SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Otyłość brzuszna - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2441

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Cóż więcej można Tobie doradzić? W zasadzie tutaj nie ma żadnych tajemnic. Podstawą kształtowania sylwetki jest solidny trening siłowy i dobrze dobrana dieta. Jeżeli tego nie będzie, to oczywistym jest, że sylwetka będzie wyglądała źle, co najwyżej średnio. Kwesta subiektywnej oceny. Bez wątpienia nie zmienisz jej. Jeżeli więc chcesz poprawić jej kompozycję, a przede wszystkim zdrowie, to wiesz już co należy zrobić. Zapraszam do ułożenia diety i treningu siłowego. Zacznij od wypełnienia formularza ankiety działu.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3348 Napisanych postów 4334 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108014
Wlasciwie to ani nie trenowales/nie trenujesz ani nie odzywiasz sie, to ja nie wiem jakich ty efektow oczekujesz. Trzymales jakas restrykcyjna diete i schudles 10 kg, wiadomo ze jak mocno obetniesz kcal i sie jakos sprezysz przez kilka miesiecy - rok to schudniesz, ale to jest bardziej zbicie kg a nie sposob na redukcje tk.tluszczowej. Dlatego mimo ze schudles, caly czas miales fat na brzuchu.

Jak koledzy napisali, tu nie ma zadnych tajemnic, chcesz miec sylwetke to musisz troche wiecej z siebie dac. Praca zmianowa troche to utrudnia, ale mnostwo osob ma skompikowane warunki pracy i godza wszystko, wiec sie da, ale to juz musisz sam przeanalizowac. Wez zacznij sobie od zaplanowania pozadnego treningu, nawet 2-3 razy w tyg FBW da spokojne rade na poczatek, trenuj solidnie te 2-3 jednostki w tyg, moze niech jakis trener albo fizjo ci pokaze jak i co robic, ruszaj sie ogolnie by zwykla codzienna aktywnosc generowac, i pomysl nad dieta - to nie ma byc katorga taka dieta i odmawianie sobie wszystkiego, tylko normalne jedzenie ktore lubisz, oblicz swoje zero kaloryczne i uloz diete na zerowy bilans najpierw, mozesz jesc wzystko w tym bilansie, jak sie troche postarasz to zobaczysz ze to nie jest takie trudne.
Jestes mlody facet po 30-tce, z ta sylwetka mozesz naprawde sporo zrobic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3427
Tzn nie jest do końca jak mówisz, trzymałem dietę na poziomie -200-400 kacl swojego zera, i to praktycznie ponad rok liczyłem kalorie zapisywałem. Dieta nie była zabójcza nie ucinalem za dużo kcal, nie głosowałem się. Redukcja przebiegała na spokojnie z 2 przerwami, rzuciłem w pasie 10 cm w najlepszym momencie. Tylko jak miałem przerwy w trzymaniu diety to cholernie szybko łapie w brzuch i tam szczególnie, jakieś piwo, przekąska w weekend , wywalało mi brzuch cholernie:( to mnie martwi że jak tylko popuszczę dietę wywala mi brzuch, dodam zdjęcie z ostatniej redukcji jak znajdę i porównanie to z ostatnich dni








Zmieniony przez - michals19s w dniu 2022-09-22 21:52:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3348 Napisanych postów 4334 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108014
No widac ze byles szczuplejszy i fatu mniej bylo po tej redukcji, ale miesni to tez duzo nie miales i ta sylwetka, ten brzuch mysle ze nie bedzie tak dobrze wygladac jakbys chcial jak troche miesnia nie dolozysz.
Ten wiekszy brzuch to nie tylko robi tk.tluszczowa, jak ci wywalalo mocno po weekendowych wyskokach, jak miales w weekend przerwy w diecie, jadles sporo to po prostu brzuch sie powoekszal tez bo nagle w jelitach pojawialo sie wiecej tresci jelitowej, a miesnie slabe, nic nie trzymaja i brzuch wywalony. Moze tez cos ci nie sluzy z tego co jadales na tych wyskokach, to tez moze powodowac ze brzuch wiekszy.

