SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odyseja Siły 2019 czyli Challenge SFD

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 44231

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
Nie wiem w końcu czy chcecie moich (MOICH osobistych) spostrzeżeń czy nie, ale jak był na początku to teraz też daję. Najwyżej kto nie chce niech nie czyta i przewija stronę

No to kontrowersji ciąg dalszy

Ojan:
Nawet najmniejsza podstawka pod stopy dużo daje. Niektórzy leg drive dają nie z całych stóp ale z oparcia na palcach.
Jak na moje to łokcie do ciała, nie na zewnątrz, czyli albo puścił albo nie napięty najszerszy. Ból barków zapewniony.
Wydaje mi się, że pomimo poprawnej krzywizny pleców nie masz depresji i retrakcji łopatek.
Za szybko zaczynasz jechać ze sztangą w dół po ściągnięciu ze stojaków. Myślałem, że trafisz sztangą w twarz!!! Nie ma zaakcentowania początku boju.
Nie masz wyprostu w łokciach przed wyciśnięciem, a przez to nie masz możliwości ustawienia łopatek we właściwej pozycji.
Dlatego rozjechała się pozycja.
Nie zaliczam

Drazekm:
Ustaw sobie chociaż może krzesła po bokach ławeczki żeby sztangę brać z oparć krzeseł i zaczynać bój z góry.
To jest wyciskanie leżąc, a jak wszyscy ( chyba) wiemy zaczynamy z góry do dołu, a nie z dółu do góry.
Poza tym nie ma takiej możliwości, żebym uwierzy, że po takim gibnięciu ze sztangą na ławkę, prawidłowo przyjąć pozycję. Depresja, retrakcja łopatek, pospinać mięśnie, które są już napięte przez trzymanie sztangi na dole i wykonaniu takiego "fikołka".
Jak możesz ustaw inaczej aparat bo tu naprawdę tylko można się większości domyślać.
Nie zaliczam.

Kebul:
Jak dla mnie mc p******.sz...
Ale wyciskanie idzie Tobie bardzo dobrze. Pozycja stabilna, ruch sztangi, nogi, itp. OK
Jak na moje staraj się przed każdym wyciśnięciem poprawiać pozycję łopatek, skup się na spinaniu najszerszego i prowadzeniu łokci przy ciele, "złam" sztangę łopatkami to łokcie będą stabilniejsze. Nawet słychać, że prawidłowo oddychasz.
Zaliczone.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2096 Napisanych postów 2464 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29237
drazekm
Idę za przykładem Janka, trzeba coś wrzucić aby pójść w górę w rankingu :)


Musisz Drążek podkręcić tempo wrzucania, chyba że Ci nasze damskie towarzystwo tak odpowiada

Co do uwag Maacka, wszystko się pięknie zgadza, tylko trzeba brać pod uwagę, że Ojan jest kulturystą a nie trójboistą, a kulturyści robią WL na klatkę, a nie na nogi.. ale kto wie, może nigdy nie jest za późno, żeby się nowych sztuczek nauczyć.
A co do Drążka to też bym wolała, żeby były krzesła, ale jakby wrzucił film przycięty od momentu, gdzie sztanga jest w górze, to też byś nie zaliczył? No i z takim ciężarem to jeszcze sobie można pozycję poprawiać..


Zmieniony przez - Tsu84 w dniu 2019-10-04 13:34:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
Tsu nie napisałaś komu zaliczasz a komu nie.
Ja nie patrzę czy ktoś jest trójboista, kulturysta, maratończyk czy tancerz. Wstawia to opisuję:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2096 Napisanych postów 2464 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29237
A pewnie, że zaliczam. Wszystkim i wszystko W końcu to nie konkurs na najładniejszą technikę ani najwięcej kg, tylko na podlizywanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
maceek


Drazekm:
Ustaw sobie chociaż może krzesła po bokach ławeczki żeby sztangę brać z oparć krzeseł i zaczynać bój z góry.
To jest wyciskanie leżąc, a jak wszyscy ( chyba) wiemy zaczynamy z góry do dołu, a nie z dółu do góry.
Poza tym nie ma takiej możliwości, żebym uwierzy, że po takim gibnięciu ze sztangą na ławkę, prawidłowo przyjąć pozycję. Depresja, retrakcja łopatek, pospinać mięśnie, które są już napięte przez trzymanie sztangi na dole i wykonaniu takiego "fikołka".
Jak możesz ustaw inaczej aparat bo tu naprawdę tylko można się większości domyślać.
Nie zaliczam.


Ok przyjmuje, jak pisałem na razie nie dam rady inaczej
Podnoszę dwa razy aby wykonać ruch x góry więc tu się nie zgodzę, wszystkie uwagi co napisałeś masz rację ale to powoduje że mam trudniej.
Innego miejsca na filmowanie nie znajdę bo to piwnica i z jednej strony szafki a z drugiej rowery i nawet sztanga na długość jest na styk.
W ogóle widzę to inaczej ja zrozumiałem Mastiego że uwagi mają nam pomóc a niezaliczenie demobilizuje.
Jak będę już mógł wykorzystać krzesła pozycja będzie lepsza ale ujęcia z kamery nie dam rady zmienić.


