SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywka białkowa

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 803

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 96
Cześć. Zdecydowałem się na zakup odżywki białkowej, ale nie wiem jaką wybrać. Narazie myślałem nad tymi:
-
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Ultra_Whey-opis33524.html

-
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Whey_Protein-opis33284.html

-
https://sklep.sfd.pl/Olimp_Whey_Protein_Complex_100-opis26343.html

Chciałbym, aby odżywka miały dosyć dobry skład. Która z wyżej podanych jest „najlepsza”? Jeżeli macie lepsze propozycje w podobnych cenach lub nawet trochę więcej, to prosiłbym abyście podsyłali swoje propozycje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
Tak naprawdę wszystko zależy od Twoich celów i przede wszystkim diety. Pamietaj, że odżywki mogą co najwyżej stanowić jej uzupełnienie a nie podstawę.

Ważne jest żeby odżywka, którą kupujemy zawierała przede wszystkim pełnowartościowe białko i wolna była od dodatków takich jak kreatyna, tauryna czy glicyna. Choć wydawać by się mogło, że składniki te umieszczane są w odżywce w celu „wzmocnienia anabolicznego potencjału”, to w efekcie pozwalają one przede wszystkim otrzymać wyższy wynik w badaniu na zawartość białka. Innymi słowy, dzięki tym związkom można sprawić, że odżywka składająca się w 50% z koncentratu serwatkowego , a w 10% z mieszanki wymienionych powyżej składników w badaniu na zawartość protein okazuje się mieć około 70% białka. Ot - taka „magiczna sztuczka”, która staje się coraz bardziej popularna na naszym rynku.


Z pewnym sceptycyzmem należy także podchodzić do dodatków takich jak „peptydy glutaminowe”, w praktyce jest to bowiem hydrolizowany gluten pszenny. Faktycznie zawiera on sporo glutaminy, nie jest to jednak wielką zaletą, biorąc pod uwagę fakt, iż wpływ glutaminy na formę sportową okazał się być mocno przeceniony. Tak naprawdę producenci dodają go, bo jest tani i tyle. Również dodatek białka sojowego czy innych białek roślinnych ma po prostu na celu obniżenie kosztów produkcji raczej niż wzbogacenie produktu finalnego w unikalne właściwości owych protein. Ich obecność tak naprawdę nie czyni odżywki lepszą.
Zdecydowanie mogę polecić odżywki białkowe ze sklepu sfd





Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2020-08-25 19:32:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234165
witaj, wszystkie trzy pozycje ktore wymieniles sa jak najbardziej ok mozesz z powodzeniem je zastosowac, nie bedzie eiwkszej roznicy pomiedzy nimi, zerknij tez na nasza nowosc
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Pro_Whey-opis40211.html obecnie testuje dwa smaki mascarpone cytrynowy i borowke z wanilia i jak najbardziej spoko masz tam mieszanke wpc i wpi jak najbardziej mozna stosowac po treningu czy w ciagu dnia jako uzupelnienie diety, ja wrzicam solidna porcje zaraz po treningu z weglami z posilkiem

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 96
Ok, dzięki za pomoc. Teraz na pewno łatwiej mi będzie coś wybrać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234165
Daj znać co wybierzesz i co ci podpasowwlo. Minusem olimpa jest to że ich smaki produktów są nieco w tyle jeżeli chodzi o obecne trendy smakowe na rynku białek więc tutaj musisz się liczyć z nieco gorszym smaków produktem w porównaniu do białek allnutrition. Jednak jeżeli nie będzie ci to przeszkadzało to spoko. Ja jestem zdania że na chwilę obecną białko nie tylko ma pełnić rolę uzupełnienia diety ale i powinno nieco rozpiescic nasze podniebienie aby urozmaicić dietę w komponent typowo smakowy i slodki

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Ja stosuje w/w wheya, sporo smaków jest z czego wybierać

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33025 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Przy zamówieniu warto sobie pobrać kilka próbek innych smakow na przyszłosć - paleta smaków jest tak dużo że ciężko wybrać :D , najlepiej mieć je wszystkie.Testowałem większość smaków białek SFD czy Allnutrition i z czystym sumieniem moge polecić wszystkie ,,SMACZNEGO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75962 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754453
Wszystkie wymienione przez Ciebie odżywki białkowe są wysokiej jakości. Nie zrobi to większej różnicy czy kupisz sam koncentrat białka serwatkowego, mieszankę koncentratu z izolatem, czy może nawet sam izolat. Ewentualnie jeżeli masz nietolerancję laktozy, to warto wybrać izolat. W przypadku wymienionych, osobiście nie przepadam za smakami firmy Olimp, z uwagi na to, że są mało wyraziste. Ostatnio testowałem wszystkie smaki Allnutrition Pro Whey (z wyjątkiem słonego karmelu) i są naprawdę super.moze z wyjątkiem sernika cytrynowego. Reszta mega.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Beta- alanina, cytrulina, arginina- nie wiem na ch** to kupiłem

Następny temat

Kreatyna a słabe nawodnienie

WHEY premium