Tak czy inaczej najlwpiej zacznij od nowa, od zera kalorycznego, i przede wszystkim wlaczenia pozadnego treningu silowego. Jak zbudujesz wiecej miesni to i befzie sylwetka lepiej wygladac, brzuch bedzie lepiej trzymac, no i zapotrzebowanie kaloryczne ci wzrosnie i bedziesz wtedy mogl sobie pozwolic na wiecej jedzenia po prostu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33071 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Tak jak już kolega wyżej napisał to pasuje się przyłożyć i wszystko poukłądać od podstaw aby te efekty były trwalsze , masz mało masy mięśniowej a tkanki tłuszczowej gdzies tam zalego co finalnie daje obraz sylwetki bardziej otłuszczonej , musisz nabrać trochę masy a potem mieszać redukcje z masa i tak krok po kroczku będziesz trochę nabieał i trochę spalał az finalnie po dłuższym czasie zacznie cię się fajnie kształtować ciało . Co dowywalania brzucha to zaczynał sie weekend i jak miałeś napady na jedzenie to normalne że to jedzenie musi się gdzieś zmieścić więc i brzuch wywalało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Każdy kto nie będzie się trzymał prawidłowych zaleceń żywieniowych i jadł więcej niż wynosi jego zapotrzebowanie kaloryczne będzie tył w większości w tkankę tłuszczową. Ty nie jesteś tutaj wyjątkiem. Jeżeli chcesz efektów, to trzeba trzymać się pewnych podstaw, o których pisałem wcześniej, czyli dobrze dobrana dieta i trening siłowy. Nadal nie bardzo rozumiem, czy/jakie masz pytania? Podstawy znasz i bez nich efektów nie będzie, jeżeli o to pytasz. Trzeba czasu, cierpliwości i ciężkiej pracy na treningu i w kuchni.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3427
Moje pytanie jest gdzie popełniam błąd że ten brzuch się tak odkłada mimo że tak dużo nie jem nie zdrowo? Jakie produkty mogą sprzyjać odkładaniu tłuszczu? Zbyt dużo orzechów, masla orzechowego? Zbyt dużo węglowodanów w posiłkach. Szczerze ostatnie 4_5 miesiące mało jem białka pochodzenia zwierzęcego, więcej roślinne,tofu, ryby, frytki pieczone, smalec z fasoli,często posiłki z mąką ilością białka, jakby nie owsianki z wpc,było by może 1 g białka na kg masy ciała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33071 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
michals19s
Moje pytanie jest gdzie popełniam błąd że ten brzuch się tak odkłada mimo że tak dużo nie jem nie zdrowo? Jakie produkty mogą sprzyjać odkładaniu tłuszczu? Zbyt dużo orzechów, masla orzechowego? Zbyt dużo węglowodanów w posiłkach. Szczerze ostatnie 4_5 miesiące mało jem białka pochodzenia zwierzęcego, więcej roślinne,tofu, ryby, frytki pieczone, smalec z fasoli,często posiłki z mąką ilością białka, jakby nie owsianki z wpc,było by może 1 g białka na kg masy ciała
Za odkładanie tłuszczu odpowiada zbyt duża nadwyzka kaloryczna a nie poszczególne produkty czy makro . masz za dużą nadwyzkę to dostarczasz do organizmu za duzo energii ktorej organizm nie ma szansz spożytkować wiec zaczyna odkłądać w postaci tłuszczu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3413 Napisanych postów 1917 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17368
michals19s
Moje pytanie jest gdzie popełniam błąd że ten brzuch się tak odkłada mimo że tak dużo nie jem nie zdrowo? Jakie produkty mogą sprzyjać odkładaniu tłuszczu? Zbyt dużo orzechów, masla orzechowego? Zbyt dużo węglowodanów w posiłkach. Szczerze ostatnie 4_5 miesiące mało jem białka pochodzenia zwierzęcego, więcej roślinne,tofu, ryby, frytki pieczone, smalec z fasoli,często posiłki z mąką ilością białka, jakby nie owsianki z wpc,było by może 1 g białka na kg masy ciała


Nie ważne czy jesz zdrowe czy nie zdrowe produkty, liczą się kalorie. To znaczy że mozes chudnąć jedząc 3x dziennie mc donalda, jeśli dostarczysz mniej kalori w sumie. Z drugiej strony możesz jeść sama sałatę z piersią kurczaka w ogromnych ilościach o przybierać na wadze jeśli będzie tego za dużo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3427
Od 5 miesiecy mieszkam z dziewczyna, robimy obiady wspolnie, i teraz ciezko mi podzielic kcal z posilków, wiecej obiadow ona robi i nie zapsiuje kcal tak jak robilem to kiedys jedzac sam. Tylko jak mowie wydawalo mi sie ze zbyt duzo nie jem zeby to mialo przewyzszac moje 0 kcal, plus do tego mam fizyczna prace wiec tych kcal dziennie troche jest. Nic musze po prostu posiwci tydzien i zaczac zapisywac to co jem i zobaczyc czy faktycznie te kcla przewyzszaja moje zapotrzebowanie. Innego sposobu nie ma zeby to zaobserowac
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witaminy i minerały - suplementacja

Następny temat

Wolny testosteron

WHEY premium