SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Opuchnięcie twarzy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2180

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 742
W tym roku zrobiłem duży progress jeżeli chodzi o mój trening min. zacząłem ćwiczyć partie, których wcześniej nie trenowałem ze względu na np. brak sprzętu i ogółem zauważyłem lepszy rozwój klatki piersiowej oraz ramion niż dotychczas. Sukces też zawdzięczam temu, że zacząłem brać kreatyne z początkiem tego roku. Nie chce w tym poście mówić niczego negatywnego o kreatynie, ale moi znajomi twierdzą że w przeciągu roku bardzo spuchła mi twarz. Jakiego mogą być tego przyczyny i jak temu zapobiec?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699670
A przybrałeś na wadze ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 742
flex1976
A przybrałeś na wadze ?

Nieznacznie, może z 2/3 kilogramy ale też straciłem okołu 5% tkanki tłuszczowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191500
Witaj,
Może po prostu wyrzut hormonów, dorastasz lub poprzez jedzenie masz lekko opuchniętą twarz.
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 742
wojo zmc
Witaj,
Może po prostu wyrzut hormonów, dorastasz lub poprzez jedzenie masz lekko opuchniętą twarz.
pozdrawiam

Też mi się tak wydawało, na zdjęciach widziałem różnice myślałem że to zmiana rys twarzy ale to bardziej opuchlizna. Mam 19 lat



Zmieniony przez - cisowianka22 w dniu 2020-11-27 22:41:16

Zmieniony przez - cisowianka22 w dniu 2020-11-27 22:43:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 28 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2686
Jak stosujesz kreatyne? W jakich dawkach, jak często i rozumiem bez przerwy od początku roku?
Może warto przemyśleć odstawienie na jakiś czas, aby zobaczyć czy to jej wina.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 742
rockfist0
Jak stosujesz kreatyne? W jakich dawkach, jak często i rozumiem bez przerwy od początku roku?
Może warto przemyśleć odstawienie na jakiś czas, aby zobaczyć czy to jej wina.

Zażywam 5 gramów na pół godziny przed treningiem, zażywam tylko jak ćwicze siłowo czyli około 2/3 razy w tygodniu. Miałem przerwy w wakację gdzie zażywałem może około raz na dwa tygodnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Kreatyna nie będzie miała tutaj większego znaczenia. To, co jest istotne w kwestii kształtowania sylwetki, to dobrze dobrana i solidny trening siłowy. Aby więc wiedzieć cokolwiek w tym temacie, musimy dokładniej poznać jak wygląda Twoja dieta i trening siłowy.

Jeżeli bilans kaloryczny jest dodatni i celem jest budowa masy mięśniowej, to oczywistym jest, że budujesz nie tylko mięśnie, ale odłoży się również trochę tkanki tłuszczowej. U niektórych osób jej część bardziej odkłada się w okolicy twarzy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 742
domer
Kreatyna nie będzie miała tutaj większego znaczenia. To, co jest istotne w kwestii kształtowania sylwetki, to dobrze dobrana i solidny trening siłowy. Aby więc wiedzieć cokolwiek w tym temacie, musimy dokładniej poznać jak wygląda Twoja dieta i trening siłowy.

Jeżeli bilans kaloryczny jest dodatni i celem jest budowa masy mięśniowej, to oczywistym jest, że budujesz nie tylko mięśnie, ale odłoży się również trochę tkanki tłuszczowej. U niektórych osób jej część bardziej odkłada się w okolicy twarzy.

No tak z tym, że robiłem sobie w tym roku dwuktrotnie deficyt(raz na początku roku i raz w wakacje) i aktualnie jestem na poziomie bf około 15%. W tym roku skupiałem się na budowie górnych jak i dolnych partii mięśniowych ćwiczyłem około 2/3 razy na tydzień. Dieta moja wygląda tak że jem około 300kcal dziennie więcej niż moje zapotrzebowanie wynosi. W czasie deficytu jadłem mniej między 400/500kcal niż wymaga mój bmr. Dbam o makroelementy - moja dieta jest wysokobiałkowa kurczak/jajka/odżywka białkowa. Za dnia bije głównie wodę i kawę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Ale to co piszesz, czyli załóżmy na to, że dobrze dobrana dieta z dodatnim bilansem kalorycznym na poziomie +300 kalorii, nie spowoduje, że tkanka tłuszczowa nie będzie się odkładała. Niestety będzie tak zawsze. Im niższy poziom tkanki tłuszczowej budując masę mięśniową, tym odłoży się jej mniej. Ja osobiście przy 15 procentach tkanki tłuszczowej również widzę zaokrąglenie na twarzy, z kolei poniżej 12 procent twarz staje się mocno wyszczuplona. Tak to już jest.

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 742
domer
Ale to co piszesz, czyli załóżmy na to, że dobrze dobrana dieta z dodatnim bilansem kalorycznym na poziomie +300 kalorii, nie spowoduje, że tkanka tłuszczowa nie będzie się odkładała. Niestety będzie tak zawsze. Im niższy poziom tkanki tłuszczowej budując masę mięśniową, tym odłoży się jej mniej. Ja osobiście przy 15 procentach tkanki tłuszczowej również widzę zaokrąglenie na twarzy, z kolei poniżej 12 procent twarz staje się mocno wyszczuplona. Tak to już jest.

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html


Tylko, że to nie jest tkanka tłuszczowa, a opuchlizna, ponieważ gdy miałem około 20% bf miałem szczuplejszą twarz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalacz - pytanie

Następny temat

siłownia do Boksu Tajskiego

WHEY premium