SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie a Karnityna

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2083

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 183
Witam . Chciałbym poznać waszą opinie nt. "diety" . Nie wiem czy jest zbyt rygorystyczna itd. Z racji ,iż nie jestem pełnoletni to pole "obiad" jest puste ;) ( co w domu będzie ^^ ale mało )


Śniadanie 7:00
2 skibki chleba , twaróg chudy , pomidor , szynka z indyka , jabłko

II Śniadanie 10:20 - 11:20 (w szkole)
Banan

Obiad 14-15:00
---------

Kolacja 17:30
2 skibki chleba , szynka z indyka , jogurt Danone

Przed snem 21:30
Mleko ( Szklanka )

Dane odnosnie mnie :
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 15 ( 1993 urodzony w listopadzie ;) )

Waga : 110-112kg

Wzrost : 175cm

Obwód klatki : -

Obwód ramienia : -

Obwód talii : -

Obwód uda : -

Obwód łydki : -

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : Sporo

Aktywność w ciągu dnia : szkoła , zajmowanie się młodszą siostrą

Uprawiany sport lub inne formy aktywności : siłownia 3 razy w tygodniu (poniedziałek ,środa ,piątek) , W-F x2

Odżywianie : Unikam słodycze , duża jadłem ; teraz ograniczam

Cel : redukcja ( ok. 30kg w 7 miesięcy )

Ograniczenia żywieniowe : --

Stan zdrowia : Bardzo Dobry .

Preferowane formy aktywności fizycznej : WF w wtorki i piątki , Siłownia w pon , sr , czwartek oraz basen w wtorek i piatek

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : Tak

Stosowane wcześniej diety : Żadna

A tutaj kolejne pytanie odnośnie tego wyżej . Czytając forum myślałem już o Karnitynie (Olimp L-Carnitane), Kwas Linolowy , multivitamina . Co myślicie o takiej mieszance ?


Prosiłbym o trafne odpowiedzi :)


Zmieniony przez - Pepcio w dniu 2008-11-20 18:13:20

Zmieniony przez - Pepcio w dniu 2008-11-20 18:16:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 953
Sera białego przykładowo tak dałem, może być 100 -200 g/ sniadanie, bo 100 g sera to jedynie ok 20 g czystego białka , czytaj na opakowaniach , teraz pisze na wiekszosci produktów ile białka, tłuszczu , węglowodanów , no i poczytaj na sfd czy w necie ile białka , tł. , wegl. ma dany produkt czy gotowa potrawa. Taka wiedza jest niezbędna żeby zbilansować sobie diete,ustalić ile kalori , białka, tł, węglowodanów potrzebujesz na dzień.
Do jogurtu i musli ja dorzucam 50 g sera b. po to żeby mieć odpowidnią ilość białka na śniadanie.
Ser żółty ma niestety dużo tłuszczu, ale i dużo białka (T i B po ok 25g/100 g) ,wiec można jeść o ile zmieścisz się w przyjętych swoich dziennych zapotrzebowaniach . Troche wiedzy, program "dziennik posiłków" i sobie policzysz wszystko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1540 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34323
Śniadanie 7:00
2 skibki chleba , twaróg chudy , pomidor , szynka z indyka , jabłko otręby/płatki owsiane , twaróg może być ale lepiej jaja, jakieś zdrowe tłuszcze np orzechy

II Śniadanie 10:20 - 11:20 (w szkole)
Banan
daj jakiś normalny posiłek pierś z kurczaka +ryż/kasza/makaron drum + zdrowe tłuszcze

Obiad 14-15:00
---------

Kolacja 17:30
2 skibki chleba , szynka z indyka , jogurt Danone
jeśli to jest przedtreningowy to daj pierś ,kasza/ryż/makaron

po treningu także by się przydał daj ryż biały + pierś
Przed snem 21:30
Mleko ( Szklanka )
ryba albo twaróg + oliwa
to by było na tyle karnityna słaba dużo więcej osiągniesz dietą pamiętaj by nie dawać zbyt mało kalorii bo mozesz być zaskoczony brakiem spadku wagi ponieważ organizm zwolni wtedy metabolizm

dodaj interwały sobie do treningu

Zmieniony przez - Xin1313 w dniu 2008-11-20 18:25:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 183
Na sniadanie z jajami bedzie problem ... Szkola od 7:30 . II sniadanie ma byc w szkole ,a wiec cos na wzor przekaski . Trening ( silownia/plywalnia ) ma byc ok 16:30 ( a wiec po obiedzie ) . A tam z kolacja sie pomylilem ^^ . Miala byc 18:30 . Przed snem moze byc Mleko + Twarog ? ( Nie lubie ryb , mam taka awersje )

EDIT : Interwaly - co to ?
EDIT2 : Aa i jeszcze jedno . Dzienne zapotrzebowanie to ok. 2600 kcal a z "mojej diety" wychodzilo 1050 kcal . Nie za duzy skok ? ( gdybym sie zastosowal to jakie konsekwencje )

Zmieniony przez - Pepcio w dniu 2008-11-20 18:32:55

Zmieniony przez - Pepcio w dniu 2008-11-20 18:34:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1540 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34323
nie twaróg może być ale mleko na redukcji hmm tam laktoza głownie twaróg jak najbardziej . zamiast jaj na śniadanie daj też twaróg jak ryb nie lubisz ,a jaja "niezabardzo" Interwały :https://www.sfd.pl/search.asp?wczym=tytul&search=interwa�y

Edit niech z diety wyjdzie Ci ok 2500kcal potem co 10 dni 90 kcal w dół aż dojdziesz do np 1900kcal najlepiej więcej białka trochę tłuszczy mało węgli

Zmieniony przez - Xin1313 w dniu 2008-11-20 18:37:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 183
A co na II sniadanie ? Chleb z twarogiem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1540 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34323
jeśli się wstydzisz do szkoły brać ryż z piersią to weź chleb (koniecznie RAZOWY) do niego daj pierś z kurczaka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 183
Chyba ostatnie pytania :

1. Co z bananem , jest sycacy i zdrowy z tego co wiem.
2. Zrezygnowac calkowicie z Karnityny ? Podobno to sporo pomaga ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1540 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34323
karnityna jest biedna jak już się uparłeś konieczne żeby sobie "pomóc" to kup na początek Olimp Thermo Speed extreme
banan ma cukry proste więc raczej na redukcji odpada
pamiętaj że tłuszcz z posiłków to nie tłuszcz na brzuchu ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 183
Odswiezam temat i pytam czy ma ktoś pomysł na inną poprawę diety , aby przystosować ją do szkolnego planu dnia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 848 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11694
Ja to glownie jem tak :
I Sniadanie:
6:00( Jesli ide rano biegac to jem je o 7:00)
Mala miseczka mueslii naturalnego z rodzynkami z 3/4 szklanka mleka 0,5%

II Sniadanie:
10:30 lub 11:00 (posilek w szkole)
1 lub 2 grahameczki(lub chcleb razowy/zytni) z tunczykiem lub chudym twarogiem.

Obiad:
ok. 15:00
Gotowana piers z kurczaka + warzywa.

No i potem na silownie.
jak na odchudzanie dla mnie w sam raz ^^'
U mnie sie sprawdzilo ;)

Deep into yourself is where You will find motivation.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1540 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34323
gdzie jest białko w pierwszym posiłku?
obiad to przed treningowy ?? raczej warzywa na redukcji nie teges . daj ryż brązowy/kaszę w umiarkowanych ilościach chleb/bułki jak już mają być to tylko RAZOWE

pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chleb wieloziarnisty

Następny temat

maslanka a niestrawnosc

WHEY premium