SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie z Keto.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1376

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 74
Witam serdecznie wszystkich na forum.
Mam na imię Mateusz i postanowiłem do was dołączyć gdyż wiem że jest tu duże grono specjalistów od zdrowego odżywiania.
Krótko o mnie:
Wiek: 30 lat
Wzrost: 178 cm
Waga:109 kg stan na 2.09.2019
Ćwiczenia: praktycznie zadne, jedynie w pracy robię około 6000-9000 kroków. Praca siedząca za biurkiem.
Zastosowana dieta : ketogeniczna.

Cel: 85 kg.

Wielu z was zapewne zapyta czemu keto, a nie zbilansowana. Próbowałem parę razy zbilansowanej diety , jednak gdy doszedłem do czasu gdy waga stanęła zacząłem obcinać kcal i zwyczajnie chodziłem głodny. Zamiłowanie do słodyczy alkoholu sprawiło że dziś jest na wadze 109 kg. Czemu więc keto? Dużo o tym czytałem i doszedłem do wniosku że odpowiada mi to nawet jeśli będę musiał wyzbyć się węgli. Po drugie jestem ciekawy efektów i jak ta dieta wpłynie na moje samopoczucie.

Postanowiłem zjadać 1800 kcal dziennie w proporcji 5:10:85 % w/b/t.

Dietę zacząłem 3.09.2019 i chciałbym zacząć prowadzić swój temat regularnie.
Proszę o wszystkie opinie na temat tego czym będę się z wami dzielić, bardzo mi to pomoże i zachęci do działania.

Życzę spokojnej nocy:)










Zmieniony przez - ruzialdo w dniu 2019-09-03 21:49:58
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 74
FighterX
Nie, idąc moi tropem nie powinieneś ładować samego tłuszczu jako "przekąski" czy napoju.


Dziękować
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9033 Napisanych postów 82682 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699324
Dieta keto jak jest dość wymagająca, w okresie trwania ketozy nie może być mowy o żadnym podjadaniu czy słodzeniu herbaty, bo efekty mogą być odwrotne do oczekiwanych. Jest to model żywieniowy adresowany do osób doświadczonych, skłonnych do poświęceń, gotowych na wprowadzenie gruntownych zmian do swojego menu .Przede wszystkim z tego typu modelami żywieniowymi powinny dać sobie spokój osoby z chorobami nerek, trzustki i wątroby . W Twoim wypadku już na początku jest błąd ze zbyt niska kaloryczności .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 74
flex1976
Dieta keto jak jest dość wymagająca, w okresie trwania ketozy nie może być mowy o żadnym podjadaniu czy słodzeniu herbaty, bo efekty mogą być odwrotne do oczekiwanych. Jest to model żywieniowy adresowany do osób doświadczonych, skłonnych do poświęceń, gotowych na wprowadzenie gruntownych zmian do swojego menu .Przede wszystkim z tego typu modelami żywieniowymi powinny dać sobie spokój osoby z chorobami nerek, trzustki i wątroby . W Twoim wypadku już na początku jest błąd ze zbyt niska kaloryczności .


Jaką kaloryczność polecasz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 74
ruzialdo
flex1976
Dieta keto jak jest dość wymagająca, w okresie trwania ketozy nie może być mowy o żadnym podjadaniu czy słodzeniu herbaty, bo efekty mogą być odwrotne do oczekiwanych. Jest to model żywieniowy adresowany do osób doświadczonych, skłonnych do poświęceń, gotowych na wprowadzenie gruntownych zmian do swojego menu .Przede wszystkim z tego typu modelami żywieniowymi powinny dać sobie spokój osoby z chorobami nerek, trzustki i wątroby . W Twoim wypadku już na początku jest błąd ze zbyt niska kaloryczności .


Jaką kaloryczność polecasz? Nie wiem czy będę w stanie więcej zjeść szczerze powiedziawszy, gdyż 5 posiłek jem , żeby dobić do tych 1800 chociaż. Dziś był coprawda pierwszy dzień i wcale nie czułem się głodny ani chwili.


Zdaję sobie sprawę , że wyrzeczeń przede mną masa, jak i zero słodyczy czy słodkiej herbaty ani napojów. Będę próbował. Proszę przybliż mi sprawę tej kaloryczności. Będę wdzięczny.







