SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odblok po 3 latach. Jak go dobrze zrobić?

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 68465

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2489 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 47642
Dobre info.

A jeszcze coś takiego mi się przewinęło:

buserelin (INN) is a gonadotropin-releasing hormone agonist (GnRH agonist)
superfact 1mg/ml

Też chyba jakieś zastosowanie w PCT ma ?


Zmieniony przez - SpAiro_ w dniu 2015-11-08 19:57:48

>> JUICE IRELAND TEAM <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
Kilka rzeczy trzeba opisac dokladaniej i naswietlic niejasnosci jak juz mamy rozmawiac o gnrh

redhors92

Teraz o środkach do których mamy dostęp:
HCG czyli ludzka gonadotropina kosmówkowa. Bardzo podobna do LH. Pobudza również w małym stopniu FSH.
Dawka 500-1000 na dzień dla ludzi.
Czyli żadna nowość hcg stosują wszyscy przez co podwyższają głownie LH(w małym stopniu FSH).
Niektórzy stosują hmg czyli w czystej postaci mieszankę LH i FSH. Efekt chwilowy na płodność na pewno lepszy . Problem z dostępnością i ceną.

Efekt zwiekszenia plodnosci po HCG najczesciej jest dobry na tyle ze wogole nie zachodzi potrzeba stosowania FSH w postaci HMG czy innych

redhors92

Wiec na odblok polecam mieszanke HCG i PMSG. Najlepiej po kilku dniach zrobić badanie testosteronu czy HCG bujnęło jadra. Czy PMSG zrobiło robotę to poczujecie:d

Ani hcg ani hmg czy samo fsh nie sa srodkami na odblok, podkreslam to zawsze, na blok jak juz bo blokuja przysadke jeszcze bardziej, ale w celach zwiekszania plodnosci nadaja sie jak najbardziej

redhors92

Jak jądra działają to czas pomyśleć o przysadce. Niektórzy już pomyśleli i spróbowali preparatu triptorelina(gonapetyl).

Gonapeptyl i inne analogi jak i GNRH nie nadaja sie na odblok w zadnym wypadku z prostej przyczyny, juz po kilku dniach stosowania OBNIZAJA wyrzut LH i FSH , bo te srodki do tego wlasnie sluza.

redhors92
Substancja przypomina Gonadoliberyne (GnRH) przez co chwilowo działa tak samo. Zwiększa wyrzut FSH i LH. Przez różnice w budowie substancji po jakimś czasie efekt jest odwrotny. Co zamiast tego polecam? Najlepiej czystą Gonadoliberyne (GnRH). Gdzie kupić ? u weterynarza;D Nazwy środków najłatwiej dostępny Ovarelin lub acegon. Dawkę polecam zacząć od 0,5ml na dzień opakowanie ma 10ml. Niestety sposób podania będzie głownie pobudzał do wyrzutu Lh w małym stopniu FSH.
Żeby pobudzić wyrzut FSH lepszym preparatem jest MAPRELIN analog GnRh.

No wlasnie bardzo chwilowo, zalaczam moje badania , 3 dni
Dzien pierwszy na czysto, dzien 2 12h po 100mcg gonapepty, dzien 3 36h po 100mcg gonapeptyl
Czyste GNRH nie ma zadnej przewagi i rowniez doprowadzi do chemicznej kastracji po dluzszym czasie stosowania

Radze nie traktowac powaznie takich rozpisek jak powyzsza,
GNRH jest dostepna na wszystkich stronach z peptydami, jednak nie cieszy sie popularnoscia z powodow ktore opisalem, a w internecie krazy JEDNO badanie watpliwej jakosci gdzie wykazano pozytywne dzialanie podania POJEDYNCZYEJ dawki 100mcg tryptoreliny na JEDNEJ osobie z przeszlosc zwiazana ze stosowaniem saa
Przy dluzszym stosowaniu srodki tego rodzaja unieczynniaja kompletnie przysadke.













Zmieniony przez - miczelx w dniu 2015-11-08 20:13:15

Zmieniony przez - miczelx w dniu 2015-11-08 20:14:56

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
SpAiro_
Dobre info.

