SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odnowa biologiczna...

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 30726

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez p-aR-ker z działu Strongman.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Myślę że w treningu trójboju,wyciskania czy strongman jest to bardzo istotne zagadnienie.Chciałbym żebyście podzielili sie metodami odnowy biologicznej jakie stosujecie, z uwzglednieniem metod ,które są łatwo dostępne i nie drogie.
Ja osobiście uwielbiam basen,saunę i kąpiele w solance(to wszystko mam w kompleksie wypoczynkowym nie daleko Szczecina,niestety Szczecin jeszcze sie nie doczekał )W domu stosuję prysznice zimne i gorące.
Zapraszam do dyskusji.

Power comes from God.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1374 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9255
Wzorek mam pytanko do Ciebie, powiedz mi jak z tą krioterapią oraz z ta kasą chorych. Czy krioterapia jest przeznaczona dla osób powyżej któregoś roku zycia czy to nie ma największego znaczenia ?? Gdzie mogę znaleźć informację na temat krioterapii w polsce, chodzi mi o konkretne punkty. Mieszkam w mialem miasteczku i nie słyszałem aby byla w moim mieście. Chyba że jest w szpitalu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dokladnie korzystam z tego samego co ty. Pozwala mi to walczyc z przetrenowaniem i zmeczeniem. Dodalbym jeszcze masaze, ktore wykonuje mi moja dziewczyna po treningu oraz lezenie w jacuzii (mam na basenie). Slyszalem, ze swietne rezulaty daja wizyty w kafejkach tlenowych, ale niestety nie ma takiej w moim miescie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a mozecie mi powiedziec jak takie prysznice robic ??? U mnie w miescie basenu, sauny ni ma to sie tylko w wannie moge bawic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Znalazłem coś takiego o odnowie biologicznej:
FIZYKOTERAPEUTYCZNE METODY ODNOWY BIOLOGICZNEJ
Do grupy tej należą różnego rodzaju zabiegi restytucyjne i hartujące jak : masaż, wanna, sauna, kąpiele mineralne, rozgrzewające i natryski.
1. Natryski – deszczowy i płaszczowy na całe ciało stosuje się bezpośrednio po każdym treningu. O ile wystąpiło duże przegrzanie wysiłkowe, stosuje się najpierw 2-3minutowy chłodno-letni, potem stopniowo cieplejszy. Zabieg należy zakończyć chłodniejszą wodą. W czasie natrysku, już po wstępnym rozluźnieniu mięśni, pożądane jest łagodne nacieranie szczególnie przeciążonych grup mięśniowych za pomącą gąbki lub szczotki.
2. Natryski naprzemienne, ciepłe 3 min ., zimne 0,5 min. Kilkakrotnie zmieniane.
3. Kąpiele ciepłe / 35-37 C/. Mogą być półkąpiele do łuków żebrowych lub kąpiele całkowite do szyi. Wskazane po zabiegach siłowych, szybkościowo-siłowych tj. wypadkach wzmożonego napięcia mięśni, bólów zmęczeniowych i związanej z tym nadwrażliwości na bodźce mechaniczne. Po zabiegu lekkie ochłodzenie i wypoczynek.
4. Kąpiele i półkąpiele gorące / 38-40 C/ mogą zastąpić saunę, tam gdzie nie ma tego urządzenia. Stosuje się co kilka dni po intensywnych treningach lub zawodach połączonych z dużą eksploatacją ruchu i zakwaszeniem mięśni. Technika zabiegu: zaczynać kąpiel od temperatury 36-37 C, stopniowo podnieść ciepłotę wody do 40-41 C / maksymalnie tolerowanej/ i przebywać w niej 35 min. Po kąpieli stosować krótkie ochładzanie pod natryskiem, następnie wypoczywać 30-40 min. Kąpieli gorącej nie bierze się po posiłku oraz bezpośrednio po intensywnym wysiłku. Najchętniej zalecane są po południu lub wieczorem w dni wolne od treningu.
5. Sauna. Wpływ sauny jest wielokierunkowy. Na układ krążenia działa pobudzająco, zwiększa przepływ krwi oraz zmniejsza opory na obwodzie. Nie wolno korzystać z sauny w ostrych stanach zapalnych, chorobach gorączkowych i skórnych.
6. Masaż i automasaż ręczny. W masażu klasycznym, najbardziej przydatnym dla celów odwadniających, obowiązuje ustalona kolejność chwytów i kierunek ich działania / do serca i do węzłów limfatycznych/. Na ogół stosuje się: przegłaskanie-rozcieranie, przegłaskanie-ugniatanie, przegłaskanie-oklepywanie, przegłaskanie-wstrząsanie i ruchy bierne. W zależności od siły chwytów oraz powierzchni masowanej, efekt jest rózny; pobudzający i uspokajający.

