SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywki na mase- jak zażywać i połączyć z dietą (pomoc)

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1069

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37
Witam. Chciałbym sie poradzić w kwesti suplementacji. Otóż, zakupiłem zestaw odżywek :węglowodany Carbonox 4kg, odżywka bilkowo-węglowodanowa Whey Mass Builder 3kg, białko Protein 80 1kg, aminokwasy Ultra Amino 5100 325 kap, kreatyna Beta Bolic 500g. Chciałem zapytac jak najlepiej je zazywac? Trenuje 4 razy w tyg (poniedziałek, wtorek trening, sroda wolne czwartek, piatek trening, sobota, niedziela wolne) Pracuje na dwie zmiany po 8h (tydzien na rano od 6-14), (tydzien na po południe od 14-22). Gdy pracuje na rano 1 posilek o 5, 2 posilek o 9, 3 posilek o 15 pozniej odpoczynek (drzemka) 4 posilek (przed treningowy) o 18:30 a o 19:30 zaczynam trening do okolo 21:30. I ostatni posilek po treningowy i 30 min przed spaniem o 23. Teraz gdy pracuje na po południe: 1 posilek o 6, 2 posilek o 9:30 (przed treningowy) trening od 10:30-12:30, 3 posilek (po treningowy) 13:30, 4 posilek 18, 5 posilek tak samo gdy pracuje na rano.Teraz do tego chcialbym wlasnie dolaczyc suplementacje ktora wyżej wymienilem. Dużo sie naczytałem w internecie i mam mętlik xd Mój ogólny staż na siłowni to około 2 lata oczywiście z przerwami... Wcześniejsze suple to kreatyna, jakaś odżywka białkowo-węglowodanowa, carbo. Terazniejszy staż zaczynam 3 miesiąc treningów bez przerwy. Wiek 24 lat, wzrost 176, waga 73 kg. Proszę o pomoc i z góry dziękuje. Pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234166
Carbonox 4kg, tylko po treningowo
odżywka bilkowo-węglowodanowa Whey Mass Builder 3kg, wg brakow w diecie
białko Protein 80 1kg, wg brakow w diecie, rozniez po treningowo glownie
aminokwasy Ultra Amino 5100 325 kap, przed treningowo okolo 10-15g
kreatyna Beta Bolic 500g DT 8-10g okolo treningowo, DNT 5g

Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2015-01-06 00:43:45

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37
Dlaczego Carbonox tylko po treningowo? Wyczytałem, że dobrze jest też zażyć przed treningiem, iż dodaje energii podczas treningu (pytam z ciekawości) chodzi mi też o czy np mogę połączyć daną odżywkę z inna razem,czy nie będzie to kolidować sie ze sobą? i mam też pytanie takie bo chodzę na siłownię o różnych porach (gdy pracuje na rano około 19 i gdy pracuje na po południe około 10) w tym momencie zmienia sie sposób dawkowania supli itp itd ma to jakieś znaczenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234166
jak prawidlowo sie odzywiasz to nie potyrzeba ladowac cukru przed treningiem by miec energie.

nie ma znaczenia z dawkowaniem kiedy pracujesz

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
odpowiadajac na Twoje pytanie dotyczące mieszania odzywek to nie ma najmniejszego problemu

Zmieniony przez - daniel97n w dniu 2015-01-07 20:51:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37
Ok, dzięki za niezbędne informacje. Wyczytałem również co do tego Carbonox, że dobrze przyjmować to z kreatyna bo wtedy się lepiej kreatyna i wchłania prawda czy fałsz? Chciałbym jeszcze tylko, żebyście ocenili moją propozycję dawkowania super. A więc: (gdy pracuje na rano) 1 posilek + odżywka bilkowo-węglowodanowa, 2 posilek + odżywka bilkowo-węglowodanowa, 3 posilek normalnie, 4 posilek zastąpić odżywka bialkowa Protein 80 (na 2h przed treningiem) potem przed treningiem wziac kreatynę a bezpośrednio po treningu zażyć aminokwasy wraz z Carbonox a potem 5 posilek normalnie na 30min przed snem co o tym sądzicie? Mam wrażenie, że za mało kreatyny i aminokwasów ale nie wiem..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37
Tam zamiast super miało być supli żeby nie było heh pisałem z tel i nie zauważyłem. Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie gainery dla początkującego?

Następny temat

Kwas D-asparaginowy+ kreatyna czy można łączyć

WHEY premium