SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie-dla kobiet

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 98445

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 108 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 929
Jedna mala uwaga - lepiej okreslac ilosc przyjmowanej energii w kcal na kg masy ciała (np: 24kcal/kg = 1200kcal/50kg), a nie w wartosciach nie wuzgledniajacych wagi danego czlowieka.
1200kcal dla osoby 50kg i 1200 dla 60kg to nie to samo, efekty tez beda inne.

pozdr,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zgadza się-podobnie efekt diety będzie zależał od stosunku masy mięśni do masy tłuszczu u danej osoby, a więc mówiąc ogólnie od podstawowej przemiany materii. Trudno jest jednak rozpisać dietę dla każdej wagi i budowy z osobna. Myślę, że lepszym wyjściem będzie zacząć stosować taką dietę zgodnie z ogólnymi wskazówkami i modyfikować ją zależnie od efektów Przy okazji lepiej poznaje się swój organizm a to przyda się na przyszłość

smoczek
mod(ka) działu odżywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 108 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 929
>>Zgadza się-podobnie efekt diety będzie zależał od stosunku masy mięśni
>>do masy tłuszczu u danej osoby, a więc mówiąc ogólnie od podstawowej
>>przemiany materii

Rzeczywiscie - utrzymanie jednostki wagowej (np. 1kg) miesnia wymaga zuzycia przez organizm ok 20x wiecej energii (kcal), niz utrzymanie tej samej ilosci tk. tluszczowej, w tym samym czasie (np. w ciagu 24godz). Tak wiec Moje Panie (Panowie tez) wiecej tk. miesniowej = wiecej kcal spalonych NIC NIE ROBIAC (metabolizm spoczynkowy rosnie).
Generalnie (!), oprocz trwalego przyswojenia sobie powyzszego rownania /:-]/, nie ma co zajmowac sie uwzglednianiem szybkosci metabolizmu (a wiec m.in, ilosci miesnia/tluszczu) przy ustalaniu diety.
Nadal uwazam, ze lepiej podawac dzienna ilosc kcal w kcal/kg wagi ciala. Pomijajac roznice wagowe, kazdy organizam jest inny - chocby ze wzgl. metabolicznych i odgorne okreslanie, ze 1000kcal/dzien jest dobre dla wszystkich/wiekszosci nie ma zbytniego sensu (sorry Smoczusu .

Proponuje troche inne podejscie:
1. okresl ile mniej wiecej jadlas/es dziennie dotychczas - otrzymujesz pkt wyjscia (np. 2000kcal)
2. wychodzac z tego miejsca, jesli chcesz
a. zredukowac wage -> jedz mniej (na poczatek odejmij np. 500kcal)
b. zwiekszyc wage (raczej bedzie chodzilo o miesien -> jedz wiecej
(na poczatek dodaj np. 500kcal)
3. Obserwuj zmiany (waga+wyglad!):
a. jesli sa pozytywne (nie powinny byc za szybkie!) - nie zmieniaj nic
b. jesli nic sie nie zmienia - znalazlas/es poziom neutralny (mniej
wiecej) - jedzac tyle nic nie zmienisz. Odejmij/dodaj kolejne kcal
c. jesli sa negatywne - odejmij/dodaj kolejne kcal
I tak w kolko.

Ww. przyklad dotyczy raczej "klasycznych" diet - nie przywiazujacych wagi do wplywu tego co jemy na poziom insuliny we krwi. Ale o takim typie pisal (pisala??? co tu wybrac ) tez Smoczek.

>>Trudno jest jednak rozpisać dietę dla każdej wagi i budowy z osobna.

Tego powinna dokonac sama zainteresowana osoba. Chyba, ze chcesz Smoczusiu zagladac komus do garnka. Mnie by sie nie chcialo. Dodatkowo czlowiek powinien sie choc troche wysilic, inaczej nie bedzie czul wartosci, tego co osiagnal i - co chyba wazniejsze - niczego sie nie nauczy. Bezmyslenie wykona czyjes polecenie.




pozdr,
mbik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie zgadzam się w żadnym wypadku z Twoim twierdzeniem, że ta dieta nie uwzględnia wpływu pokarmów na poziom wydzielania insuliny. Wszystkie produkty, które są polecane i uwzględniane w tej diecie pomagaja utrzymać stały poziom cukru we krwi i zapobiegać hustawce glikemicznej. Nie operuję tylko bezpośrednio pojęciem indeksu glikemicznego, bo nie wydało mi się to konieczne.Odpowiednie rozłożenie składu posiłków w sposób jaki polecam uzględnia i to względnie rygorystycznie IG produktów. To raczej dieta "eklektyczna" uwzględniająca wszystkie te czynniki-od ilości kalorii po ich wpływ na poziom cukru we krwi.
Co do Twojej negacji mojej propozycji konkretnego rozpisu dnia na ilość kalorii, to jesli wczytasz się uważniej, zaznaczam, że to przykład, a przykład zwykle bywa konkretny. Powtarzam kolejny raz, że zgadzam się z tym, ze dieta, jeśli daje skutki inne niż oczekiwane powinna być modyfikowana, ale to wydaje się być oczywiste
I dziękuję za cenne uwagi

