SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oscypki i inne sery na diecie

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1213

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć. Moje pytanie brzmi czy są to produkty które można jeść codziennie po ok 100 gram.
Maja zdrowe tłuszcze, białko no i dużo wapnia. Jednego dnia oscypek, kolejnego parmezan innego mozzarella.
Czy może to być stały element diety?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Administrator
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 4399 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42870
Wymieniłeś wszystkie walory oscypka, ale niestety zapomniałeś o sporej ilości soli. Ten produkt ma jej ok 3-4g, czyli tak naprawdę jest to cała dzienna norma!

Oczywiście nie ma w tym nic złego, aby taka ilość oscypka wpadała raz w tygodniu i fajnie że zwracasz uwagę na różnorodność, że są także w Twojej diecie sery o sporej ilości wapnia, jednak warto też włączyć także do diety chude sery. Świetnym wyborem jest serek wiejski czy grani lub zwykły twarożek.

Jeśli chodzi o sery to mamy naprawdę spory wybór i jeśli jesteś smakoszem serów, to staraj się wybierać jak najbardziej rozmaicie. Jak zapewne wiesz, kluczem do zdrowej diety jest różnorodność.

Sery są także świetnym źródłem białka, ale są także obfitym źródłem cholesterolu i należy o tym pamiętać.

W kontekście białka postaw też na chude mięso, nasiona strączkowe, białka jaj oraz pyszne odżywki białkowe.



Wyższy udział białka w diecie jest niezwykle ważny dla utrzymania estetycznej sylwetki i prawidłowej masy ciała.

Nie zapominaj też, aby Twoja dieta była bogata w warzywa i owoce. Staraj się by warzywa pojawiały się w większości posiłków spożywanych w ciągu dnia.

Polecamy również: Czy koktajle proteinowe pomagają schudnąć i stracić tłuszcz z brzucha?

Pozdrawiam,
Inez Gorońska Mistrzyni Polski Bikini fitness
https://www.instagram.com/inezgoronska/?hl=pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 56 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2813
Polecam ser piórko - w smaku nie ma rewelacji ale max 3g tłuszczu / 100gram. Cena koło 35zl/kg w Tesco
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy mogę jeść płatki na kolację?

Następny temat

Siłownia i bieganie, jakie suplementy?

WHEY premium