SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ostry trening nóg a brzuch

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7764

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 178
Witam,

Gdzieś czytałem że między treningiem nóg a brzucha powinno być 48h przerwy na regenaracje,czy to prawda ?? Pytam bo chciałem zacząc trenować nogi i brzuch jednoczesnie .

Na siłowni trenuje około roku.Od jakiś 5 miesięcy jade z planem treningowym na mase.Wcześniej nie trenowałem nóg bo uważałem że rower i piłka nozna wystarczy a nogi mam dość silne.

Ale teraz chciałbym kontynułować mój plan tyle że z priorytetem na nogi,tzn chciałbym splaić z nich troche tłuszczu czyli trening nóg na rzeżbe będzie chyba najodpowiedniejszy.

Mój plan wygląda tak :

pon: klata+tric
śro: plecy+bic
pią:barki+przedramiona
I w przewach miedzy seriami czy poszczególnymi cwiczeniami brzuch.

I teraz mam pytanko: czy moge wcisnąć we wtorek,czwartek i sobote nogi ?? albo przynajmniej 2x w tygodniu ?? i w każdy dzień treningowy brzuch ??

Aha i ile serii i powtórzeń robić na nogi ?? 4 x 15 wystarczy ? bo tak zacząłem a chce sie upewnić.



Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 63

Wzrost: 180

Cel treningowy: Masa, nogi rzeżba(splaenie nadmiaru tłuszczu)

Staż treningowy na słowni: Rok

Uprawiane inne sporty: Dla rozrywki,siatkówka,noga,rower

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): atlas bmg4300,gryf prosty i krótki,worek bokserski,hantle

Dieta: tak

Przeciwskaznania medyczne: Brak

Zażywane suplementy: Brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6019 Wiek 17 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35589
Nogi daj w piątek, raz w tygodniu wystarczy jeśli jedziesz takim splitem. Nie ma czegoś takiego jak plan na mase - jest dieta na mase, a trening nóg na rzeźbe??? NIE. Kolejno w seriach 12 - 10 - 8 - 6 powtórzeń przy przysiadach, więcej powtórzeń tłuszczu nie spali - od tego masz aeroby i dietę Ale na twoim poziomie zaawansowania musisz wybrać - masa czy rzeźba. Dwoćh naraz nie zrobisz

Brzuch po każdym treningu

Aaa jeszcze jedno: daj nogi do piatku a następnie zamień piątek ze środą Dobrze by było gdyby nogi były w tygodniu przed plecami, albo za ale z większą przerwą

Zmieniony przez - Alucard666 w dniu 2008-08-28 17:08:48

Zmieniony przez - Alucard666 w dniu 2008-08-28 17:12:44

"In the end, everybody bleeds the same"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 288 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3879
ja bym ci radził, spokojnie zacząć, dokoptować nogi np. w pon i pt na końcu treningu, robiąc trening całych nóg.
Po jakimś czasie możesz rozbić nogi na góre dół) raz łydki, raz góra).
Następnie możesz wkomponować nogi do normalnego dzielonego. a potem możesz cały dzień treningowy na nogi.
Ja bym robil tak stopniowo. tak żeby po 3 - 4 miechach, już trenowac nogi na całego. takie moje zdanie.
A tak apropo: trenujesz od 5 miesięcy na mase, bez przerwy?

Stój tam gdzie chcesz stać, choćbyś miał stać sam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6019 Wiek 17 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35589
Właśnie dlatego, że nogi były zaniedbane lepiej by było wrócić do podstaw - proste FBW z postów podwieszonych, trening 3x tyg.

Ale jak chcesz, tak zrobisz - jednak najlepsze wyjście FBW

"In the end, everybody bleeds the same"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 178
Wcześniej korzystałem z e-kulturystyka.info i tam mi ułożyli trening na mase a teraz sie dowiaduje że taki nie istnieje ??

