SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1605

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam 19 lat, waze 80kg przy 188 wzrostu. Moze to nie tak strasznie wyglada, ale ogolnie jestem szczuply, z niesamowitym brzuchem - zreszta od piwa. Przytylem 15 kg przez rok, wiec pomyslalem ze cos nalezy wreszcie z tym zrobic. Szczegolnie ze zamierzam zaczac jakotaki trening - dla podniesienia kondycji, pozbawienia sie brzucha oraz po prostu dla zdrowia.

Prowadze raczej aktywny tryb zycia. Czesto chodze na imprezy. Okropnie sie odzywiam - czasem bez sniadania moge przezyc pol dnia, a pozniej napchac sie gdzies w fast foodach (;/). Naduzywam alkoholu - to jednak proboje od niedawna zmienic. Od niedawna mam problemy z zaladkiem, nie moge jest za duzo tlustych rzeczy..

Bardzo prosiłbym o pomoc, w sensie odzywiania i treningow. Z posilkami u mnie w miare strasznie nie jest. Rano moge sobie cos zrobic, a od 8-17 w zasadzie tylko na miescie, bo studiuje i niekiedy dopiero po 17 bede w domu. Basen bede mial na uczelni, wiec przynajmniej to moze mi pomoze.

Raczej na silownie nie mam szans, bo po pierwsze fundusze, a po drugie czas. Z tym jest najgorzej. Jakby co to w domu. Warunkow moze nie mam, ale zawsze cos sie da wykombinowac.

Pytanie wiec do Was - jaki trening w domu mozecie mi polecic? I jaka diete?

Z Gory Dziekuje

ps. THX dla Nina - za motywacje i pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 286
Blenos ajres
A wiec zacznijmy od tego:
Po 1 zuc ten alkohol to istna degradacja muzgu
Po 2 aktywny tryb zycia nie oznacza czestych wypadow na imprezy
Po 3 FastFood to NAJGORSZY SHIT jaki mozna jesc, rob sobie w domu obiady i biez je w jakims pojemniku ze soba np Makaron z dodatkami, ryz, czy cos w tym stylu
Po 4 Basen jak naj czesciej, plywanie rozwija caly uklad miesniowy i wzmacnia ogulna kondycje
Po 5 w domu: http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm
>>>> Po 6 alkohol to ostania zecz ktorej ci trzeba <<<<

powodzenia

NORMALNE -> znaczy -> NUDNE
MOJE FOTKI http://www.sfd.pl/temat165713/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
"Prowadze raczej aktywny tryb zycia. Czesto chodze na imprezy
heh dobre
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 285 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12649
Więc Twoim celem jest zrzucenie brzucha. Podstawą będzie zmiana nawyków żywieniowych, bo teraz nie odżywiasz się najlepiej... No i ograniczenie alkoholu. Co do diety: 5-6 średnich posiłków dziennie, standardowo bierze się 2-3g białka, 3-4g węglowodanów i 1g tłuszczy, najlepiej spożywać tylko zdrowe tłuszcze. Podstawą jest jeszcze ujemny bilans kaloryczny (obliczasz dzienne zapotrzebowanie kaloryczne za pomocę kalkulatora i odejmujesz od wyniku 500 kcal). Do tego oczywiście aeroby, najlepiej na czczo, minimum 30-40 minut dziennie. Musisz utrzymywać stałe tempo i tętno - 70% cardio max (220 minus wiek). Jako aeroby możesz stosować bieganie, rower (mniej obciąża kolana niż bieg), szybki marsz itp. Mile widziana jest też wszelka inna aktywność fizyczna. Jak masz pytania to wal śmiało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
heh nawet nie chodzilo mi tylko o imprezy.. zas jesli chodzi o alkohol, to ograniczylem go w sposob drastyczny.. max 2 piwa w tygodniu - a to jest u mnie juz naprawde duzo..

jesli chodzi o fast foody to staram sie juz wogole tego nie jadac. gorsza sprawa, ze od czesto od rana do 18 mnie nie ma w domu - a zywic sie musze na uczelni - mam to jednak szczescie, ze posilki sa tam roznorakie - cos w miare zdrowego tez tam sie znajdzie. a wiec rowniez pytanie - co mi polecacie w takim wypadku? ryz/salatka - a jakies mieso?

btw. dzieki MS_Freak :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 285 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12649
Dobrym rozwiązaniem byłby ryż z piersią z kurczaka i jakąś sałatką warzywną. Ale możesz sobie przygotować posiłek w domu, wsadzić do plastikowego pojemnika i zjeść potem na zimno (jak już napisał MS_Freak). Wyjdzie lepiej i taniej. Ale jeżeli chcesz schudnąć to musisz ułożyć sobie całodniową dietę i jej się ściśle trzymać. Wtedy efekty będą najlepsze.
https://www.sfd.pl/temat89657/ - dieta: zrób to sam. Przeczytaj ten tekst. Na pewno Ci pomoże w samodzielnym ułożeniu diety.
https://www.sfd.pl/temat40963/ - masz tutaj klakulator Darkthorna. Przejrzysty, łatwy w obsłudze i bardzo przydatny.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

.

Następny temat

14 lat 4 miesiace cwiczen

WHEY premium