SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Okropny ból po przysiadach

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 949

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 228
Witam. Ostatnio robiłem przysiady z niższym od siebie kolegą i sztanga była dużo niżej niż zwykle, tak że gdy musiałem ją odkładać to musiałem się z tą sztangą najpierw schylić..(to dlatego że robiłem z niższym kolegą - mój wielki błąd). Co prawda ból pleców dokuczał mi od zawsze bo u mnie to już chyba rodzinnie dziedziczone i w dodatku jestem wysoki (192) ale po tamtym dniu nawet zwykłe czynności życiowe ograniczyły mi się praktycznie do zera..nic nie mogę zrobić.. Schylam się - boli, leże - boli, chodzę - boli (chociaż najmniej) siedzę - boli, nawet gdy kicham to okropnie boli..Takiego bólu jeszcze nigdy nie czułem. Byłem u lekarza, przepisał mi jakieś tabletki i maść ale to nic nie pomaga..Boli na samym dole kręgosłupa, prawie aż przy kości ogonowej. Rano nie mogę nawet się schylić żeby umyć twarz..Czy to jakaś kontuzja czy coś poważniejszego ?

Mam 18 lat, 84kg, staż na siłowni ponad 2 lata..
Co robić ? Ograniczyć siłownię (jakaś przerwa?) czy ograniczyć tylko robienie ćwiczeń przy których plecy bolą ?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8375
Idź do innego lekarza po skierowanie na rtg kregoslupa. Odpuść sobie ciężkie ćwiczenia puki nie będziesz miał diagnozy, a na przyszłość przykładaj większą wagę do techniki, bo zdaje się że z tym u ciebie słabo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 228
nie, z techniką nie jest źle bo mam możliwość poprawy przez naprawdę doświadczonych ludzi i właśnie mnie poprawiali, więc technika moim zdaniem jest dobra..jutro idę po skierowanie na rezonans..zobaczymy co dalej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1780 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28924
Niepotrzebnie się schylałeś. Było trzeba poprostu przysiąść tak, żeby sztangę położyć na stojakach.

Robisz to co zawsze = dostajesz to co zawsze

http://www.sfd.pl/dawid099_/_sylwetka_na_plus-t843897.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 104 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1824
Zrób rezonans magnetyczny odcinka ledzwiowego - możliwe, iż bedziesz musial odpuscic pewne ćwiczenia - zbyt obciązajace kręgoslup.

Zastanawia mnie jednak fakt, jak niektóre osoby wyciagaja wnioski - np. o zlej technice.. przeczytalem to co napisales 2 razy - i dalej nie wiem jak mozna dojsc do tego typu wnioskow po tym, co napisales.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1780 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28924
valdor
Zastanawia mnie jednak fakt, jak niektóre osoby wyciagaja wnioski - np. o zlej technice.. przeczytalem to co napisales 2 razy - i dalej nie wiem jak mozna dojsc do tego typu wnioskow po tym, co napisales.


Jeżeli się schyla z ciężką sztangą na barkach to widać, że technikę zachowuje jedynie podczas ćwiczenia, zapominając o odchodzeniu od stojaków i odkładaniu sztangi

Robisz to co zawsze = dostajesz to co zawsze

http://www.sfd.pl/dawid099_/_sylwetka_na_plus-t843897.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 228
to była wyjątkowa sytuacja, aczkolwiek tak czy siak był to mój błąd..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 54 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 334
teraz zapamietasz ze gdy bierzesz sztange i gdy ja odkladasz, caly czas jestes pod sztanga, nie chylasz sie, tylko ja podnosisz i opuszczasz, w wyprostowanej postawie, pracuja nogi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zerknie ktos na mój plan :) DO OCENY !

Następny temat

SPLIT 4 dniowy. Do oceny.

WHEY premium