SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ostry ból kręgosłupa przy przysiadzie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1116

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4234
Witam. Dziś podchodziłem pod przysiad dosyć spory ciężar jednak tylko o 5 kg większy niż na ostatnim treningu. Założeniem było wykonać 5 powtózeń, jednak podczas 2 powtórzenia poczułem że coś mi przeskoczyło w kręgosłupie i nagle poczułem tępy ból w odcinku lędźwiowym. Ledwo odłożyłem ciężar i ból zwiększył się do tego stopnia że aż prawie zebrało mnie na wymioty Nie mogę się schylać, każdy gwałtowny ruch sprawia mi ból, nie boli tylko wtedy kiedy leżę. Także myślę że to raczej coś z kręgami niż z mięśniem bo poczułem wyraźny "przeskok". Próbowałem się dzisiaj dostać do lekarza, jednak tak jak się spodziewałem nasze NFZ niezmiennie dalej robi nas w ch**a. Jutro lekarze mają wolne także muszę póki co ratować się domowymi sposobami. Jakieś sugestie? Może wam zdarzyła się podobna sytuacja?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Żadnymi domowymi sposobami sobie nie poradzisz.

Od 18.00 działa pogotowie i tam mogą Cię zbadać / wypisać leki ewentualnie przekierować na SOR.

Możesz też tam podjechać sam, w końcu nie jest to błaha sprawa.

Działaj.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3126
Najprawdopodobniej wysunął Ci się dysk. Jeżeli jest to pierwszy raz to nie powinno być aż tak źle. musiałeś w trakcie przysiadu popuścić mięśnie brzucha lub plecy co spowodowało silny ucisk i wysunięcie dysku. Ja mam dość duże problemy z tym. Na pogotowie jeśli już to niech ktoś Cię zawiezie. Nie licz na to, że przyjadą do Ciebie :) Najprawdopodobniej dostaniesz jakiś zastrzyk rozluźniający mięśnie i/lub kroplówkę. Na pewno uśmierzy to ból, ale nie zapomnij, że nie zlikwiduje to problemu. Dysk, aby powrócić na swoje miejsce potrzebuje od kilku godzin do kilku dni. Odpuść sobie też kilka najbliższych treningów pleców oraz takich, które powodują silny nacisk na kręgosłup. Najlepiej, abyś położył się na podłodze na wznak podkładając pod odcinek lędźwiowy i głowę małe poduszki. Tak aby zachować naturalną krzywiznę. w nocy staraj się spać na wznak, a jeżeli na boku to podłóż sobie dużą poduszkę pod kolano nogi która będzie u góry.

No i lekarzem nie jestem. I tak udaj się do specjalisty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4234
Byłem u lekarza, wypisał mi skierowanie na tomografię kręgosłupa. Dzwonię do jedynej w mieście pracowni tomograficznej z zapytaniem o termin i uzyskałem odpowiedź - 3 miesiące oczekiwania :) Śmiech, a pytając ile musiałbym czekać jeśli chciałbym zrobić sobie prywatnie uzyskałem odpowiedź - jutro. Oczywiście koszt to 400 zł. I tak oto w kolejny sposób próbują zedrzeć z nas pieniądze. I po kiego ch**a płacić podatki zdrowotne, skoro i tak musimy płacić jeśli chcemy dostać się do lekarza od zaraz? Niestety nie stać mnie na takie wydatki więc pozostaje mi się wyleczyć na własną rękę.

A co do tematu to jest już lepiej, podobny przypadek miałem z 2-3 lata temu przy martwym ciągu z tym że wtedy ból był nieco inny, nie pozwalający mi się schylić w jakąkolwiek stronę. W tym wypadku mogę robić skręty i skłony boczne za to nie mogę schylić się ani w tył ani w przód.

Trening nóg odpuszczam na czas potrzebny abym nie czuł jakiegokolwiek bólu (sądzę że do 2 tygodni), plecy będę ćwiczył jednak skupię się na podciąganiach w różnych wariantach chwytu, wyciąg górny i jakieś wiosłowanie leżąc na ławeczce. Łapy będę ćwiczył na siedząco małymi ciężarami, tak samo barki będę wykonywał tylko wznosy ewentualnie wyciskanie na końcu treingu jak barki już będą zmęczone. Z klatką myślę że nie będzie problemów.

Dzięki za pomoc. Pozdro!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból w odcinku lędźwiowym.

Następny temat

Thermal PRO PROSZę!

WHEY premium