SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odstające łopatki jakie ćwiczenia w domu?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9666

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11
No wiec jak w temacie mam odstające łopatki i chce je skorygować... jakie polecacie ćwiczenia w domu przy pomocy hantli i drążka?
Tak wyglądam gdy stoje "normalnie" (luźno)
http://img366.imageshack.us/img366/4606/dsc00002oq9.jpg
http://img389.imageshack.us/img389/6901/dsc00003qq7.jpg
http://img366.imageshack.us/img366/963/dsc00010zq9.jpg
A tak gdy się wyprostuję
http://img389.imageshack.us/img389/6615/dsc00024dn4.jpg

mój dotychczasowy plan (1miesiąc)

Poniedziałek
Klatka
-wyciskanie hantli
-rozpietki
-pompki szeroko i wąsko rozstawione ręce
Tric
-uginanie w opadzie łokciem do góry
-franc. wyciskanie
-pompki w podporze

Środa
Plecy, barki
-uginanie w opadzie(coś jak wiosłowanie tyle że hantlami)
-unoszenie bokiem
-unoszenie przed siebie
-wyciskanie hantli za głową
Biceps
-uginanie łokci
-uginanie łokci z obrotem
-uginanie w podporze o kolano

Piątek
-uginanie nadgarstków
-wspięcia na palce
-przysiady
Oprócz tego pływam dosyć często i co wieczór robie A6W na brzuch...

Bez żadnej diety.Jakie ćwiczenia robić na skorygowanie tych łopatek? Nie mam żadnych ograniczeń, nic mnie nie boli, nie mam żadnych kontuzji ani przeciw wskazań lekarza. Czekam na odpowiedzi

Waga: 75

Wzrost: 180

Cel treningowy: masa, korekcja

Staż treningowy na słowni: 3miesiące

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): hantle, drążek

Dieta: Brak

Przeciwskaznania medyczne: Brak

Zażywane suplementy: Brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10889 Napisanych postów 49857 Wiek 27 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
Po 1. Przy takim stażu to trening FBW.
Po 2. Dieta -> Dział odżywianie
Po 3. Coś nie chce mi sie wierzyć że ważysz 75kg i masz odstające łopatki, ja bym po zdjęciach prędzej powiedział że ważysz za mało i potrzebujesz trochę masy aby je przykryć...
A i po 4. weź sie wyprostuj bo w tym zdjęciu co niby jesteś wyprostowany nie za dobrze Ci to wyszło
Dodam po 5. abyś zamienił a6w na abs II

Zmieniony przez - Cinool w dniu 2008-07-05 19:11:23
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Serio waże 75kg a na tamtym zdjeciu bylem wyprostowany na maxa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10889 Napisanych postów 49857 Wiek 27 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
Hm, może ułóż sobie dietę i jedz zdrowo. Gdyż zazwyczaj odstające łopatki to problem ektomorfików którzy potrzebują masy aby je przykryć. Waga 75kg przy wzroście 180 powinna być odpowiednia ale jak mówię, na zdjęciach tego po tobie nie widać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1168 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13775
Tez mam ten problem proszę o porady :)

"Abs of a skinny guy is like a fat girl with big boobs... it dosent count."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Prog, podaj dane ( wiek, staż, lecz jeżeli chodzi o ten temat to najważniejsze będą waga oraz wzrost).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Właśnie jestem ekto... a waga może zależeć od tego że sporo gram w piłkę i biegam przez co mam bardzo szerokie uda i łydki... a góra ciała niestety jak na zdjeciach nie za bardzo "obudowana" tłuszczem czy mięśniami...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jeżeli ułożyłbyś sobie dobrą dietę i uwzględnił dużą aktywność fizyczną to łopatki mogłyby zostać przykryte
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 203 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2602
tez mialem tak odstajace łopatki pomogly cwiczenia na silowni okolo 8 miesiecy stazu ;) i wagi 83 kg przy 188 cm wzrostu i plecki sa nawet spoko tu niedawno robiona fotka ;P http://img55.imageshack.us/my.php?image=plecyeu2.jpg 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 48
witam, mam podobny problem.
15 lat, 60 kg, 175cm na siłownie nie chodziłem i nie mam zamiaru do 16-ki.
Moje pytanie: Czy odstające łopatki to na pewno kifoza czy może pzez to, że jestem chudy? Codziennie podciągam się na drązku nachwytem, ale nie szerokim, bo drążek jest za mały. Zazwyczaj robie maxa kilka razy dzienni i przy mojej wadze to nie jest trudne. Za kilka dni mam zamiar zacząć pływać conajmniej 4 razy w tygodniu. Dawniej pływałem dośc dużo (kilka lat) więc wydaje mi się mało podobne skrzywienie kręgosłupa, ale nie jestem specjalistą. Sprawa jest jasna pytam tych co wiedzą, a za konkretne odpowiedzi nagrodzę, dziekuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1489
Jest pare cwiczen na miesnie zebate (te, ktore w dosc duzym stopniu przyczyniaja sie do podtrzymywania lopatek), np unoszenie ramion bokiem w gore z hantlami lub z linkami wyciagu

Życie zaczyna się po 50-ce... w bicepsie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o ocene mojego planu

Następny temat

Dysproporcja lewej strony.

Fitmeal