SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ogólny problem dotyczący kostki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1796

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 54
Witam!
Kilka lat temu, dosyć poważnie trenowałem piłkę nożną. Grałem od roku 1999r- 2004r. jako junior. Jednak na skutek olbrzymich zmian w drużynie skonczyłem z piłką nożną.
W czasie, kiedy trenowałem, grałem mecze etc. miałem po kilka razy skręconą lewą i prawą kostkę. Wiadomo jak to jest, dla juniorów zostają boiska gdzie jest dziura na dziurze, krzywo, do tego korki, które też nie pomagają, i skręcenie kostki to kwestia czasu.
Po tych kilku skręceniach zarówno prawej jak i lewej kostki, wszystko wydawało się w porządku. Jednak z 2 lata temu, kiedy wyszedłem sobie z kolegami pokopać w piłkę (starzy znajomi z klubu wiec nie oszczędzaliśmy się) znowu doznałem skręcenia. Teraz, czuję jakby ta kostka była bardzo słaba, byłem u najlepszego ortopedy w mieście, który od lat cieszy się uznaniem nie tylko w moim mieście, ale także w całym województwie (poszedłem do niego szybko, bo znajomy od członka mojej rodziny :D) powiedział mi, że ogólnie wszystko jest w porządku. Powiedział że po tych 4 latach ostrego grania (grałem 7 dni w tygodniu, 3 razy w tygodniu trening, weekedn mecz, a w przerwach po 4 godziny na osiedlowym boisku z kolegami) obydwie kostki są osłabione. Powiedział też że skręcenia mogą się powtarzać, ale nie będę już odczuwal jakiegoś poważniejszego bólu, który zazwyczaj towarzyszy skręceniom. Dodał też "Wystarczy ziarenko piasku, na które przytafi Ci się krzywo nadepnąć i możesz sobie ją znowu przekręcić"

Przez to wszystko mam problem z jakimkolwiek graniem, czuje jakby ta kostka "Nie nadążąła" w ruchu, jakbym ją za sobą ciągną, czy cos w tym stylu, nie wiem jak to opisać.

Myślałem żeby jakieś stabilizatory albo coś sobie sprawic, ale nie wiem, co mozna z tym jeszcze zrobic... może wy doradzicie??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Miałeś rehabilitację?
Jakie buty nosisz? (Typ)

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 54
Rehabilitacji nie miałem, bo owy lekarz u którego byłem nie zalicił mi nic takiego.

A buty noszę różne, w zależności od pory roku, jak każdy chyba :P Nie mogę dokładnie określić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
cwiczenia stabilizacyjne na kostke powinny pomoc
Rada idz do gabinetu rehabilitacji ruchowej, najlepiej niestety/ albo stety prywatnego tam Ci pomoga

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 54
Czyli dobrze mi sie wydaje, że możliwe że chodzi o ścięgna?? Czy co może być tego przyczyną??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
NIe o sciegna a o wiezadla strzałkowo-skokowe, strzałkowo- pietowe sa ponaciagane i staw nie ma stabilnosci

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

tradzik - pytania i odpowiedzi

Następny temat

chlupotanie w kolanie?

WHEY premium