SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywki białkowe przy chorobach mięśni

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1052

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 56
Witam, mam pytanie dotyczące odżywek białkowych przy chorobach mięśni. Zmagam się z taką chorobą - Choroba Pompego. Podaje się leczeniu i jestem pod z stałą kontrolą lekarzy. Jednak żadem nie potrafi doradzić w sprawie wzrostu mojej wagi. Obecnie moja choroba zatrzymała się i nie postępuje dalej. Chciałbym jednak przybrać trochę na masie. Przy wzroście 180 cm ważę około 40 kg. Moja dieta sam w sobie jest bogata w białko. Spożywam dużo mięsa drobiowego w szczególności kurczaka i indyka, a wieprzowiny unikam. Jednak pomimo tego obawiam się, że może moje zapotrzebowanie na białko jest większe. Nikt nie potrafi mi w tej kwestii doradzić, więc postanowiłem coś zrobić na własną rękę. Jestem tego świadom, że za dużo białka może wpłynąć niekorzystnie na wątrobę i nerki. Co dwa tygodnie jestem podawany hospitalizacji w zawiązku z moim leczenie, więc mogę poprosić o wykonanie niezbędnych badać.
Wiem, że sam temat jest trudny ale jaką odżywkę białkową możecie polecić w mojej sytuacji?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
przy Twojej wadze zapotrzebowanie na białko to ok 80g
więc z pewnością dostarczasz tyle ile potrzeba bo jedząc 200g kurczaka już masz połowe zapotrzebowania na białko

także dodatkowy proch nie jest Ci potrzebny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 56
Rozumiem jak ilość białka jest potrzebna przy mojej wadzę. Tylko przyjęte 2 g na 1 kg masy ciała jest dla zdrowej osoby. U mnie proces regeneracji mięśni jest zaburzony. Jedyne zalecenie, które otrzymałem od lekarzy to dieta bogata w białko.
Jaką rozsądną ilość białka dodatkowo wprowadzić? Czy dodatkowo 20 g dziennie nie będzie zbyt duże?
Jaką odżywkę białkową możesz polecić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
Jak problem jest z regeneracją to może BCAA/EAA (wyizolowane aminokwasy ) + dodatkowa porcjaa 3-5g Leucyny dziennie (200g koszt 35zł) . Nie jestem lekarzem to się nie znam. A jak z resztą diety u ciebie tj jedzeniem węglowodanów i tłuszczy, nie ma z tym problemu czy może restrykcjnie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 56
Jedynie ograniczam tłuszcze, nie jem smażonych i tłustych potraw. Z przyswajaniem węglowodanów jest u mnie w normie i nie mam problemów z tym. Lek, który dostaje to rodzaj glukozydazy. W zasadzie to enzym w postaci białka, którego mi brakuje i on wspomaga regeneracje mięśni. Niestety nikt mi nie podał jaką ilość białka mam dostarczać do organizmu. Jedyną informacją jest, że przyjmując ten lek muszę być na diecie bogatej w białko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 649 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31168
kurde ciezka sprawa bo nikt tu nie jest lekarzem a twoja chorobo jest bardzo rzadka wiec mysle ze nikt oprocz lekarzy ci konkretnie nie powie , uloz sobie zbilansowana diete gdzie bialka bedzie 2 gramy na kg co przy twojej wadze nie bedzie trudne dostarczyc z pozywienia, tluszcze 1-1.5 g na kg masy ciala a reszte wegle az osiagniesz dodatni bilans kaloryczny; Nie wiem jak z wysilkiem fizycznym jezeli nie jest zabroniony pomyslalbym nad treningiem silowy pod okiem kogos ogarnietego. Ale nie traktuj mojej odpowiedzi jak jakas super porade poniewaz nie jestem lekarzem. Zycze zdrowia i wytrwalosci w walce z choroba. Pozdrawiam

Cwicze bo lubie, lubie to cwicze.

Jezeli pomoglem daj soga -------------------------------------------------------------------------------------------------------------->

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cellzoom twardy jak kamień? normalne ?

Następny temat

Panowie, proszę mi tu konkretnie wyjaśnić

WHEY premium