A jeszcze coś takiego mi się przewinęło:

buserelin (INN) is a gonadotropin-releasing hormone agonist (GnRH agonist)
superfact 1mg/ml

Też chyba jakieś zastosowanie w PCT ma ?



Zmieniony przez - SpAiro_ w dniu 2015-11-08 19:57:48


analogow gnrh jest mnostwo,
zastosowania w pct nie ma
1

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2489 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 47642
I podczas kuracji HCG w celu spłodzenia potomka również nie,tak ?

Wbijać HCG i HMG do skutku, rozumiem.

>> JUICE IRELAND TEAM <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1596 Napisanych postów 56736 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264393
Miczelx, da się żyć jednocześnie będąc tak mądrym?

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 436 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7657
miczelx
Kilka rzeczy trzeba opisac dokladaniej i naswietlic niejasnosci jak juz mamy rozmawiac o gnrh

redhors92

Teraz o środkach do których mamy dostęp:
HCG czyli ludzka gonadotropina kosmówkowa. Bardzo podobna do LH. Pobudza również w małym stopniu FSH.
Dawka 500-1000 na dzień dla ludzi.
Czyli żadna nowość hcg stosują wszyscy przez co podwyższają głownie LH(w małym stopniu FSH).
Niektórzy stosują hmg czyli w czystej postaci mieszankę LH i FSH. Efekt chwilowy na płodność na pewno lepszy . Problem z dostępnością i ceną.

Efekt zwiekszenia plodnosci po HCG najczesciej jest dobry na tyle ze wogole nie zachodzi potrzeba stosowania FSH w postaci HMG czy innych

redhors92

Wiec na odblok polecam mieszanke HCG i PMSG. Najlepiej po kilku dniach zrobić badanie testosteronu czy HCG bujnęło jadra. Czy PMSG zrobiło robotę to poczujecie:d

Ani hcg ani hmg czy samo fsh nie sa srodkami na odblok, podkreslam to zawsze, na blok jak juz bo blokuja przysadke jeszcze bardziej, ale w celach zwiekszania plodnosci nadaja sie jak najbardziej



Odblok miałem na mysli odblokowanie działania jader. Jeśli dawno nie działały warto je ruszyć. Hcg zazwyczaj wystarcza. Dla testu wbiłem kiedyś PMSG skoro miałem pod rekom;D. Brak podbicia estrogenów które czuje po hcg. Produkcja spermy lepsza niż po HCG. Przydatne dla osób starających się o dziecko. Ten sam efekt co HCG+PMSG da hmg.




miczelx


redhors92

Jak jądra działają to czas pomyśleć o przysadce. Niektórzy już pomyśleli i spróbowali preparatu triptorelina(gonapetyl).

Gonapeptyl i inne analogi jak i GNRH nie nadaja sie na odblok w zadnym wypadku z prostej przyczyny, juz po kilku dniach stosowania OBNIZAJA wyrzut LH i FSH , bo te srodki do tego wlasnie sluza.



Te wszystkie analogi GnRH nie wymyślili dla tego że nie mogli syntezować czystego GnRH. Zostały wymyślone żeby mocniej wiązać się z receptorami i dłużej działać przez co blokują. Są dużo mocniejsze niż naturalne GnRH. Naturalne GnRH jest uwalniane pulsacyjnie. Te preparaty które podałem zawierają czyste GnRH nie analogi bo cel użycia jest inny niż u ludzi(kobiet) analogów GnRH.

U bydła po podaniu domięśniowym maksymalne stężenie w surowicy odnotowali po 17,5minuty. 2h po wstrzyknięciu powraca do normy fizjologicznej. Po wstrzyknięciu dożylnym królikom okres półtrwania wynosił 4,5minuty. Po podaniu bydłu 20%receptorów zwiazało się z GnRH.

