SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odpowiednia suplementacja + Odżywianie organizmu / Powrót na siłownie

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 1057

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11
Witam!

Ćwiczę na siłowni niecałe 2 lata (z przerwami uzbierały by się 4 ) , zaczynając przygodę z siłownią ważyłem niecałe 70 KG i podnosiłem na wycisk nieco ponad 70 KG (dokładnie 74) to było na sucho bez żadnych używek itp. w wieku 17 lat. Kiedy osiągnołem granice 80 KG (ciągle na sucho) postanowiłem czymś sie "wzmocnic" wiec sięgnąłem po kreatyne "monohydrant" (oczywiście pierw czytałem co to wogole jest, jak to brac ).
I było okej, pojechałem do granicy 100 KG, masa mięśniowa wzrastała, coraz dalej sięgałem po coraz lepsze odzywki (tauryny, nitroboolony, rozne glutaminy,itd.) i zatrzymałem się na granicy 120kg przy wadze 90 kg. Bylem bardzo zadowolony (taki efekt osiągnąłem gdy systematycznie i sumiennie ćwiczyłem) Jednak gdy rzuciłem siłownie na 2 miesiące (Były wakacje) po powrocie na silownie nie bylem w stanie ruszyc 90 kg... Dla mnie szok - wiec zaczynałem odrabiać ale tu psikus - już po tych odzywkach nie wchodziło tak gładko jak na początku mojej przygody z suplementacja. No nic ćwiczyłem dalej myślałem że mam jakaś pauze czy coś w tym stylu. Ale mijały miesiące i nic, 120kg podnosiłem od tak a teraz jak podniosę 110 to radosc... Zoczołem brać Metkę (Dowiedziałem sie ze jest ogólnie dobra znam jej plusy i minusy, na początku sie balem ale jest okej) po niej jakby już lepiej ale wciąż nie to samo - i pewnego dnia coś przyszło mi do głowy. W mojej pierwszej suplementacji brałem dużo Glutaminy, a teraz ani grama i mam takie pytanie do was - Czy GLUTAMINA aż tak decyduje o wynikach na siłowni? Wiem ze takiej glutaminy ze sklepu nie zastąpię niczym innym (podobno trzeba jeść 10 kg mięsa na 1 gram naturalnej glutaminy). Czy aż tak bardzo jest ona ważna? I czy nabiał naturalny (surowe jajka) jest korzystny na masę mięśniową ? (pije mleko z 2 surowymi jajkami wymiksowany z płatkami owsianymi i owocami). I czy znacie jakieś dobre sposoby na zdobycie masy mięśniowej? (i uwierzcie mi.... z tego forum czytałem na ten temat prawie wszystko i polowa to bajki, ja naprawdę mam szybka przemianę materii i ogromnie ciężko mi przytyć, co zjem to zaraz KAKA z gazetka ;) może nie aż tak od razu ale naprawdę ciężko mi przytyć teraz cokolwiek a je sporo ryżu, mięsa, i od groma pije nabiału )Obecnie mam 19 Lat i 77 kg , 182 cm wzrostu wagi
Pozdrawiam.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 20

Waga: 77 kg

Wzrost: 182 cm

Cel treningowy: Zdobycie masy mięśniowej

Staż treningowy na słowni: niespełna 2 lata

Uprawiane inne sporty: Skoki w Dal

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Sztangi, ławeczka z gryfem oraz gryf łanamy

Dieta: Nabiał (Mleko, surowe jajka, Maślanki, Jugurty) różne kasze (przeważnie gryczana)- mięso chude

Przeciwskaznania medyczne: Żadne

Zażywane suplementy: Kreatyna, tauryna , Krealkalyn

Zmieniony przez - Fiskusz w dniu 2010-07-01 11:59:54
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klatka-równomierny rozwój

Następny temat

Kontuzja lewego nadgarstkowa co robić

WHEY premium