Ja stosowałem prysznice naprzemienne gorące i zimne(zimne i gorące kilkanaście sekund-ale lodowata woda)Tylko nie wiem czy kończyć zimnym czy gorącym,niektórzy twierdzą ze letnim? To sobie róznie kończe prysznic

Power comes from God.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja tez biore na przemian cieply/zimny prysznic, ale nie dlatego, ze lubie, ale dlatego, ze mam popsuty piecyk gazowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Nie wiem czy wiecie - sauna podwyższa zdolność do dźwigania ciężarów! Stosuje się ją 3x w tygodniu po treningu, przez 8-10 minut w temp. 80-110 stopni. Jeśli macie saunę w klubie lub w domu - wypróbujcie ten sposób przez zimę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
Parker nie dopisal - przez zapomnienie chyba
ale z tego co wiem to wszyscy zawodnicy po zgrupowaniach wysoko oceniali krioterapie.
Podobno naprawde swietnie dziala.

NIE ZADZIERAC ZE "ZNAWCA" W SZATNI BO WAS WSZYSTKICH POROZBIERAM W TEMPIE EXPRESOWYM......
--------------------------
twiters mi kazal wiec dopisuje:
wszyscy Trojboisci tez będą rozbierani
Profesjonalnie - bo przez Trojbojową doradczynie.

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Dzięki za przypomnienie! Wypadło mi to z głowy, bo krioterapia jest droga, więc nie każdego na nią stać.
Krioterapia to siedzenie w skąpym ubranku (mężczyźni w drewniakach, skarpetach po kolana i luźnych spodenkach, no i w rękawiczkach) z maską przeciwpyłową (!) na nosie i ustach w temperaturze od -120 stopni C do -160. Przez 3-7 minut. Jest k****** zimno! Później 30 minut ćwiczeń ogólnych - rowerek, bieżnia, stepper.

Co to daje? Po 2-3 seansach człowiek jest zmęczony, senny. Później następuje odbicie i po kilku seansach przychodzi niesamowita regeneracja po treningach. U trójboistów stan taki po 7-10 zabiegach utrzymywał się przez ok 2 miesiące, u niektórych do 3 miesięcy! Tłumaczy się to wzrostem poziomu testosteronu endogennego i utrzymywanie wysokiego poziomu przez taki długi czas. Co to znaczy dla zawodników? Znaczny wzrost wyników! I fantastyczna regeneracja!

Jeśli macie mozliwość, to spróbujście przynajmniej 7 zabiegów. Naprawdę przynosi to sporo korzyści. Po za tym można później bez problemów biegać boso po śniegu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
PArker
biegales po sniegu??
A nago??

NIE ZADZIERAC ZE "ZNAWCA" W SZATNI BO WAS WSZYSTKICH POROZBIERAM W TEMPIE EXPRESOWYM......
--------------------------
twiters mi kazal wiec dopisuje:
wszyscy Trojboisci tez będą rozbierani
Profesjonalnie - bo przez Trojbojową doradczynie.

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
No, cóż rzeczywiście biegałem boso, ale w dresie. I było ciepło, choć śnieg leżał na ziemi. Ale wtedy nie chodziłem na krioterapię. Ten śnieg to była swoista krioterapia oddziałująca na receptory w stopach. Choc cel jaki mi wówczas przyświecał był inny - chodziło o hartowanie się i znoszenie zimna.
Natomiast nago po śniegu nie biegałem. Chyba że masz ochotę to pobiegamy razem... W końcu ten pierwszy raz trzeba zrobić...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 422 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2595
ruski cieżarowiec Alieksejew ( przerszam trochę nazwisko jego napisałem fonetycznie ) 2 mistrz olimpijsski w wadze najciezszej przed olimpiada w 1976 stosował trening taki że po treningu i w trakcjie smarował ciało śniegiem. Stosował starą zasadę że silne mozę być tylko zdrowe ciało. Po prosy stosował zasadę treningu intuicyjnego znał już swój organizm bardoz dobrze był wtedy i schyłku kariery i był po wielu latach cieżkich treningów i musiał stosować nowe bodzce by rozwijać wuniku m.ibn. te bodzce polegały n anacieraniu ciała śniegiem

Tomasz "Tompoz

Tomasz "Tompoz

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta na cyklu silowym

Następny temat

Link do filmów z zawodów w trójboju

WHEY premium