SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odpuszczenie lub przełożenie treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 489

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 720
Wiek: 14
Płeć: Mężczyzna
Waga: 54 kg
Wzrost: 178 cm
Staż: 2 lata
Cel: Masa, siła
Pytanie: Miałem na dzisiaj rozpisany basen o obniżonej aktywności + AB rollout z kolan, zrobiło się późno, i już trochę nie mam siły na to ćwiczenie. Jutro natomiast mam rozpisane wyciskanie sztangi na ławce poziomej (klatka), podciągnięcia i wznosy nóg w zwisie do drążka (brzuch).
Co będzie najlepszą opcją?
1. Robić dzisiaj AB rollout, doprowadzając do szału rodzinę.
2. Zrobić to ćwiczenie jutro, razem z tym co rozpisane.
3. Zrezygnować z tego ćwiczenia w tym tygodniu.
Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły, proszę dać znać.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33071 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Plany sa po to aby się ich trzymać , jeśli miałeś na dziś trening to go rób jeśli zadne konkretne powody nie zaistniały ( powód że mi sie nie chce jest troche slabym powodem )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Jak Monkey
Masz plan to rób i gitara, na jedno ćwiczenie powinieneś znaleźć siłę

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 720
Tak, tyle tylko, że ten trening zajmuje mi 40 minut. Nie wiem co zrobić by trwał krócej, boję się robić ze stania, bo jest to dla mnie stosunkowo nowe ćwiczwnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Co Ty jedno ćwiczenie gwałcisz 40 minut?

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Co byś nie zrobił to będzie dobrze, masz duzo czasu na treningi, jak jeden opuścisz to się nic nie stanie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 720
georgu
Tak wychodzi, to głupie ale robię jakieś 30 serii, zaczynając od około. 30 powtórzeń zjeżdżając do jednego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Dlatego Ci brakuje czasu na trening. Choć 40 minut to nie jest jakiś wymagający czas na trening i jak przeciągniesz go o 10 minut to się nic nie stanie.
Z drugiej strony jak danego dnia Ci ucieknie jedno ćwiczenie to nie ma biedy i nie ma sensu jakoś szczególnie tego roztrząsać, zwłaszcza, że jeśli masz odpowiednio poukładane ćwiczenia czyli zaczynasz od tych najbardziej wartościowych to jak coś z końca ucieknie na jednym treningu to się nic nie stanie. Po prostu odpuść ćwiczenie, a następny trening zrób według planu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 720
Właśnie dochodzi do tego problem, że mój trener stwierdził: "Jeden trening dziennie". Co oznacza, że dzisiaj kiedy miałem robić klatka piersiowa + drążek + brzuch, muszę zrezygnować z brzucha. Więc wychodzi, że w tym tygodniu wyleciał mi drążek na dół brzucha i 2x AB rollout.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
To wszystko musi być jakoś sensownie poukładane i nie wiem po co trenować codziennie zwłaszcza w Twoim wieku i przy Twoim stażu.
3-4 treningi w skali tygodnia są ilością wystarczającą w zupełności i jeszcze jak masz dwa razy każdą partię trenowaną w tygodniu to już w ogóle nie ma problemu jeśli jakiś trening przepadnie bo masz kolejny i choćby raz w tygodniu daną partie przetrenujesz. Więc sensowne planowanie treningu jest rzeczą bardzo ważną.
Ale jak jesteś pod opieką trenera to on Ci powie co i jak.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split 4 dniowy

Następny temat

Trening push pull do oceny

WHEY premium