Zmieniony przez - ruzialdo w dniu 2019-09-03 22:11:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9033 Napisanych postów 82682 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699324
Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne (TDEE – total daily energy expenditure) – jest ilością energii, jaką powinniśmy dostarczyć codziennie organizmowi z pożywienia, aby pokryć jego wydatki związane z funkcjonowaniem organów czy aktywnością fizyczną. W głównej mierze to właśnie nasza aktywność fizyczna w pracy, na treningach czy ta spontaniczna determinuje to, ile energii spalamy i ile powinniśmy dostarczyć wraz z pożywieniem, aby cel, jaki sobie określiliśmy, był dobrze ukierunkowany.
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne__jak_je_wyliczyć-t276436.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 545 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4599
Od tego masz kalkulatory lub specjalne wzory:)
Pewnie ktoś tu zaraz linka podrzuci. Oczywiście najważniejsze to samemu obserwować ciało bo wyniki z kalkulatora/obliczeń często mogą odbiegać 100/200 kcal, ale zawsze to jakaś wskazówka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 74
flex1976
Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne (TDEE – total daily energy expenditure) – jest ilością energii, jaką powinniśmy dostarczyć codziennie organizmowi z pożywienia, aby pokryć jego wydatki związane z funkcjonowaniem organów czy aktywnością fizyczną. W głównej mierze to właśnie nasza aktywność fizyczna w pracy, na treningach czy ta spontaniczna determinuje to, ile energii spalamy i ile powinniśmy dostarczyć wraz z pożywieniem, aby cel, jaki sobie określiliśmy, był dobrze ukierunkowany.
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne__jak_je_wyliczyć-t276436.html



Wyszło mi ok 2400 kcal - i szczerze wątpię , abym mógł to zjeść w tym momencie. Proszę powiedz czy jest to coś dziwnego, że jedząc o 600 kcal mniej niż zapotrzebowanie nie czuję się głodny?

Tak wyglądał mój dzisiejszy dzień jeśli chodzi o posiłki ( jak się okazało ze zbyt niską kalorycznością, ale na prawdę nie czułem się ani chwili głodny - nawet miałem uczucie przejedzenia).

Zacznę obserwować siebie i postaram się dobić kalorii.








Zmieniony przez - ruzialdo w dniu 2019-09-03 22:33:28

Zmieniony przez - ruzialdo w dniu 2019-09-03 23:01:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 74
B$K
Od tego masz kalkulatory lub specjalne wzory:)
Pewnie ktoś tu zaraz linka podrzuci. Oczywiście najważniejsze to samemu obserwować ciało bo wyniki z kalkulatora/obliczeń często mogą odbiegać 100/200 kcal, ale zawsze to jakaś wskazówka


Dzięki serdeczne za odpowiedź!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Niestety ale głodówką doprowadzileś do obkurczenia ścian żołądka. Oby tylko do tego, to będzie akurat najmniejszy problem. Gorzej jeżeli doszło do zaburzenia gospodarki hormonalnej. U mężczyzn nie jest to takie proste jak u kobiet, ale równiez spotkane. Szczególnie przy wysokim poziomie tkanki tłuszczowej, braki aktywności i błędach żywieniowych. Nie pozostaje nic innego jak zacząć jeść większe ilości kalorii licząc na rozciągnięcie ścian żołądka wraz z czasem. Jak najszybciej polecam wyjść z tak głodowych ilości kalorii.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
poza wyjściem z głodowych kcal jeszcze mógłbyś zrobić badania, tym bardziej, że chcesz iść w keto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 74
domer
Niestety ale głodówką doprowadzileś do obkurczenia ścian żołądka. Oby tylko do tego, to będzie akurat najmniejszy problem. Gorzej jeżeli doszło do zaburzenia gospodarki hormonalnej. U mężczyzn nie jest to takie proste jak u kobiet, ale równiez spotkane. Szczególnie przy wysokim poziomie tkanki tłuszczowej, braki aktywności i błędach żywieniowych. Nie pozostaje nic innego jak zacząć jeść większe ilości kalorii licząc na rozciągnięcie ścian żołądka wraz z czasem. Jak najszybciej polecam wyjść z tak głodowych ilości kalorii.


Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Będę dokładał kcal, aby zbliżyć się do tych 2400.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja 109kg,197wzorstu trening FBW, dieta

Wiecej