SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odyseja Siły 2019 czyli Challenge SFD

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 43863

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7499 Napisanych postów 49493 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385408
A wlasnie , paski sa dozwolone ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
rutkow
A wlasnie , paski sa dozwolone ?


Paski na nadgarstki, pas lędźwiowy co kto woli można używać. To poprawia wynik, a nie zaburza techniki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
MC Ojana zaliczone.
Pozycja początkowa prawidłowa, gryf nad środkiem śródstopia (mimo, że nie widać stóp, nie da się tego inaczej zrobić, bo jest kontakt sztangi z piszczelami).
Przez cały ruch kontakt gryfu z nogami. Początek ruchu z nóg bez ruchu bioder góra, dół. Prawidłowo zachowana płaszczyzna pleców. Bez kociego grzbietu.
Głowa bez zadzierania, wzrok przed siebie w podłogę. Zakończenie bez przeprostu. Odłożenie sztangi bez rzucenia.

Żeby nie było tak kolorowo dodałbym zaakcentowanie ściągnięcia łopatek przed bojem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130566
Dzięki za ocenę i ostatnią uwagę.
Nigdy się nad tym nie zastanawiałem - po prostu starałem się podnosić ciężar
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
ojan
Dzięki za ocenę i ostatnią uwagę.
Nigdy się nad tym nie zastanawiałem - po prostu starałem się podnosić ciężar


Kiedyś czytałem ciekawe opracowanie na temat bojów, że niektórzy ludzie bez zastanowienia się nad techniką,
potrafią dokładnie zrobić ciężkie ćwiczenia, martwy, wyciskanie itp.
Podświadomie ich ciało wybiera najkrótszą drogę ruchu sztangi, a to często gwarantuje poprawną technikę.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7273 Napisanych postów 12480 Wiek 64 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87726
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
Wycwiel niestety nie zaliczone.


Sposób prezentowany przez Ciebie jak najbardziej może być prawidłowy w kontuzji dolnej części pleców, przez którą wygięcie kręgosłupa jest bolesne.
Przy braku elastyczności w lędźwiach, sztywność więzadeł kręgosłupa itp.
W obecnym konkursie prezentujemy i oceniamy pozycję ze stopami na podłodze.
Uznajemy, że wyciskanie na ławie to wbrew pozorom ćwiczenie angażujące całe ciało, także nie ma powodu eliminacji dolnej jego części.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
mc



1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
Kebul74 Martwy ciąg niestety nie zaliczony.

Zauważ, że ruch zaczynasz od podniesienia bioder później jest dopiero ruch sztangi. Zacznij od ruchu w stawach biodrowych i nogach ale nie biodrami.
Za bardzo zadzierasz głowę przez co zaburzasz krzywiznę pleców mimo ładnego zaakcentowania spięcia łopatek (patrz w podłogę jakiś 1m przed sobą).
Domyślam się, że jest kontakt z piszczelami przed i w początkowej fazie ruchu bo z tego ujęcia słabo to widać.





Zmieniony przez - maceek w dniu 2019-10-01 20:36:39
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7273 Napisanych postów 12480 Wiek 64 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87726
maccek
A gdzie było powiedziane w jakiej pozycji wykonujemy próbę?
Na filmikach widziałem próby wykonania WW ( wyciskanie wielokrotne ) a w WW są dwie pozycje tzw." górna " i " klasyczna " . Na MP w WW obie traktowane są na równi ale są też imprezy gdzie jest wymagana pozycja " górna ".
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Samsung Galaxy Watch i Gear S3

WHEY premium