SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oddzialy komandos

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2440

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez krzykacz z działu Zdrowie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196
Z racji, iz nie wiedzialem gdzie moge umiescic ten temat, za
mieszczam go tutaj.

Otoz mam obecnie 17 lat ( osiemnascie w czerwcu ) , i mam zamiar wybrac sie do wojska po ukonczeniu sszkoly ( dodam ze jestem w zawodowce, wiec mam szanse jedynie na szeregowego ) by odbyc sluzbe dwu letnia z nadzieja dostania sie do oddzialow Komandosów.
No i mam dwa pytania z tej okazji:

1. Czy jezeli mam minimalna wade wzroku, i lekkie skrzywienie kregoslupa, a nic po za tym, mam szanse dostac sie ?
2. Slyszalem ze selekcja jest dosyc trudna, jak mam zaczac sie rozwijac, by podolac zadaniu ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2551
Balneum- domyślam się ze chodzi Ci o jednostki specjalne.
Na twoje pierwsze pytanie to nie pomogę, bo po prostu nie wiem (podobno w ogóle sporo osób odpada z rekrutacji wojskowej z powodu jakiś tam nieprawidłowości zdrowotnych).
Co do 2-go pytania to do woja nie jest łatwo się teraz dostać, (nawet w wiadomościach był reportaż jak ostatni pobór wychodził do cywila niektórzy żołnierze wypowiadali się, że chcieli zostać w wojsku, ale nie był wolnych etatów), po za tym wykształcenie zawodowe może nie wystarczyć, min. średnie by się przydało, bo z zawodówką ciężko będzie.
Poczytaj sobie w necie są różne info. na temat wojska, itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 602 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2475
Nie nadajesz sie do sluzby w jednostkach specjalnych :(

1.Brak ci samodzielnosci.(Ktos kto sie nadaje nie zadaje takich pytan). Przeniesiona przez krzykacz z działu 'Zdrowie'
2.Wyksztalcenie zawodowe cie dyskfalifikuje.

Zmieniony przez - -ElboW- w dniu 2009-10-19 14:01:57

"Nawet jeśli już wszyscy w ciebie zwątpili, pokaż im, że się mylili"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Komandosi to Grom,1 PSK w Lublińcu i Formoza.Reszta to wojska aeromobilne.Może noszą bordowe berety,ale typowymi specjalsami nie są.Do jednostek o których wspomniałem na 100 % nie masz szans się dostać ze swoim zdrowiem.Tam dużo osób ma wyższe wykształcenie,więc gdzie tam Twoje szanse...

Ze szkołą zawodową to nawet do zwykłego wojska masz bardzo małe szanse dostania się,bo dużo ludzi idzie tam ze średnim wykształceniem,a nawet wyższym.Lepiej pomyśl o nauce,zrób co najmniej średnie,a potem możesz próbować do wojska.W aeromobilnych ze swoim zdrowiem możesz mieć marne szanse,ale słyszałem nie o takich cudach(podsyłanie na badania kolegów).

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
w zasadzie masz dwa wyjścia
albo wziąć się za nauke ,dorobić wykształcenie(min. średnie) i modlić się by w końcu do woja zaczęli normalnie brać
albo narobić od cholery kursów(czyli mieć wszystkie papiery na żołnierza z wyjatkiem wykształcenia) to wtedy przymkną oko na to. Z tym że w tym wypadku modlitwa o normalne przyjęcia do woja również się przyda.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kiedy takie dzieci nauczą sie sie wojsko to nie dla nich?a potem beda kombinowac jak to wyjsc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
liceum zrobić, choćby zaocznie w ZDZa potem o wojsku myśl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 677 Napisanych postów 6773 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66769
Do służby w korpusie szeregowych zawodowych wykształcenie zawodowe w wystarczy .
Możesz z powodzeniem służyć na kompaniach szturmowych 6BPD(byłej 6BDSz) czy 25BKPow lub na rozpoznaniu i wtedy myśleć o uzupełnieniu wykształcenia i awansie do korpusu podoficerskiego co jest wymogiem podstawowy do służby w pododdziałach specjalnych

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka kat wag w kicku?

Następny temat

książka o muay thai

WHEY premium