Czyli mammy uwalnianie pulsacyjne nie o przedłożonym działaniu. Pobudza na bardzo krotki okres czasu.

i teraz ważny cytat"U szczurów, podskórne podanie GnRH w dawce 125µg/kg m.c dziennie przez 6 miesiecy skutkowało obnizeniem masy jajników a także wydłużeniem cyklu płciowego u samic."
a wiec podawali codziennie 2,5ml na kg masy ciała. (krowie podaje się 2ml na zwierze) I nie zablokowało całkowicie cyklu płciowego. Gonapetyl blokuje bardzo szybko bo do tego służy.

A wiec mysle że w niewielkiej dawce może dać to efekt taki że oragnizm będzie produkował własne fsh i lh. Co nie wiąże się z odblokowaniem. Musi organizm sam zacząć produkować GnRH. Dla testu kiedyś wrzuce na kilka dni GnRH i po kilku dniach zrobię badanie FSH i LH najwyzej jak mnie zblokuje to powinno być odbicie i się nic nie stanie. Wtedy będę mógł stwierdzić czy naprawdę się przyda na odblok.


"Podawanie GnRH pulsacyjnie zwiększa wydzielanie LH i FSH zaś wlew ciągły zmniejsza. "
Na wydzielanie GnRH wpływa estrogen dlatego warto go trzymać nisko.


Zmieniony przez - redhors92 w dniu 2015-11-08 22:47:23
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
Karpiu nie da sie

redhors92


Odblok miałem na mysli odblokowanie działania jader. Jeśli dawno nie działały warto je ruszyć. Hcg zazwyczaj wystarcza. Dla testu wbiłem kiedyś PMSG skoro miałem pod rekom;D. Brak podbicia estrogenów które czuje po hcg. Produkcja spermy lepsza niż po HCG. Przydatne dla osób starających się o dziecko. Ten sam efekt co HCG+PMSG da hmg.

Na produkcje potomka owszem GNRH sie nada, ALE pulsacyjne stosowanie jest w realnym zyciu prawie niemozliwe, z uwagi na koniecznosc stosowania pomp i/lub podawania dawki co ok 2h przez kilka miesiecy

redhors92

Te wszystkie analogi GnRH nie wymyślili dla tego że nie mogli syntezować czystego GnRH. Zostały wymyślone żeby mocniej wiązać się z receptorami i dłużej działać przez co blokują. Są dużo mocniejsze niż naturalne GnRH. Naturalne GnRH jest uwalniane pulsacyjnie. Te preparaty które podałem zawierają czyste GnRH nie analogi bo cel użycia jest inny niż u ludzi(kobiet) analogów GnRH.

U bydła po podaniu domięśniowym maksymalne stężenie w surowicy odnotowali po 17,5minuty. 2h po wstrzyknięciu powraca do normy fizjologicznej. Po wstrzyknięciu dożylnym królikom okres półtrwania wynosił 4,5minuty. Po podaniu bydłu 20%receptorów zwiazało się z GnRH.

Czyli mammy uwalnianie pulsacyjne nie o przedłożonym działaniu. Pobudza na bardzo krotki okres czasu.

jak wyzej napisalem, pulsacyjne stosowanie jest niepraktyczne

redhors92

i teraz ważny cytat"U szczurów, podskórne podanie GnRH w dawce 125µg/kg m.c dziennie przez 6 miesiecy skutkowało obnizeniem masy jajników a także wydłużeniem cyklu płciowego u samic."
a wiec podawali codziennie 2,5ml na kg masy ciała. (krowie podaje się 2ml na zwierze) I nie zablokowało całkowicie cyklu płciowego. Gonapetyl blokuje bardzo szybko bo do tego służy

No ten cytat wyjasnia tyle, ze podobne stosowanie obnizy mase jader a jaka dawka juz pobudzi a jeszcze nie zablokuje przysadki jest niewiadoma

redhors92

A wiec mysle że w niewielkiej dawce może dać to efekt taki że oragnizm będzie produkował własne fsh i lh. Co nie wiąże się z odblokowaniem. Musi organizm sam zacząć produkować GnRH. Dla testu kiedyś wrzuce na kilka dni GnRH i po kilku dniach zrobię badanie FSH i LH najwyzej jak mnie zblokuje to powinno być odbicie i się nic nie stanie. Wtedy będę mógł stwierdzić czy naprawdę się przyda na odblok.

