SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ortopeda mnie dobił

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1432

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 601 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7821
temat o rozciąganiu, więc założę tutaj - bo rozciąganie jakoś najbardziej mi się z tradycyjnymi kojarzy.

Otóż przy rutynowej wizycie u ortopedy (zdezelowane kolana) zapytałem o rozciągnięcie nóg

Powiedziałem że mam fatalne i sięgam gleby tylko przez "oszukany ruch" (sprężynuję trochę )

Powiedział mi że na to się już nic nie poradzi bo rozciąga się w młodym wieku i jak ma się 20+ to można sobie od razu darować bo nic z tego nie będzie

Co wy na to? Mi to w sumie ryba, najwyżej nie wrócę na bjj, tylko pójdę na boks, ale trochę mnie facet zgasił.

Nie osiągnąłem zbyt zaawansowanego poziomu w bjj przez pierdzielone kolana, więc nie wiem, czy dobre rozciągnięcie nóg jest tam istotne.

Zmieniony przez - McKaken w dniu 2009-05-01 21:48:06
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najlepiej nic nie trenuj i siedz w domu. W tym mozesz byc najlepszy. Zajmij sie cs`em, quake`iem albo innym WoWem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 259 Napisanych postów 894 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10626
Ten ortopeda to d**** prawdopodobnie, lub łagodniej człowiek niezorientowany po 20stce możesz dojść do obydwu szpagatów, kosztuje to jednak więcej wysiłku nie koniecznie proporcjonalnego do korzyści. Są przypadki, w których budowa bioder nie pozwala na dojście do tzw. "turka", ale są to przypadki rzadkie - zrób test na potencjał rozciągliwości T.Kurza
Co do samego BJJ to różnie. Zależy od strategii walki. Dla np. Eddiego Bravo świetne rozciągnięcie to jeden z warunków otrzymania od niego czarnego pasa (argumentuje to mobilnością gardy jaką człowiek bardziej rozciągnięty posiada, no i oczywiście możliwością sprawnego walczenia za pomocą gardy gumowej) ale są i szkoły nie przykładające tak wielkiej wagi do rozciągania.

Zmieniony przez - _lechu_ w dniu 2009-05-01 23:35:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 326 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2766
Lechu,wiesz moze gdzie moge znalezc ten test Kurza???Podziekuje Ci sogiem.Pozdro

(L)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 259 Napisanych postów 894 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10626
http://www.stadion.com/pdf/free/flextest.pdf
np. tutaj, tyle że po angielsku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 326 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2766
ok.Dziekowa mistrzu

(L)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 601 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7821
I ja dziękuje, sog :) Też myślałem że facet gada bzdury, chciałem tylko potwierdzić :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapytanie o Grappling

Następny temat

Pytanie do walczacych/sparujacych bez kasku

WHEY premium