SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie - pytanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1620

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2141
Witam, od trzech miesięcy jestem na diecie +- 1500kcal. Z 86kg zszedłem już na 76.5 - ważyłem się tydzień temu na siłowni i wyniki prezentowały się następująco:
Weight - 76,5kg
Fat% - 17,6%
Fat Mass - 13,5kg
Muscle mass - 59,9
Zapotrzebowanie kaloryczne (leżenie na wyrku 24h) - 1867kcal
BMI - 25,3
Ideal body weight - 66,6kg (troche szatańsko;) )

Od połowy grudnia uczęszczam na siłownie 2-3 razy w tygodniu po około 1.5h, a w domu wykonuję co drugi dzień ABS 8minut na brzuch.

Chciałbym zjechać z masą do tej idealnej masy ciała - 67kg i przybrać trochę masy mięsniowej, żeby nie wyglądać jak "szczypiorek".

Poniżej zamieszczę przykładowy dzisiejszy plan żywieniowy (jestem studentem, więc z domu dostałem troszkę Gyrosa na obiad, a śniadanie jadłem u dziewczyny, stąd też znalazła się tam Nutella, bo nic innego nie miała do jedzenia). Zazwyczaj moje śniadanie wygląda podobnie do kolacji, czyli dwie kromki chleba razowego z pasztetem, paprykarzem, serem białym, żółtym lub jakimś warzywkiem. A obiad to ok. 100g kurczaka, średni ziemniak i jakieś warzywa (wszystko gotowane w parowarze)

Co zaproponowalibyście początkującemu "zawodnikowi" aby mógł dojść do tej wymarzonej wagi i zarzucił paroma kilogramami masy mięsniowej?


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 575
opcja szukaj i czeka Cię trochę czytania .

po I świetny artykuł powinien jeszcze być czyli : pierwsza wizyta Jasia na forum.
Następnie podczepione u góry tematy z możliwością wyliczenia zapotrzebowania realnego ( nie wstawiaj wszystkiego na maxa w widełkach nie wierze żebyś był w tak boskiej formie i taki cudowny pewnie też nie jesteś imo ja też )
potem poszpieguj kolegów z forum jak układają ostateczne formy swojej diety i spróbuj złożyć coś sensownego.
Na pocieszenie Ci powiem że jeśli się nie uspokoisz to twój organizm zrobi Ci piękny efekt jojo powodzenia ! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Na początek lekturę podwieszonych artykułów. Dieta jest tragiczna.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1068
wylicz zapotrzebowanie i odejmij z 200 kcal na początek potem odejmuj co 2 tygodnie z 100kcal dorzuć aero i samo przyjdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2141
@Ludi, wydaje mi się, że nie ma sensu bawić się teraz w odejmowanie kcal od zapotrzebowania skoro mój organizm przyzwyczaił się przez trzy miesiące do dostarczania dziennie około 1400-1600kcal :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
1500-1600 kcal to kaloryczność dla kobiety ok. 160 cm, która się za dużo nie rusza.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2141
@Ruda_29, owszem wiem, idąc na siłownie zwiększam sobie kaloryczność, ale chcę jak najszybciej zrzucić zbędny balast, a potem zacząć pracować nad masą mięśniową. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 575
problem w tym że Ty zaraz przestaniesz chudnąć albo zabraknie Ci sił na to chudnięcie przy takiej głodówce..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2141
Dlaczego miałbym przestać chudnąć? Generalnie jeśli chodzi o mój sposób odżywiania to zapewniam że nie chodzę głodny, nie burczy mi w brzuchu itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
To nic nie znaczy, to o niczym nie świadczy.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2141
To co radzicie? Tak jak wyżej pisałem, chciałbym zrzucić jeszcze 10kg i troszkę mięśni nabrać - tak mniej więcej do wakacji. Dodam, że nie mam czasu na codzienne śmiganie na siłownie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

-20kg w rok, teraz masa :)

Następny temat

dieta "na masę" do oceny dla ektomorficzki

WHEY premium