SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywianie na masie. Czy tyle wystarczy ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1230

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 24 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 152
Witam
Mam 20 lat
Wzrost 183 cm
Waga 74
Mezomorfik
Tryb życia- ok 1.6
Na robienie masy starczy
3300 kcal
w tym:
148g białka
92g tłuszczu
470g węgli ?
Obliczyłem to samemu lecz chciałbym się upewnić czy jest poprawnie :)\
Dziękuje i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 24 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 152
aestheticman
Założenia treningowe wyglądają poprawnie - natomiast jeżeli nie masz jeszcze dużego doświadczenia treningowego to zmieniaj ćwiczenia co jakiś czas i zostawiaj takie, które czujesz najlepiej albo po których wykonywaniu widzisz największy progres a inne odrzucaj.


Jakiś czas już trenuje ale zrobię tak jak mówisz ;)
Dzięki za każdą odpowiedź
Napawa mnie to jeszcze większą motywacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33071 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Hej, nikt tego nie wie czy wystarczy :) musisz sam wyliczyc i sprawdzac na sobie - dlatego bezpiecznie jest mase zaczynac z niższego pułapu i obserwowac swoje cialo przez 2-3 tygodnie ( zawsze lepiej dodać 100-200 kcal niz zacząć od podlewania )
Nie wiemy nic o tobie konkretnego więc nie ma jak pomagać


Najdokładniej https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html


lub szacunkowo
https://potreningu.pl/calculators/bmr




Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2019-08-30 06:00:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 545 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4599
Jak na moje to może to być trochę za mało, ale obserwuj swoje ciało i systematycznie dodawaj kcal jeżeli masa nie będzie szła. Ja sam mam 173, 67kg a jem 3400 żeby coś szło :D


Zmieniony przez - B$K w dniu 2019-08-30 07:49:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
wklej obliczenia ze wzoru podanego powyżej to coś można będzie powiedzieć, bo nie wiadomo jakwyglądają Twoje treningi, ani aktywności w ciągu dnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 24 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 152
Najpierw obliczyłem zapotrzebowanie kcal na sucho bez żadnej aktywności uwzględniając wagę wzrost i wiek czyli 74kg 183 cm i 20 lat
Później pomnozylem przez 1.6 (cwicze min 3 razy w tyg siłownię plus 1-2 piłka nożna i 1 raz w tyg rower)
Do wyniku dodałem 15 procent otrzymanego wyniku kcal (zrobiłem tak gdyż uwzględniłem to że jestem mezomorfikiem)
Dane brałem ze strony buduumase. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Źle policzyłeś. Wyżej masz podany dokładny wzór w jaki sposób należy to zrobić. Skorzystaj z niego i wylicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Następnie (jeżeli celem jest budowa masy mięśniowej) to dodaj do uzyskanego wyniku około 300-400 kalorii, tak aby bilans kaloryczny był dodatni.

Następnie ustal ilości makroskładników w postaci 2 gramów białka na kilogram masy ciała, minimum 1 grama tłuszczów i reszta kalorii pochodząca z węglowodanów. Wrzuć tutaj całość wyliczeń i pomyślimy co zrobić dalej.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 24 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 152
domer
Źle policzyłeś. Wyżej masz podany dokładny wzór w jaki sposób należy to zrobić. Skorzystaj z niego i wylicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Następnie (jeżeli celem jest budowa masy mięśniowej) to dodaj do uzyskanego wyniku około 300-400 kalorii, tak aby bilans kaloryczny był dodatni.

Następnie ustal ilości makroskładników w postaci 2 gramów białka na kilogram masy ciała, minimum 1 grama tłuszczów i reszta kalorii pochodząca z węglowodanów. Wrzuć tutaj całość wyliczeń i pomyślimy co zrobić dalej.


Niestety pogubiłem moje liczenie natomiast wyszło mi zapotrzebowanie 2984 kcal
148g białka
111g tłuszczy
273g węgli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 24 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 152
DJ_DoDo


Niestety pogubiłem moje liczenie natomiast wyszło mi zapotrzebowanie 2984 kcal
148g białka
111g tłuszczy
273g węgli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
wygląda rozsądnie, więc teraz złóż coś z tego i daj do oceny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 234 Napisanych postów 538 Wiek 4 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3979
Oooo Mezomorf - no jeżeli faktycznie jesteś mezomorfem to przy dobrym dodatnim bilansie kalorycznym i prawidłowym rozkładzie makro oraz odpowiednim treningu powinieneś rosnąc w szybkim tempie
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena diety na masę

Następny temat

Erytrytol

WHEY premium