SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie - a suplementy hmb, bcaa, kreatyna, białko?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7484

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
W poniedziałek opiszę pośrednie działanie kreatyny na redukcję tkanki tłuszczowej bo jestem w posiadaniu takich badań robionych na AWF WArszawa w 2009 roku lub 2008
Dotyczą one treningu siłowego czyli tego o którym mówisz a redukcja tkanki tłuszczowej.
Tam suplementacja odbywała się monohydratem kreatyny z tego co pamiętam.

Osobiście też jestem zwolennikiem przy redukcji tkanki tłuszczowej
Nie stosowanie 6 8 czy 10 powt a bardziej 15 20 czy 25.
do czego kreatynę uważam za kompletnie zbyteczną a dzieki takim treningom jestem w stanie wytworzyć równie wysoki jak nie wyższy deficyt kaloryczny skrócenie przerw podnosi mi tętno dzieki któremu udaje mi się wejść w przemiany tlenowe, aeroby po takim są skuteczniejsze (niż bezpośrednio bez tr. "siłowego") a cały trening zajmował czy też zajmuje mi ok 100 min włącznie z 50-60 min aerobów
czy też 70 min kiedy zrobię interwały po takim treningu.
Definicja mięśnia robi się "ciekawsza" niż po treningu siłowym.
Do miłego:)

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 42 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 534
OXY - GEN
NUTRITION

PROTEIN 80

a takie białko?
bardzo tanie dlatego się pytam
przynajmniej na allegro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Coś jak ostrowia tak na szybko patrząc.
Napisałeś, że kasy możesz mieć ile chcesz, to czemu oszczędzasz jak tylko się da?
Nie wiem zrezygnuj z 3 piw w weekend albo z paczki fajek przez 2 tyg i kup coś porządnego.
Sorki za takie porównanie ale w tej sytuacji kompletnie nie rozumiem Twojego podejścia.

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 42 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 534
odchudzam się więc nie pije :P
mógłbyś wyjaśnić jeszcze raz czym się różni to białko które napisałeś od np takiej ostrowi ?

i drugie pytanie jak sobie jem kurczaka to lepiej go gotować czy robić na parze ? ( gotowany, byłby w zupie, czyli wychodzi na plus matka i inni jedzą zupe + coś, a ja kurczaka z zupy i troche zupy)

czy jak robie kurczaka na parze czyli napisze jak teraz robie:
najpierw sole (troszeczke), rozbijam i dodaje przypraw i tutaj pytanie czy powinienem jeść kurczaka bez przypraw czy moge z przyprawami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 268
Jeżeli chodzi o białka to przede wszystkim ich skład , ostrowia niby ma to 80g białka jednak z tych 80g białka tak naprawdę wartościowego jest może z 40 do tego walory smakowe. Gotowanie może pozbawić jakiś składników dany pokarm w małym stopniu jednak zawsze , dlatego robienie na parze jest lepszym rozwiązaniem. Ogólnie przyprawy do woli z wyjątkiem soli która zatrzymuje wodę w organizmie tyle ode mnie.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
Marcin zapoznaj się proszę z art. Pana Sławomira Ambroziaka
http://www.sdw.pl/art,najnowsze_antykataboliki,416.html

bardzo obszernie opisuje antykataboliczne właściwości kreatyny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Chetnie przeczytam!
Dzieki za link.
Napiszę za jakiś dzień lub 2 opinię o artykule może znów wyniknie jakaś dalsza dyskusja:)
Pozdrawiam

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
przeczytaj to jedno...

i empirycznie sprawdź kiedyś jak zadziała i jakie efekty będą przy suplementacji kreatyna na redukcji

art. poleć też proszę Twojemu koledze z progres'u
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Narazie przeczytałem sobie ten artykuł tak pobieżnie ale na pewno wrócę do niego.
chciałbym zwrócić uwagę iż badania albo osoby do których tyczy się artykuł nazywa autor sportowcami (osoby trenujące wyczynowo lub na poziomie zaawansowanym- to w dzisiejszych czasach są sportowcy wg mojej definicji- Popartej studiami na Awf ie)
Nie sądzę żeby ten młody chłopak był w stanie wywołać tak mocny stan kataboliczny o jakim jest mowa w artykule to przede wszystkim.
Zauważyłem też, że mowa jest głównie o Estrach jako formach stabilniejszych- ale też jeszcze muszę przestudiować dokładniej artykuł.

Co mi się nasuwa idąc za tym tokiem myślenia to tak naprawdę połowa albo więcej środków może działać antykatabolicznie w takim rozumieniu jak Ty tu przedstawiasz.
Dorzućmy jeszcze chłopakowi Tribulusa z ZMA zestaw witamin
Argininę albo nie zgodnie z artykułem B-alaninę węgle itd.
Mamy teraz skromny zestaw młodego trenującego:
1- Bcaa aminokwasy antykataboliczne pomagające budować masę m
2-Kreatyna Antykatabolik
3-Tribulus podniesienie produkcji testosteronu nawet w tak młodym wieku? czemu nie nie zaszkodzi tak?
4- Białko - uzupełni dietę
5-Weglowodany "Tłuszcze spalają się w ich ogniu.
6..... itd itd
To po co jeść.?

A może czasami też warto odpuścić trening siłowy i zrobić redukcję wykorzystując inne formy treningów???
Stabilizacyjne, na dużej liczbie powt. , tzw. funkcjonalne.

Osobiście chętnie spróbuję Twojej rady czemu nie.

Ale mam do Ciebie prośbę nie zarzucaj komuś braku doświadczenia albo braku wiedzy nie patrząc dalej niż swój czubek nosa!
Bo tak jak Ci wcześniej napisałem to był mój pkt. widzenia
ale napisałem też, że nie neguję Twojego!
Ty postanowiłeś mnie obrazić a tego nie lubię.

I powtórzę jeszcze raz: Opcja którą podałem jest równie skuteczną alternatywą dla redukcji jak Twoja.
Zaprzeczysz???

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
A artykuł obiecuję przeanalizować wnikliwiej niż zrobiłem to dzisiaj bo jest bardzo ciekawy.
Zatem do usłyszenia :)

...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta to sprawdzenia i pytania

Następny temat

Który sprzęt z siłowni do odchudzania?

WHEY premium