SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oryginalny G.V.T. - tłumaczenie artykułu Charlesa Poliquina

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 35659

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Tępy jestem, więc zadam kilka pytań, bo chcąc podejść poważnie do sprawy chciałbym miec pewność że na dzień dobry nie popyerdole wszystkiego.


**A-1 Wyciskanie Sztangielek na Ławce Skosnej Głową w Dół, Chwyt Neutralny (dłonie skierowane do siebie) 10 serii po 10powt, tempo 40X0, odpoczynek 90 sekund

Chwyt neutralny to taki chwyt młotkowy jak przy uginaniu ramion ???

B-1 Rozpietki na ławce skośnej , 3 serie po 10 do 12 powtórzeń, tempo 3020 , odpoczynek 60 sekund

Rozumiem ze chodzi o skos górny ?

Serie po 10 do 12 powtórzeń co oznaczają ? Że np. 1 serie = 12 powt. 2 seria = 11 powt. 3 seria = 10 powt. ??? Ciężar ten sam dla wszystkich 3 serii ???

Tempo 3020, to 3 sekundowy ruch ekscentryczny i 2 sekundowy ruch koncentryczny ???

B-2 Wiosłowanie jednorącz , 3 serie po 10 do 12 powtorzen, tempo 3020, odpoczynek 60 sekund

Rękę prowadzimy wzdłóż tułowia ???

A-1 Przysiady pełne ze sztangą na karku 10 serii po 10 powtórzeń, tempo 4020, odpoczynek 90 sekund

Nie będę się rozpisywał co i jak, ale absolutnie nie wskazane jest w moim przypdaku wykonywanie tak wielu i ciężkich przysiadów. Czy mógłbym zastąpić je MC ???

B-1 Podciąganie Kolan do klatki piersiowej na wyciągu dolnym*** , 3 serie po 10 do 20 powt, tempo 2020, odpoczynek 60 seku

Nie mam wyciągu. Czy mógłbym zastąpić to ćwiczynie unoszeniem nóg na poręczach ???

B-2 Wspięcia na palce siedząc , 3 serie po 15 do 20 powt, tempo 2020, odpoczynek 60 sekund.

Czy mógłbym robić to ćwiczenie na stojąco ???

A-2 Uginanie ramion ze sztangielkami na ławce skośnej 45stopni, chwyt młotkowy , 10 serii po 10 powtorzen, tempo 40X0, odpoczynek 90 sekund

Rozumiem, że to ćwiczenie wykonujemy siedząc na ławce, gdzie oparcie ustawione jest pod kątem 45 stopni ???

Uwagi:
Odpoczywaj 90 sekund pomiędzy kazdym z ćwiczeń "A" i każdą superserią; odpoczywaj po 60 sekund pomiedzy każdym z ćwiczeń "B" i każdą superserią. (np A-1, 10 sekund, A-2, 80 sekund, A-1 itd - przyp tłum)


Czyli np. wyciskanie hantli skos dół 10 powtórzeń, po skończeniu ćwiczenia robimy 10 sekund przerwy, następnie podciąganie na drązku 10 powtórzeń i 80 sekund przerwy i znowu wyciskanie, 10 sekund przerwy, podciąganie, 80 sekund przerwy itd aż do wykonania po 10 serii wyciskania i 10 serii podciągania ???

A ile robimy przerwy po skończeniu powyższych 20 serii zanim przejdziemy do superserii "B" ???

Przerwy w superseriach "B" wyglądają tak: rozpiętki, 10 sekund przerwy, wiosłowanie, 50 sekund przerwy, rozpiętki, 10 sekund przerwy, wiosłowanie, 50 sekund, itd ???

Przepraszam za tak wiele pytań, ale wole pytać, zeby potem nie błądzić...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 521 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2245
czy po po klatce 1 seri mam odpczac 90sek i robic 2 serie czy 1 seria klatka i odrazu drazek,potem znowu klatka,drazek itd w kolko ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11715
Robisz 10 powtórzeń na klatę i następnie od razu 10 powtórzeń na drążku i to jest 1 superseria. Odpoczywasz ok 90 sekund i robisz następną superserie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 521 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2245
O matko,ja dzisiaj zrobilem 10x10 klatka potem 10x10 drazek a i tak bylo mega ciezko,no ok dobrze wiedziec dzieki
Mam nadzieje ze przez takie super serie nie dojdziedo zedngo przetrenowania sie lub przepalanie miesni.. i niewiem czy moze kombinowac ale wyciskanie na klatke sztangielski chwyt mlotkowy zmienilem na sztange..

Zmieniony przez - Mam_Dziare w dniu 2011-05-30 20:13:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Odpoczywaj 90 sekund pomiędzy kazdym z ćwiczeń "A" i każdą superserią; odpoczywaj po 60 sekund pomiedzy każdym z ćwiczeń "B" i każdą superserią. (np A-1, 10 sekund, A-2, 80 sekund, A-1 itd - przyp tłum)

Jak również:

nie bierzecie tez pod uwage jednej rzeczy: w tym planie CELOWO sa "dziwne" cwiczenia w fazie 10x10 - takie cwiczenia krotych byście nie wykonywali normalnie.

chodzi w koncu o to zeby zrobic pewna odskocznie od rutyny!



Ja też wprowadzę pewne zmiany, ale wynikające z aktualnego stanu zdrowia i braku odpowiedniego sprzętu.

Dziś zrobiłem 1 dzień - trening wypadł naprawde fajnie ! Mam nadzieję że wszystko dobrze zrozumiałem

Jutro nogi i tu pojawia się problem Albo zastąpie siady MC, albo zrobie prostowania siedząc. Innego wyjścia nie widzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 912 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19783
Niestety, także mam parę pytań, a plan kusi mnie okrutnie;p

więc tak:

można zastąpić wyciskanie hantli na ujemnym na pompki na poręczach w wersji na klatkę, a zamiast pompek na tricepsy w dniu ramion robić dociski?

i ten nieszczęsny drążek, zastąpić go wiosłem, wyciągiem, czy podciągać się z ławki, czy jeszcze jakoś innaczej?

Pzdr:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
sorry ale za duzo pytań , odebrało mi moc do odpowiadania. Czytajcie artykuł, tam wszystko jest jak na dłoni.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Przeczytałem artykuł chyba z 5 razy. Prawdopodobnie umiem go wyrecytować z pamieci Szkopuł tkwi w zrozumieniu, ale myśle ze jest dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Jeśli chodzi o wyciskania to na pewno nie zmieniaj ! Co do drążka, to mam podobny problem z przysiadami - na cokolwiek bym nie zmienił to nie bedzie to samo

Rozłożyliśmy Wodza na łopatki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 521 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2245
strasznie dziwny plan ale napewno oplaci sie go zrobic dzis juz 2 dzien,tyle ze wspiecie nie robie wsiadze lecz na stojaca na suwienicy gdyz niemam odpowiedniego sprzetu,a cwiczenie na brzuch z wyciagiem dolnym raczej nie ogarne to bede musial zastapic je innym czwiczeniem..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oryginalny Niemiecki Trening Objetościowy - tłumaczenie artykułu Charlesa Poliquina

Następny temat

Trening brzucha

Wiecej