SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzić uda ! Rower stacjonarny czy bieganie ??

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26490

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21
Witam, chciałbym odchudzić uda i nie wiem co będzie lepsze rower stacjonarny czy bieganie, i chcę się dowiedzieć kiedy bardziej rozbudowują się mięśnie ud bo tego chciałbym uniknąć.
Dieta jest.
Pozdrawiam.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21
Jak ktoś mógł by mi poradzić to proszę pisać :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie ma czegoś takiego jak 'odchudzenie ud'. Jest odchudzenie całkowite. Możesz mieć tendencję genetyczną do większego gromadzenia tkanki tłuszczowej (albo i mięśniowej) w danych partiach, ale punktowo tłuszczu na pewno nie spalisz, nawet jak zawiniesz się w cztery magiczne pasy z mango tv.
zarówno rower stacjonarny jak i bieganie są dobrymi formami aktywności, jeżeli nie jesteś otyła do tego stopnia że bieganie może zagrozić Twoim stawom, to wybrałbym bieganie, jeżeli nie, to rowerek stacjonarny (a jeszcze lepiej od stacjonarnego zwykły rower, przynajmniej czasem dla odmiany, sport na świeżym powietrzu to jednak nieporównane doładowanie baterii).
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 25
Ja uważam że bieganie jest najlepszym rozwiązaniem i jeżeli boisz się o swoje stawy wykup sobie karnet na siłownie lub do fitness klubu i biegaj na bieżni a zapobiegniesz uszkodzeniom, w taki sposób najłatwiej ubijesz tkankę tłuszczową i być może "wyszczuplisz uda" tylko używając tego sprzętu nie zapomnij o kącie nachylenia pasa żebyś nie biegała pod "górkę" :) A do tego proponuje wykonywanie tzw. nożyc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 106 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20195
Polecam przeczytać mit siedemnasty:
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862 
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 548 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6397
Żeby się odchudzić, należy mieć ujemny bilans kaloryczny, i z tym się w 100% zgodzę. Odnośnie linku powyżej, to jest pewne niezrozumienie. Ujemny bilans kaloryczny można uzyskać na 2 sposoby. Albo dość mocno ograniczamy spożycie kalorii, albo tylko nieco i dodajemy ćwiczenia.
Pierwsze podejście jest nieprawidłowe, gdyż powoduje spowolnienie metabolizmu, utratę tkanki mięśniowej a w konsekwencji... tycie...

Drugie podejście jest znacznie lepsze. I faktycznie o ile dodanie samych ćwiczeń może nic nie dać, to jeżeli do tego dodamy dietę lekko obniżając kaloryczność uzyskamy lepsze efekty. Druga sprawa jest taka, że to właśnie bieganie spala najwięcej kalorii na jednostkę czasu w porównaniu np. z rowerkiem. Dlatego przy odchudzaniu zalecane jest bieganie (chyba, że są przeciwwskazania).

Sam sporo biegam na świeżym powietrzu i szczerze polecam.

Dzień bez treningu to dzień stracony...
ZAPRASZAM NA BLOG - FITNESS, IRONMAN, KARATE
http://bartoszdabrowski.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4
nie tworzę nowego wątku, bo chyba nie ma takie potrzeby... również mam nieszczęsny problem z masywnymi udami (plus z okropną oponką!) i tej zimy postanowiłam się ich pozbyć! też rozważam kupno albo bieżni (ze wszystkich ćwiczeń bieganie mnie tak nie odstrasza, ale bieganie na zewnątrz zimą ODPADA) albo rowerka (pedałowanie po lasach zimą -też :P)... czy to pomoże??i czy dieta jest konieczna???? ;(

Zmieniony przez - annette100 w dniu 2014-12-05 09:38:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 856 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43417
odpowiednie jedzenie to podstawa. Rozważanie zakupu rowerka czy bieżni nie pomoże w odchudzaniu; trzeba działać. https://www.sfd.pl/***_ZANIM_ZADASZ_PYTANIE__PRZECZYTAJ_!_***-t160598.html 

MÓJ DZIENNIK http://www.sfd.pl/REDUKCJA_Endomorfika-t1064014.html  PODSUMOWANIE str 45

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 9
Tak jak masz wyżej, żaden sprzęt nie zapewni Ci spalania tylko w wybranym miejscu, a tym bardziej nie schudzniesz jeśli będziesz objadać się słodyczami i fast foodami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4
ale ja nie powiedziałam, że objadam się hamburgerami, po prostu pytam czy konieczna jest restrykcyjna dieta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 856 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43417
nie potrzebna restrykcyjna dieta ale trzeba wiedzieć, być świadomym co się je/jakie produkty są odpowiednie. Najlepiej wyliczyć swoje zapotrzebowanie a najlepiej spróbować wyliczyć obecną kaloryczność diety i według tego wprowadzać zmiany. Gdy np spożywasz obecnie około 1000kcl to będziesz musiała dodawać powoli kcl a gdy jesz dużo to będzie trzeba obcinać kalorie. Druga sprawa to odpowiedni rozkład białek węglowodanów i tłuszczy. Najlepiej jak ogarniesz tematy z działu LADIES https://www.sfd.pl/]]]KONCEPCJA,_REGULAMIN_DZIAŁU[[[-t666947.html  i zaczniesz stosować nabytą wiedze. Powodzenia

MÓJ DZIENNIK http://www.sfd.pl/REDUKCJA_Endomorfika-t1064014.html  PODSUMOWANIE str 45

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mądre odchudzanie

Następny temat

redukcja wątpliwości

WHEY premium