SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Okres przygotowawczy, kilka pytan

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 705

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3213
Jako ze to moj pierwszy i mam nadzieje nie ostatni post tutaj, klaniam sie mowiac dzien dobry (wlasciwie dobry wieczor). :D

Wiem, ze takich tematow jest dosc sporo, bo wiekszosc czytalem, ale w zwiazku z tym, ze jestem dosc oryginalnym przypadkiem pozwolilem sobie zalozyc nowy temat. :D

Dobra, a teraz do rzeczy - 16 lat, 182cm i 66kg wagi, dojezdzam na basen od 1.5 roku raz w tygodniu na godzinke (wiem, ze malutko, ale do najblizszego basenu mam 30km..). Na szczescie na moim zadupiu otwieraja basen i planuje chodzic na basen codziennie, albo 6x w tygodniu (technike mam opanowana co najmniej dobrze). Chcialem to polaczyc z silownia i w zwiazku z tym mam juz dwa pierwsze pytania:
- czy moge polaczyc chodzenie na silownie z praktycznie codziennym chodzeniem na basen?
- basen i silownie otworza dopiero za jakis miesiac, wiec co moge robic teraz w domu, przygotowywujac sie do trenowania na silowni (jestem dziewica jezeli chodzi o chodzenie na silownie)

Dodam, ze mam maly problem z lekko wkleslym mostkiem i na silowni chcialbym polozyc nieco wiekszy nacisk na trening klaty

Jezeli chodzi o kwestie odzywiania sie mam dosc wadliwa watrobe i ostatnimi czasy staram sie nie jesc chemii, nie pic gazowancow itd.

Z gory dzieki za pomoc :D

Zmieniony przez - oxxz w dniu 2014-03-12 00:18:52
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
- Można śmiało połączyć chodzenie na siłownię z nawet codziennym basenem - tylko trzeba wtedy to wszystko uwzględnić przy bilansie kalorycznym w diecie. Przy takiej aktywności na basenie polecałbym ci szczególnie trening FBW 3x w tygodniu.
- IMO możesz nawet zacząć chodzić już teraz na siłownię i potem dopiero dorzucić do tego ten basen
- co do problemów z mostkiem, to tak jak mówisz, odpowiedni trening całego ciała powinien załatwić sprawę
- nieprzetworzone produkty jeśli masz problemy

https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html

trzymaj lekturę dotyczącą zdrowej diety, treningu (FBW by Georgu) i innych niezbędnych dla ciebie rzeczy.

https://www.sfd.pl/JAK_DODAĆ_ZRZUT_Z_POTRENINGU__NOWA_WERSJA_!_-t969797.html

a dietę dodaj tak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3213
Dzieki za odzew, problem w tym, ze silownia bedzie w basenowym budynku i miesiac czasu.. Co polecilbys robic w domu? Dzieki za lekturki, zapoznalem sie :D co do diety na pewno bede sie trzymal schematu i staral podporzadkowac jak tylko moge, ale jem co dadza, wiesz 16 lat itd. Ale tak jak mowilem, znam schematy, wiem co i kiedy jesc i taka dietke napisze potem i dam do oceny. :D

Zmieniony przez - oxxz w dniu 2014-03-12 16:37:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
to jak siłka na basenie to jak już otworzą to tak jak mówiłem 3x siłownia i ten basen jak tam ułożysz.
Co do treningu teraz to łap to:
14. Trening siłowy w domu - film! by czorcia7 https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_w_domu__film!-t825837.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3213
trenowalem te kilka dni zgodnie z tym planem, niektore cwiczenia wchodza latwo, niektore nieco gorzej, jest pozytywnie

Mam jeszcze jedno pytanko - ze sprzetu mam w domu hantle, czy moge na ich podstawie ulozyc sobie jakis plan treningowy w domu? Albo chociaz niech beda one glownym zalozeniem tego treningu i wiekszosc cwiczen bedzie sie na nich opieralo. No chyba, ze efekty takich cwiczen nie sa tyle warte jak inne, co myslisz?



Zmieniony przez - oxxz w dniu 2014-03-16 20:13:34

Zmieniony przez - oxxz w dniu 2014-03-16 20:12:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
zależy od tego ile ważą hantle i jaki masz dodatkowy sprzęt, zawsze można przeplatać ćwiczenia na ciele z hantlami np. w trybie crossfitowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3213
wymienne ciezarki, chyba lacznie po 30kg na hantle do rozlozenia. Tak po krotce czym jest ten tryb?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
robisz ćwiczenia obwodami i odpoczynek dopiero po pełnym obwodzie. No jeśli masz do 60kg to możesz spokojnie robić FBW na hantlach też.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3213
przysiad bułgarski [bez obciążenia, z czasem ze sztangielkami po obu stronach] (nogi) 4x15
wiosłowanie sztangielkami (plecy) 4x15
pompki na trzech krzesłach (klatka) 4x15
wyciskanie sztangielek w górę siedząc (barki) 3x15
uginanie przedramion ze sztangielkami stojąc (biceps) 2x15
wyciskanie francuskie (triceps) 2x15
No i lydki i brzuch 3x20 (wspiecia i np. scyzoryki)

Ujdzie taki plan trenujac 3x w tyg. (w pon. sr. i pt.)? Czy powinienem dolozyc 4 dzien w weekend
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co lepsze?

Następny temat

Budowa masy i wybór kreatyny

WHEY premium