Takie proby byly podejmowane, jak wiadomo nie weszlo to do powszechnego zastosowania i nadal ratunkiem jest hcg hmg
I masz racje ze na malych dawkach org produkowalby wlasne hormony, ale jak juz pisalem jest to nierealna terapia na dzien dzisiejszy (w warunkach domowych)
Hipotetycznie gdyby badac codziennie LH i FSH moznaby bylo cos dla siebie ustalic, ale to juz fantazja raczej niz realia
ale jaki by to mialo wplyw na podwzgorze mozna tylko gdybac

Co do odbicia to owszem po ok 2tyg przysadka rusza na nowo, wiec nie mozna tym zalatwic sie na amen, taki plus

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 674 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 27114
to jak w końcu jest z tym gonapeptylem już nie wiem

znam 2 chłopaków którzy do odbloku dołozyli ten środek(jeden z neta, a drugiego znam osobiście) i po ok 2 laetnich cyklach wzięli tylko 2 liście cloma (20 tab) po czym podali gonapeptyl i odblokowali się bez problrmowo
mam rozumieć, że to był przypadek?

od razu napisze, że nie atakuje, a po prostu pytam, bo właśnie zaczynam jeść clomid i się zastanawiam co z tym gonapeptylem


Zmieniony przez - cichy10001 w dniu 2015-11-08 23:18:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1474 Napisanych postów 10261 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 84499
Goserelina GnRH wydawała mi się kiedyś ciekawą substancją poprzez wydzielanie LH i FSH preparat ,pobudza wydzielanie gonadotropin,. Zoladex'' zdaje się jest zarejestrowany w leczeniu nowotworów hormonozależnych i raka gruczołu krokowego i nowotworze sutka u kobiet. Właśnie niektórzy userzy twierdzili że metoda pulsacyjna jest metodą skuteczną, inni uważali że ten środek jest bez sensu w kuracji pct, ogólnie mało jest , informacji na necie. W Farmakologii istnieje tylko suchy opis medyczny. Także trudno mi się odnieść, jak to wygląda w praktyce.


Zmieniony przez - wnc1964 w dniu 2015-11-08 23:20:59

najsłabszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny,

- najmniej selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny.
TABELA WEDŁUD KSIĄŻEK PISANA NA PODSTAWIE MOICH ODCZUĆSKDER-paroksetyna fluvoksamina

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
cichy10001
to jak w końcu jest z tym gonapeptylem już nie wiem

znam 2 chłopaków którzy do odbloku dołozyli ten środek(jeden z neta, a drugiego znam osobiście) i po ok 2 laetnich cyklach wzięli tylko 2 liście cloma (20 tab) po czym podali gonapeptyl i odblokowali się bez problrmowo
mam rozumieć, że to był przypadek?

od razu napisze, że nie atakuje, a po prostu pytam, bo właśnie zaczynam jeść clomid i się zastanawiam co z tym gonapeptylem



Byc moze przypadek, byc moze bez tego odblokowalibys sie jeszcze lepiej lub nie, mozna gdybac,
Jeden zastrzyk ze 100mcg krzywdy nie zrobi i mozesz sobie dodac do odbloku, z tym ze kolejnosc nie ta ktora podales, najpierw gonapeptyl a pozniej clomid, inaczej to calkowicie pozbawione sensu jest,
Ale zeby mialo to byc jakies przelomowe dzialanie to napewno nie, bo ten srodek dziala w taki a nie inny sposob, ten pojedynczy strzal lh i fsh nic nie da, a dluzej stosowac nie mozesz bo calkowicie wylaczysz przysadke.
Popatrz ma moje badania, szybki wzrost i rownie szybki spadek, w trakcie i dlugo po zastrzyku lecial clomid mimo to o odbloku nie ma mowy,
Wiec jednorazowa dawka nie zawadzi ale tez nie warto sobie tym zawracac glowy.


Zmieniony przez - miczelx w dniu 2015-11-08 23:41:46

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

anapolon dla tych co brali !

Następny temat

meta niskie libido

WHEY premium