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2019-10-04 14:32:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Tsu84
drazekm
Idę za przykładem Janka, trzeba coś wrzucić aby pójść w górę w rankingu :)


Musisz Drążek podkręcić tempo wrzucania, chyba że Ci nasze damskie towarzystwo tak odpowiada
A co do Drążka to też bym wolała, żeby były krzesła, ale jakby wrzucił film przycięty od momentu, gdzie sztanga jest w górze, to też byś nie zaliczył? No i z takim ciężarem to jeszcze sobie można pozycję poprawiać..



Zmieniony przez - Tsu84 w dniu 2019-10-04 13:34:02

Tsu wiemy że tu niema ciśnienia na ciężary bo nie wiadomo co ostatecznie będzie oceniane więc się nie spieszę
Zgadza się ciekawe jakbym przyciął film od wyprostowanych rąk czy byłoby zaliczone
Dalej przy każdym ciężarze który dam radę wycisnąć w ten sposób jestem w stanie że sztanga na dole jakoś się ułożyć wiadomo że nie idealnie ale jak pisałem przez to mam trudniej i chyba to powinno być przez Macka docenione ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12104 Napisanych postów 30525 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130855
maceek
Nie wiem w końcu czy chcecie moich (MOICH osobistych) spostrzeżeń czy nie, ale jak był na początku to teraz też daję. Najwyżej kto nie chce niech nie czyta i przewija stronę

No to kontrowersji ciąg dalszy

Ojan:
Nawet najmniejsza podstawka pod stopy dużo daje. Niektórzy leg drive dają nie z całych stóp ale z oparcia na palcach.
Jak na moje to łokcie do ciała, nie na zewnątrz, czyli albo puścił albo nie napięty najszerszy. Ból barków zapewniony.
Wydaje mi się, że pomimo poprawnej krzywizny pleców nie masz depresji i retrakcji łopatek.
Za szybko zaczynasz jechać ze sztangą w dół po ściągnięciu ze stojaków. Myślałem, że trafisz sztangą w twarz!!! Nie ma zaakcentowania początku boju.
Nie masz wyprostu w łokciach przed wyciśnięciem, a przez to nie masz możliwości ustawienia łopatek we właściwej pozycji.
Dlatego rozjechała się pozycja.
Nie zaliczam
Ta podstawka nic mi nie dała! Ten drive mnie nie interesuje
Depresję to dopiero będę miał!
Moja twarz jest bezpieczna gdyż chronią ją stojaki.
Wyprost w łokciach mam przy ściąganiu sztangi ze stojaków.
Pozycja będzie się poprawiać .
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
Dranzekm
Ale chodzi o to żebyś miał łatwiej, nie trudniej. W ćwiczeniach chodzi o skuteczność, a nie o utrudnianie.
Przecież ja chcę pomóc, tracisz siły na położenie ze sztangą, a mógłbyś to wykorzystać na więcej kg albo powtórzeń.
Poza tym prawidłowa pozycja ułatwia nie utrudnia.
Uważam, że niezaliczenie mobilizuje do poprawy, a po zaliczeniu spoczywają na laurach. Mnie mobilizuje.
To co mam doceniać tych, którzy sobie najbardziej utrudniają....robimy mc stojąc na piłce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Maceek może nakręcisz film wl z komentarzem co i jak powinno być krok po kroku i wtedy nie będziesz musiał tłumaczyć, my i tak będziemy robić jak umiemy ale może instruktaż się przyda
Nie iem czy to Masti wyznaczył Ci takie zadanie tego " złego" po mojej krytyce Ralpha czy Ty sam chcesz abyśmy odczuli na sobie jak to jest, mnie to zbytnio nie rusza i wnioskuje że wszystko jest chyba po to aby ruch był na forum i kasa sfd się nabijała :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
ojan
maceek
Nie wiem w końcu czy chcecie moich (MOICH osobistych) spostrzeżeń czy nie, ale jak był na początku to teraz też daję. Najwyżej kto nie chce niech nie czyta i przewija stronę

No to kontrowersji ciąg dalszy

Ojan:
Nawet najmniejsza podstawka pod stopy dużo daje. Niektórzy leg drive dają nie z całych stóp ale z oparcia na palcach.
Jak na moje to łokcie do ciała, nie na zewnątrz, czyli albo puścił albo nie napięty najszerszy. Ból barków zapewniony.
Wydaje mi się, że pomimo poprawnej krzywizny pleców nie masz depresji i retrakcji łopatek.
Za szybko zaczynasz jechać ze sztangą w dół po ściągnięciu ze stojaków. Myślałem, że trafisz sztangą w twarz!!! Nie ma zaakcentowania początku boju.
Nie masz wyprostu w łokciach przed wyciśnięciem, a przez to nie masz możliwości ustawienia łopatek we właściwej pozycji.
Dlatego rozjechała się pozycja.
Nie zaliczam
Ta podstawka nic mi nie dała! Ten drive mnie nie interesuje
Depresję to dopiero będę miał!
Moja twarz jest bezpieczna gdyż chronią ją stojaki.
Wyprost w łokciach mam przy ściąganiu sztangi ze stojaków.
Pozycja będzie się poprawiać .


No i tu mam przykład, że niezaliczenie mobilizuje.
Ten leg drive dodaje powera przy wypchnięciu, jak ktoś wyciska bez to sobie po prostu stabilizuje tylko oparciem stóp o podłoże.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Samsung Galaxy Watch i Gear S3

Następny temat

Winter is coming. Turoń dźwiga, Turoń człapie, Turoń pływa.

WHEY premium