SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2535

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 60
Witam, na wstępie dodam iż to mój pierwszy post na tym forum:)

Mam 17 lat. Mój wzrost to około 180cm a waga to mniej więcej 85KG. Chciałbym zredukować wagę, tylko za bardzo nie wiem jak się do tego zabrać, ponieważ mało wiem o tym jakie najlepiej wykonywać ćwiczenia. Mam w domu orbitrek oraz ławeczkę. Dotychczas moje ćwiczenia polegały na tym że:
Rano ławeczka: 30 brzuszków, 70 powtórzeń z hantelkami(2,5kg) w różnych pozycjach(na stojąco i na ławce), 30 powtórzeń expanderem oraz 30 pompek za pomocą stojaków do pompek, aczkolwiek pompki słabo wychodzą ponieważ nie mam wystarczającej siły na tyle powtórzeń. Ostatnio doszedł orbitrek do porannych ćwiczeń ok. 25 minut. Wieczorem powtarzam serie ćwiczeń, zmianie ulega jedynie orbitrek, tu ćwiczę 45 minut w dresie a'la sauna. Niestety efekty nie są zadowalające:( Mam ten problem, iż jako dziecko przyjmowałem leki sterydowe na astmę, z której już powoli wychodzę, tzn nie do końca bo wiadomo, że jest to chorobą "na wieki" ale przyjmuje już bardzo znikome dawki. Niestety w okresie kiedy je przyjmowałem strasznie przybyło wagi, za nim je brałem miałem niedowagę, w co teraz trudno uwierzyć. Jestem dość aktywny fizycznie w przeciwieństwie do innych rówieśników, gram w tenisa, jeżdzę na rowerze dużo, aczkolwiek nie widać efektów utraty wagi. Chciałbym pozbyć się tłuszczu szczególnie z klatki piersiowej gdzie mam go sporo, oraz pozbyć się tej tzw. oponki. Od początku roku postanowiłem zrezygnować z napojów słodzonych i gazowanych, oraz batoników. Piję głownie wodę, czasem zdarzy się jakiś soczek, ale to z rzadka. Słodycze również z rzadka, głownie domowej roboty ciasta, ale to już jak napisałem okazjonalnie. Od początku roku nie zjadłem ani jednego batonika oraz nie napiłem się napojów typu Cola. Proszę napisać jakie diety polecacie, mogą być bardzo regorystyczne oraz czy polecacie jakieś witaminy, suplementy itp.

Pozdrawiam!

P.s. z góry dziękuję za pomoc, oraz myślę, iż moja wypowiedź jest zgodna z regulaminem forum.



Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 85

Wzrost: 179

Obwód klatki: 107

Obwód ramienia: 30

Obwód talii: 103

Obwód uda: 58

Obwód łydki: 37

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 36 kg - 42.83 % - co do tego nie jestem pewien czy dobrze zmierzyłem

Aktywność w ciągu dnia: Ćwczenia na ławce oraz orbitreku.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Tenis raz w tygodniu.

Odżywianie: Nie jem słodyczy dostępnych w sklepach oraz nie pijam napojów typu Cola

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: Brak

Stan zdrowia: Brak

Preferowane formy aktywności fizycznej: rano i wieczorem codziennie, około 2h

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak

Stosowane wcześniej diety: Brak

Zmieniony przez - Misqq w dniu 2010-04-27 15:32:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 60
Czy używał ktoś z was tego spalacza: Thermo Max dla mężczyzn? Chciałbym go wypróbawać, czy on należy do silniejszych spalaczy typu Hydroxycut, czy lżejszych?

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 185 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2316
przeczytaj tematy podwieszone w ogóle zacznij jesc regularnie minimum 5 posiłków na początek 10 zasad żywieniowych wystarczy z tym orbiterkiem to daj sobie spokoj
w tematach podwieszonych masz wszystko więc zacznij od tego a potem jeśli masz wątpliwości ktos bardziej ogarnięty ci pomoże

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 60
Czemu mam sobie dać spokój z orbitrekiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 982 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12814
witam , aby mie efekty :

a) dzial trening . poczytaj i uloz TRENING OBWODOWY
b) poukladaj wszystkie treningi tak zeby miec sensowny odpoczynek ,a nie losowo
c) poczytaj i uloz diete , ze szczegolna uwaga na posilki okolotreningowe
d) im mniiej masz miesni tym ciezej ci bedzie zgubic


Te wskazowki Ci wystarcza zeby zaczac sie edukowac i podjac dzialania. Nikt Ci diety i treningu nie ulozy tutaj bo to zbyt czasochlonne i kupa informacji musi byc przyswojona przez Twoj umysl w pierwszej kolejnosci bo nic nie zrozumiesz :)


To jak przedmiot w szkole , jak nie lubisz sie uczyc to masz slabe stopnie (osiagi w sporcie)



Zmieniony przez - TheBigBoss w dniu 2010-04-27 17:17:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 60
Rozumiem, ale możecie polecić jakąś dietę oraz być może jakieś suplementy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 982 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12814
sorry ale polecilismy Ci podstawy UKLADANIA DIETY . Nie poleca sie ''diet'' je sie uklada na podstawie przyjetych podstaw. Suplementy to jakas multiwitamina dla Ciebie starczy...


zrobie wyjatek i polece Ci diete : Na poczatek zbilansowana pod wzgledem BTW , bilans KCAL na zero .

Zmieniony przez - TheBigBoss w dniu 2010-04-27 17:37:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 60
Czyli rozumiem, że spalacze tłuszczu nie wchodzą w grę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 982 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12814
hmmmm masz wolna wole . Takie co pobudzaja moga Ci dac kopa do cwiczen , pozatym nic wielkiego one nie daja wedlug mnie. Natomiast zaawansowani (moderatorzy) uwazaja je za zbedne , lub gdy sie ktos rzezbi do poziomu zawodowca i juz jest przy koncu podrozy.

a wiec w to miejsce kup sobie buty do biegania albo karnet na silownie IMO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 60
Powiem Ci tak na tym orbitreku tak jak napisałem, ćwiczę rano i wieczorem. Planowałem biegać, ale stwierdziłem, że zamiast porannego biegu dobry będzie orbitrek, na którym mogę ćwiczyć taki sam czas jak biegając, a oszczędzam czas ponieważ od razu kończąc na orbitreku idę się wykąpać. Tak samo wieczorem, ubierając ten strój a'la sauna, przez 45 min. na prawdę pocę się tak, że potem ze mnie wręcz leje się ciurkiem pot. I robię to codziennie, a na siłownie też ciężko znaleźć czas, ponieważ tu wypadną jakieś korki, tu coś innego a jestem zależny od czasu. A ćwicząc w domu nie mam takiego ograniczenia, mogę to robić o 19 jak i o 22, ale codziennie. Dlatego zapytałem się o ten spalacz, czy będą jakieś efekty przy regularnym ćwiczeniu na stratę tkanki tłuszczowej. Czytałem wiele pozytywnych opini o Scorch-u, Hydroxycut Hardcore, Lipo. Tylko tak jak napisałem, nie mam w tym temacie doświadczenia, dlatego zwróciłem się na to forum z prośbą o pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 60
A jak z tymi spalaczami? Czy waszym zdaniem powinienem zwiększyć ilość ćwiczeń?

Zmieniony przez - Misqq w dniu 2010-04-28 19:45:59
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NIetypowe pytanie.

Następny temat

Zbijanie wagi przed zawodami.

WHEY premium