SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Optymalny trening wydolnościowy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2932

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 49


Zacznę od tego że jestem tu nowy więc wszystkich serdecznie witam.
Moją przygodę z siłownią na nowo rozpocząłem jakiś tydzień temu. Wykupiłem karnet, chodzę codziennie od poniedziałku do piątku. Na razie w ramach wdrożenie w pn, śr, pt robię ogólnorozwojówkę a wt, czw bieganie rowerek. Kilka dni temu wpadła mi w ręce gazeta, w niej artykuł który mnie bardzo zainteresował (znajdziecie go w załączniku). Proszę bardzo o pomoc w ułożeniu planu (lub porady jak go ułożyć), który realizowałby założenia zawarte w tym artykule, czyli jak jednocześnie przybrać masę mięśniową, pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu oraz zwiększyć siłę i wytrzymałość. Warto zaznaczyć, że głównie zależy mi na poprawie kondycji i wytrzymałości (jestem sędzią piłkarskim i chcę dobrze przygotować się do egzaminów oraz do sezonu).
Z góry dziękuje za wszystkie opinie i porady

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 25

Waga: 85

Wzrost: 185

Cel treningowy: przybranie masy mięśniowej, pozbyć się tkanki tłuszczowej, zwiększenie siły i wytrzymałości

Staż treningowy na słowni: 4 miesiące z przerwami

Uprawiane inne sporty: piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzęt siłownia + sauna

Dieta: i tutaj właśnie jest mały problem, gdyż praca (11-19) nie pozwala mi częste, ciepłe posiłki

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1932 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9742
moim zdaniem 2 pierwsze założenia gryzą się ze sobą(masa i redukcja). Najpierw jedno potem drugie. bez diety oba cele baaaardzo trudne do osiągnięcia.według mnie są 2 wyjścia:
1- masa: robisz zwykły cykl na masę- z dietą na masę.Możesz dodać trening interwałowy( do piłki jak znalazł) Efekt- urosną Ci mięśnie, trochę tłuszczu wpadnie ale potem redukcja i będzie git.
2- redukcja: robisz cykl redukcyjny i dietę redukcyjną+ interwały. Efekt: schudniesz, pozbędziesz się tłuszczu ale i trochę mięśni, ale potem zrobisz masę( będziesz pilnował diey aby nie złapać za dużo fatu) i też będzie git:)

Jak ktoś ma pecha to i w d*pie palec złamie:)
Robert Górski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 49
A co byście powiedzieli o treningu ACT (pn, śr, pt)
https://www.sfd.pl/PROPOZYCJA_TRENINGU_DLA_POCZĄTKUJĄCYCH-t18564.html
a do tego we wtorki i czwartki aeroby?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 49
Ewentualnie interwały zamiast aerobów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1932 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9742
trening jak trening, dla Ciebie lepsze fbw,bo act to dla początkujących bardziej. wybierz cel, dostosuj dietę i do roboty.

Jak ktoś ma pecha to i w d*pie palec złamie:)
Robert Górski

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy siatkówka

Następny temat

TreninG 16 lat

WHEY premium