Może żle to ująłem wczesniej nie chce robić masy i rzeźby na całe ciało jednoczesniej tylko masa na od pasa w góre ( :PP) a nogi rzeźba aby spalić z nich tłuszcz pownieważ mam troszkę nieproporcjonalne znaczy za duże(za dużo tłuszczu na nich).

Cytat z artu na e-kulturystyce

"Diety te mają na celu:
1) dieta na masę – przyrost masy mięśniowej bez zbędnego tłuszczu.
2) dieta na rzeźbę – utratę tkanki tłuszczowej z zachowaniem ciężko wypracowanej masy mięśniowej."

Dlaego chce robić reźbe na nogi,a z tego co wiem trening na rzeżbe opiera sie na większej ilości powtórzeń w serii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6019 Wiek 17 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35589
Cytat - ok.

Ale to właśniew dietą decydujesz czy nabierzesz masy czy spalisz tłuszcz! Przecież nie będziesz karmił nóg osobno a góry osobno
To co zjesz, decyduje o celu treningu (i o efekcie) - a ile zrobisz powtórzeń jest ważne ale tylko w ten sposób - robisz 12 i nic to nie daje, robisz 20 i masz przyrosty - więc robisz 20 powtórzeń. Na każdego działa co innego. Nie ma tak że zrobisz 15 powt. i zrobisz rzeźbe a zrobisz 12 i idzie masa
1

"In the end, everybody bleeds the same"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 178
moja dieta opiera sie na białku i weglowodanach,nie jest w niej zbyt wiele tłuszczu.

Rysiu co do Twojego pytania,niestety nie cały czas przez te 5 miechów.Teraz w wakcje dużo robiłem na budowie tak że po robocie ręce by mi odpadły jak bym poszedł ćwiczyć. To co mam zrobić żeby splaic ten tłuszcz z nóg ?? od pasa w góre praktycznie nie jestem otłuszczony,tylko te nogi ! na tym mi zalezy no i troche podzeźbić.POMÓZCIE

Z tego co wiem to większa ilość powtórzeń w serii jest na rźezbe
a mniejsza z dużym cieżarem na siłe. Dlatego chcaiłem robić cały czas po 15 i pytałem czy wystarczy :]

Większość moich ćwiczeń to 12/10/8/8 ew 6,zazwyczaj delikanie zwiększając cieżar.

To może mi ktoś pomoże z rozpiską cwiczeń na nogi ?? będe bardzo wdzięczny.

Najlepiej od razu jakieś cieższe a nie przyzwyczajające (czy jakieś tam ogólnorozwojóki) bo moje nogi są już przyzwyczajone do większego wysiłku.Prawie codzienny rower szybkim tempem(nie jakies ledwo krecenie pedałami) piłka nozna a wiećbieganie itp.


Zmieniony przez - Zbój Pl w dniu 2008-08-28 20:12:20
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6019 Wiek 17 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35589
Traktuje to tak: masa nie rzeźba, z twoja wagą innaczej byc nie może.

Skoro masz dietę to git

Teraz plan, hmmm - FBW będzie najlepsze, a jak się uparłeś przy splicie https://www.sfd.pl/[art]_Split_-_partia_2x/tydzien._Dla_początkujących_i_nie_tylko...-t414311.html . Tam będziesz miał nogi 2x w tygodniu i sprawa załatwiona. Powtarzam jednak jeszcze raz - albo masa, albo rzeźba, nie dasz rady innaczej. Teraz rób mase

"In the end, everybody bleeds the same"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 178
A teraz pytanie na które mi jeszcze nikt nie odpowiedzial

mianowicie czy można trenować brzuch jednoczesnie z nogami ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6019 Wiek 17 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35589
Ja odpowiadałem - po każdym treningu brzuch, więc i po nogach

"In the end, everybody bleeds the same"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki ćwiczenia w FBW dla ektomorfika

Następny temat

Proszę o ocenę planu

WHEY premium