SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Olimp Omega3- pytanie o wpływ temperatury i światła.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2260

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1137 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13203
Witam,

czy jest jakiś wpływ owych czynników na termin przydatności do spożycia?
Olej lniany należy chronić przed światłem i temperaturą powyżej 10 stopni (chyba, że ma przeciwutleniacze, ale i tak trzeba), bo traci swoje właściwości i chyba coś się dzieje z tymi kwasami omega 3, czy nie?

Tak więc jak to jest z kapsułkami z olimpu? Czy blister może sobie leżeć wystawiony na promienie słoneczne po wyciągnięciu z opakowania?
Czy też po zakupie lepiej, żeby leżał zamknięty w opakowaniu w lodówce?

Mam jeszcze jedno opakowanie Omegi, które leżało sobie sporo czasu na parapecie i własnie stąd mnie naszło takie pytanie, czy to w ogóle się jeszcze nadaje do spożycia.
Tak samo jeżeli chodzi o temperaturę. Przecież jak zamawiam przez neta to mi idą tydzień na przykład, a w lato temp. może być 30 stopni.

Tak więc podsumowując, 2 pytanka:
1. Jaki wpływ światła na kapsułki.
2. Jaki wpływ temperatury na kapsułki
3. Czy moge kapsułki trzymać poza lodówką i POZA OPAKOWANIEM (= wystawione na światło)

Jak jeszcze mam prawo do wystawiania Sogów to rzecz jasna rozdam ;)
pozdrawiam,
Kwic.

Moje p4p:
- Anderson Silva
- Jones
- GSP / Aldo

Favs: A. Silva, Rashad, Shogun, Fedor,t he Reem, Palhares, B.J. Penn, GSP, Machida, Aldo, Jones

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
w lodowce to imo przegiecie - ale na sloncu trzymac nie wolno!
np. na parapecie

ale wloz do szafki,ciemnej i bedzie git

ja nigdy swoich nie trzmam w lodowce ale staram sie trzymac w opakowaniu,butelce i w szafce jakiejs

jaka jest ilosc % omegi w omedze?
faf pisal ostatnio ze niestety rewelacji nie ma - ale ja sie tym zbytnio nie interesuje bo nie mam dostepu do analiz

unikaj - jelsi codzi o omege - produktow w jansych butlach,wystawionych na swiatlo dzienne - np. akcja ze pani daje Ci butle bez papierowego opakowania,butle prosto z widocznej półki

powiedz ze chcesz nowa

ale jesli jest butle w jakimś opakowaniu papierowym
do tego butla jesc ciemna
i jesli pani/pan wyciaga gdzies z szafki,gdzie jest chroniona dodatkowo przed swiatlem - to bez obaw

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
1. Jaki wpływ światła na kapsułki. - negatywny
2. Jaki wpływ temperatury na kapsułki - negatywny
3. Czy moge kapsułki trzymać poza lodówką i POZA OPAKOWANIEM (= wystawione na światło) - poza opakowaniem - nie chyba, ze winnym opakowaniu.

Zaznaczyć należy, że jak już rozpocznie się na dobre proces niepożądanej oksydacji kwasów tłuszczowych w kapsułce, to potem postępuje on piorunująco. Kupuje omegi z dodatkiem wit e i staraj się zwracać uwagę na warunki przechowywania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
faftaq
Czy moge kapsułki trzymać poza lodówką i POZA OPAKOWANIEM (= wystawione na światło) - poza opakowaniem - nie chyba, ze winnym opakowaniu.


"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
to wyczerpuje ilość możliwości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12029 Napisanych postów 160405 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234281
plus blistra, ze jeszcze siedza w prozni
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TEST NIESPONSOROWANY. by eryk140!

Następny temat

Sport Nutrition 100% WHEY PROTEIN

WHEY premium