SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Od miesięcy stoję w miejscu, co robię źle, jaki cel? + zdjęcia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3290

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 260 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24902
A byłeś na keto dłużej niż 1 miesiąc? Bo faktem jest, że po przejściu na keto traci się kilka KG ale nie wynika to z utraty masy mięśniowej/tkanki tłuszczowej..

Kolejna sprawa - jeszcze nie spotkałem się z rzetelnym badaniem, które mówi wprost, że dieta keto wpływa "bardziej" na utratę tkanki tłuszczowej niż inny rodzaj diety - czy to IF, czy High-carb, czy paleoo.. itd.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25182101  // różnica na low-carbie była bardzo mała, rzędu kilku dziesiętnych %, nie warto
https://jamanetwork.com/journals/jama/article-abstract/2673150 (2018 rok)

Według badań nie ma różnicy na jakiego rodzaju diecie jesteś - deficyt kaloryczny to deficyt... Sam się bawiłem keto - w tydzień -4kg ale co z tego jeśli te 4kg były spowodowane ucięciem węgli (1g węgli trzyma około 3g wody) + glikogen + woda podskórna. Nawet jak przeskoczysz z dnia na dzień z 4000 kcal na keto to stracisz KG ale nie będzie to tkanka tłuszczowa tylko woda. No i to jest główny powód dla którego dużo osób się jara keto, tracą w 5 dni dużą ilość wody = ciało wygląda od razu lepiej i.. i temu ta dieta jest taka popularna. Jeżeli ktoś jest zdrowy to nie warto się bawić w keto - koniec końców utrata tkanki tłuszczowej jest taka sama.


Zmieniony przez - najdus w dniu 2019-05-28 18:06:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 660 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9299
Jestem ponad rok na diecie tłuszczowej i zarówno na keto przy około 30-40 g węgli jak i na ciut wyższych węglach paliłem tłuszcz na dodatnim bilansie. Na keto wiadomo szybciej. Oczywiście do tego najlepiej interwał bo przy zwykłym bieganiu ciężej schodzi.
Rzetelne badania to jakie? Ja czytam badania, ale jako że często jedne zaprzeczają drugim to kiepskim pomysłem jest na ślepo im ufać. Jak widzę, że od dużych ilości tłuszczu mnie tylko przeczyszcza a nie zalewa nic to mam odpowiedź. Trzeba słuchać także opinii ludzi a nie tylko tego co pub med Ci poda.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 260 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24902
No kurde jak ty masz posty z 2011 w dziale Doping, jak koksisz to weź pod uwagę, że organizm się inaczej zachowuje.
Druga sprawa.. hmm dla mnie badanie wykonane przez 12 msc na grupie 650 osób jest rzetelnym badaniem. Sam byłem na keto przez 6msc i nie widziałem większej utraty wagi - jedynie przez pierwsze parę dni.

Poza tym jeszcze pare lat temu tutaj panowała era typu "panie tylko oliwa z oliwek" dlatego dość sceptycznie podchodzę do różnych rzeczy na forum :x


Tak czy siak, najlepsza dieta to jest taka, która nam najbardziej odpowiada. Zazwyczaj jak się robi coś na siłę to nie idzie za tym przyjemność.


Zmieniony przez - najdus w dniu 2019-05-28 20:13:50
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 660 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9299
Mi kiedyś odpowiadała dieta typu schabowy,kebab i snickers na dobicie kcal, ale dobra to ona była jedynie dla mojego uzależnionego mózgu a nie dla mojego organizmu.
Zwróć uwagę, że odkąd wróciłem po długiej przerwie na forum to kładę spory nacisk na kwestie zdrowotne a towar nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. Moja przygoda z saa była krótka i skończyła się już dobrych parę lat temu. Po prostu pojąłem jakie to g**** i jak negatywny wpływ ma na zdrowie. W tamtym czasie nawet nie słyszałem jeszcze o diecie tłuszczowej.

I teraz zasadnicze pytanie. Ile białka jadłeś na keto?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 660 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9299
Badanie, które podesłałeś nic nie udowadnia. Albo jego autorzy są niedouczeni albo celowo manipulują faktami na swoja korzyść. Jest tam tylko napisany rodzaj diety i nie ma podanego rozkładu makro a to jest przecież kluczem do odchudzania.
Pan Janusz będzie jadł 4 g tłuszczu i 2,5 g białka i zaleje się jak świnia bo połowę tego białka zamieni się w węgle a przy dużym udziale tłuszczu nawet niewielkie ilości węgli chętnie się odkładają. Jak pan Janusz zmniejszy białko do 1,5 lub nawet mniej to nie będzie tył lub nawet zacznie chudnąć bo nie będzie miał z czego odkładać. To jest takie proste, że aż mnie dziwi że może to nie docierać do ludzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 24 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 231
Poczytałem sobie o diecie keto i już widzę, że to nie dla mnie. Mam teraz takie pytania:

1. Jakie dać proporcje BTW przez miesiąc odpoczynku na zerze, a jakie dać gdy zacznę redukcję?
2. Jeść węglowodany tylko i wyłącznie o niskim IG czy można czasem zjeść coś co posiada wyższy indeks?
3. Ile minimalnie i maksymalnie dać białka, tłuszczy i węgli w JEDNYM posiłku? Przy założeniu, że jem 4 posiłki dziennie.
4. Czy są jeszcze jakieś zasady, których powinienem się trzymać przy układaniu diety? Proszę o porady bo jestem w trakcie jej układania.


Zmieniony przez - Kubatoja w dniu 6/5/2019 3:14:09 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75802 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753523
1. 2g białka, min. 1g tłuszczów i reszta kcal z węglowodanów.
2. IG nie ma znaczenia. Bazuj na jak najmniej przetworzonych źródłach:
https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135388.html

3. Nie jest to istotne. Trzymaj się makroskładników w skali np. tygodnia.
4.https://potreningu.pl/articles/1300/dieta-prawidlowo-zbilansowana 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 660 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9299
Nie powiedziałbym, że IG nie ma znaczenia. Jak będzie bazował na produktach o wysokim Ig to poziom glukozy będzie mu skakał przez cały dzień co przyczyni się do gorszego samopoczucia i możliwe że ospałości a w dłuższej perspektywie czasu do rozchwiania gospodarki cukrowej. Węgle o wysokim IG lepiej zostawić na porę potreningową a w ciągu dnia spożywać te o niskim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
ale będąc na sportowym forum myślę, że mówiąc o znaczeniu IG nie myślimy w kategoriach IG czekolady tylko np ryżu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 660 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9299
Ryż zdrowszy, ale jeśli chodzi o IG to nie ma to znaczenia. Wyrzuty insuliny będą odpowiednio wysokie żeby narobić problemów zwłaszcza jeśli się go jada z chudym kurczakiem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Makroskładniki w ciągu dnia

Wiecej