SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie bez ćwiczeń fizycznych

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2145

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 711
Witam wszystkich!

No właśnie tak jak w temacie. Jestem po dość poważnej operacji, 2 tygodnie spędziłem w szpitalu leżąc pod kroplówkami. Przez jakieś 3-4 miesiące nie mogę ćwiczyć fizycznie ani się wysilać - takie zalecenia lekarza (nawet rower nie wchodzi w gre), ale mam wg niego schudnąć i to dość sporo z obecnych 119kg, na jakieś 85-90kg. Czy jest wogóle szansa czegoś takiego dokonać tylko dietą, bo tylko ona została, przynajmniej na te 3-4 miesiące, a jak tak to jak ona powinna wyglądać?

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 31

Waga: 119

Wzrost: 184

Obwód klatki: brak

Obwód ramienia: 38

Obwód talii: brak

Obwód uda: brak

Obwód łydki: brak

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 30%

Aktywność w ciągu dnia: praca (raczej siedząca)

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: brak

Odżywianie: jem generalnie wszystko, nie pije gazowanych napoji

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: ogólnie dobry, miesiąc temu operacja

Preferowane formy aktywności fizycznej: brak

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: l-karnityna dawno temu

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Jest!
Tylko skoro lekarz daje Ci takie zalecenia to niech sam się wysyli i zajmie sie Tobą lub skieruje Cię do dobrego Dietetyka który powinien sie Toba zająć bezpłatnie wg mnie z racji tego ze jesteś po leczeniu szpitalnym.

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Ok.

Ale mozesz miec dobra dieta.

No i spacerki chyba też wchodzą w grę co?

Codziennie/co drugi dzień spacer, dowolna pora, po 40 minut.
Przyjemne z pozytecznym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 711
adzik

Niestety nie wchodza w gre :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Chodzić nie możesz?

Spytaj dokladnie lekarza.
Ja nie mowie biegac czy truchtac, zwykle spacery na swiezym powietrzu


No a dieta - to podstawa. Bez niej nici.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 711
No właśnie nie bardzo też mnie to wkurza. Zalecenia - jak najmniejsza aktywność fizyczna, dużo odpoczywać (leżeć), nie za dużo chodzić...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Yhym.

No cóż, lekarz to lekarz.


No to pozostaje Ci dieta.
Będzie cięzko, ale to jedyna droga poki co.


Odpowiednia dieta:
https://www.sfd.pl/PODSTAWY_UKŁADANIA_DIETY.-t527693.html

Poczytaj.



A z czasem, jak zacznie się polepszać zdrowie fizyczne, warto byloby dokladac spacerki naczczo, chociazby krotkie, do sklepu czy cos.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 185 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 715
z checia podpatrzybyl bym ten temat bo tez jestem konkretnie polamany ... jedyna aktywnosc spacery, a tak pozatym to czemu nie mozesz nawet maszerowac? co to za operacja jak to nie tajemnica?

Sport to najpiekniejsza rzecz na swiecie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 711
Operacja związana z nerkami, znaleźli mi nowotór na jednej z nerek. Wycieli i zszyli na nowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 84 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 362
Dieta jest najważniejsza, więc jak dobrze ułożysz to waga pójdzie w dół i tak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
No to teraz w ogóle myślę, że my tu nic nie poradzimy. Musisz spytać swojego lekarza. Jednakże na pewno odchudzanie teraz nie jest dobrym pomysłem. Za duży stres dla organizmu.

/pozdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powiedzcie mi czy to dobra dieta i trening;)

Następny temat

Upgrade diety

WHEY premium