SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Olej z pestek winogron - jak to jest naprawdę

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4532

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 256
Witam, przeczytałem kilka artykułów o oleju z pestek winogron i zgłupiałem...

Czemu piszecie, żeby go wylać bo się nie nadaje... rozumiem, jak by to był jakiś olej uniwersalny "wiesiek" za 2zł/litr, ale przecież to jest 100 razy bardziej zdrowe. Nigdzie nie napisaliście, że zmniejsza zły choresterol a zwiększa dobry... nie czaję...

To, że jest to źródło o6 to wiadomo, ale piszecie również, żeby zachować stosunek o3-o6 jak 1:4. Zatem jeśli mam dobrą zbilansowaną dietę 4g o3 dziennie, czyli powinienem mieć 16g o6 dziennie, ktoś napisał, że w europie ludzie spożywają je w stosunku 1:20 więc po co zwiększać, ale nie bierzecie pod uwagę, że ci sami ludzie są tacy mądrzy, że zmniejszają tłuszcze w diecie jak najbliżej 0 bo myślą, że będą zdrowsi i szczuplejsi.

Czemu więc taki olej z pestek winogron miałby się nie nadawać np, do sałatki warzywnej skoro w mojej diecie o3/o6 i tak będzie w stosunku 1:4, a skoro jeszcze zmniejsza LDL to chyba tym lepiej?

Oczywiście pomijam wykorzystywanie go do smażenia bo to w miarę oczywiste, że się nie nadaje.

Sry jeśli zbyt ofensywnie to napisałem :) Jeśli czegoś nie rozumiem chętnie się dowiem od Was. Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
chlopie bedziesz sie przejmowal ie jestes zawodowcem mozesz stosowac zarowno na zimno jak i do smazenia
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
jeśli będziesz trzymał się prawidłowych proporcji dawaj do sałatek skoro jesteś fanem...
ale czym więcej o3 w stosunku do o6 tym lepiej dla naszego zdrowia

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2350
To rafinowany olej,więc uwodorniony syf.
Smacznego.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

miód - czy zaszkodzi przy redukcji tkanki?

Następny temat

Deita, odżywki na mase

WHEY premium