smoczek
mod(ka) działu odżywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Myślałam jeszcze trochę wczoraj nad metodą modyfikacji diety na bieżąco w zależności od efektów i nasunęło mi się kilka dodatkowych wniosków, które zdają sie sugerować, że to nie jest tak do końca dobry pomysł, szczególnie jeśli chodzi o obniżanie kaloryczności diety przy braku efektów
Często jest tak, że osoba chcąca się odchudzać przeszła już wiele różnych przedziwacznych diet, łącznie z głodówkami, a więc jej przemiana materii uległa znacznemu spowolnieniu. U takiej osoby dieta dostarczająca małą ilość energii ,np 1200 kcal , może nie dać pozytywnych efektów, i taka osoba efektów nie widząc dalej obniży kaloryczność swojego dziennego menu, a to z kolei pociągnie za sobą dalsze spowolnienie metabolizmu. Myślę, że w takiej sytuacji należałoby zaznaczyć, że niezależnie od własnych obserwacji nie należy schodzić poniżej 1000-1200 kcal dziennie(!)i to uznać za pewną sztywną granicę(chyba, że mamy do czynienia z naprawdę malutka, pulchną osóbką ). Należałoby raczej przyjrzeć się dokładnie swojemu menu i rozważyć nawet zwiększenie liczby przyjmowanych kalorii. To może dać pozytywny skutek, dzięki wprowadzeniu organizmu na "wyższe obroty". To tyle, jesli chodzi o to, co nasunęło mi sie jeszcze w związku z tym tematem

smoczek
mod(ka) działu odżywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Hmmmmm jest kilka metod ruszenia metabolizmu na takiej dietce.


Liczymy ile ona w wersji podstawowej ma weglowodanow i białka.
I przez 3 dni obnizamy o jakas tam ilosc weglowodany ale taka samą ilosc zwiekszamy bialko (kalorie beda takie same bo 1g bialka = 1g wegli jesli idzie o kalorie)

W tych 3 dniach o mniejszej ilosci wegli organizm chetniej siegnie po zapasowy tluszcz jako energie zwlaszcza podczas jakis cwiczeń.
Po 3 dniach przywracamy stan przed zmiana albo nawet mozemy sie pokusisc i zjedzenie wiekszej ilosci wegli ale ujmujac wtedy ilosc bialek.

I taka rotacje mozemy zmieniac co 3-4 dni.
Czesto wykorzystuja to kulturysci przed zawodami.

...Thermogenics and fat loss suplements investigator...

...Jesus Christ forgave the bastards. But I can't. I hate them....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
aby bylo jasniej

Przyklad

dieta podstawowa

150 gram wegli 80 białka


PRzez 3 dni jjemy 100 wegli i 130 bialka
Przez nasteopne 3 180 wegli i 50 bialka

I tak przez jakis czas mozna przmieniac.
Oczywiscie te dane to tylko przyaklad. Najlepiej poexperymentowac.

...Thermogenics and fat loss suplements investigator...

...Jesus Christ forgave the bastards. But I can't. I hate them....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
I tak jak pisze Smoczuś ja bym nie polecał schodzenia poniżej 1200 kcal.
To przyniesie odwrotny skutek od zamierzonego nassz metabolizm gwałtownie zwolni!
(mowie o przecietnej osobie a nie wersji kobieta-krasnoludek)

...Thermogenics and fat loss suplements investigator...

...Jesus Christ forgave the bastards. But I can't. I hate them....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co bys Kainie powiedzial wlasnie w wersji kobieta-krasnoludek??

kobieta-krasnoludek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
no wtedy te 1200 cal mozna jeszcze odrobine obnizyc ale bez przesady!!

Wiele kobiet sie odchudza z kości na ości :(


Ogólnie ja jestem zwolennikiem takiej metody!
Jakos tam sobie jjemy przypuścmy ze 3 razy na dzien jak przecietny Polak i nasza waga stoi w miejscu.

Co robimy 1 ??
Liczmy na przkladowym dziennym jadlospisie ile spozywamy kalori.
To dla nas bedzie wykladnia ze na takim poziomie kalorycznym nasz organizm utrzymuje obecna wage (ja nie wierze w te wszystkie przliczniki BMI itd to jest dobre jak znamy nasza beztluszczowa mase ciala a do tego potrzebne sa specjalne przyrzady pomiarowe do ktorych nie kazdy ma dostep)

Przypuścmy wychodzi 2000kcal.
Co robimy
1.Układamy z tych 2000 kkal 5-6 posiłków. Tak aby wszystkie 5-6 dawały w sumie tyle samo kalori co jedlismy przed dieta czyli te przykladowe 2000

Sama zmiana jedzenie z 3 posilkowego na 6 posilkowe (Czestsze ale mniejsze porcje) rozkreca nasz organizm.

2.Od tego dopiwro mozemy odjac kalorie z np 3 ostatnich posilkow. Tak aby wyszlo nam teraz przypuscmy 1500kcal.


To sa zmiany podstawowe.

Reszta to szczegóły jednak bardzo wazne. O nich jest w dziale odzywianie naprwde duzo. (czyli wszystkie wegle o niskim IG , nie laczymy w posilku tluszczu i wegli itd.... w razie czego pytać ) Oraz stosunek bialko wegle tluszcz


JEst jeszcze inna mozliwosc po rozplanowaniu tych 5-6 posilkow o takiej samej kalorycznosci jak przed dieta. (nasze przykladowe 2000kcal). Wcale nie musimy ucinac kalori z posilkow. Mozemy zwiekszyc nasza aktywnosc fizyczna (dodac cwiczenia jesli do tej pory tego nie robilismy)
Cwiczenia spowoduja "odjecie" tych naszych 500kcal.

Ostatecznie mozna polaczyc obi metody - lekkie obciecie kalori + zwiekszenie ćwiczeń.





Ok juz nic nie pisze bo robie konkurencje Smoczusiowi

...Thermogenics and fat loss suplements investigator...

...Jesus Christ forgave the bastards. But I can't. I hate them....

Zmieniony przez - KAIN w dniu 2003-03-14 13:43:39
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuch - cwiczenia na dolna czesc

Następny temat

Mięśnie skośne brzucha

WHEY premium