli chodzi o dzień, w którym nie pracuje to jest powiedziałbym i nawet, że dobrze. Nic mi praktycznie nie dokucza ten ból, czasami coś tam się odezwie. Urazu ogólnie żadnego nie było, mogę jedynie podejrzewać, że stało się to przez skakanke. Na przełomie marca/kwietnia zamiast cardio postanowiłem sobie na salce poskakać, głupi pomysł robić to przy wadze prawie 100kg. Wieczorem tego samego dnia bolało mnie własnie kolano, ale na myśl mi nie przyszło, że coś mogło się stać, bo jakoś do czerwca/lipca był z tym spokój, nic się nie odzywało.
Skan MR (dane zamazane, bo RODO XD)




Zmieniony przez - coockawsky w dniu 2018-08-16 13:51:22

Zmieniony przez - coockawsky w dniu 2018-08-16 14:01:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
No obraz jak i objawy niestety wskazują że dolegliwości pochodzą z łąkotki bocznej.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2609 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29039
A jak myślisz jest sens kupowanie środków/suplementów wspomagających regenerację chrząstek w ciele?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Nie ma co się spodziewać nie wiadomo czego po tego tego typu produktach 'na stawy' , samo stosowanie ma czasem sens ale generalnie traktować to jako dodatek a nie lekarstwo.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2609 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29039
@BPL-G A jakie produkty mógłbyś polecić póki co na regeneracje łąkotki? Możliwe, że to nic nie da, ale skoro i tak muszę na razie czekać na wizytę u innego ortopedy to w międzyczasie warto spróbować czegoś. NFZ 2 lata, ale chyba zdecyduję się na zabieg prywatny w lutym/marcu jak obronię inżynierkę. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Nie sprawdzą się one zbytnio w takim przypadku, polecam wizytę u osteopaty tak żeby zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz w celu stworzenia warunków umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2018-08-22 23:39:50
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skręcenie kostki (prawdopodobnie)

Następny temat

Jakie badania hormonalne zamówić prywatnie

WHEY premium