SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Oczyszczenie Achillesa zdecydować się?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 932

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 86 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3108
Witam , od dłuższego czasu mam problem ze ścięgnem Achillesa zabiegi , zastrzyki z komórek macierzystych nie zbyt mi pomogły na Achillesie jest widoczna gula która boli mnie podczas każdego większego wysiłku. Mój ortopeda prowadzący zaproponował mi zabieg mniej inwazyjny niż ten po zerwaniu Achillesa twierdzi że 2 tygodnia but ortopedyczny potem 2 tygodnie rehabilitacji i powinno być ok, Może ktoś miał coś podobnego i wrócił do sportu?? Jakie wasze opinie?

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 291 Wiek 19 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 13134
Według mnie lepiej zrobić to teraz skoro jest taka możliwość, 4 tygodnie to nie tak dużo jeśli chodzi o przerwe od sportu a przynajmniej juz bedziesz napawiony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 216 Napisanych postów 867 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259932
A skąd ta gula się tam wzięła?
[edit] Nie doczytałem, że zerwanie było.

Zmieniony przez - xorton w dniu 6/25/2018 5:19:00 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 86 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3108
Było naderwanie lekkie i cały czas to było próbowane aby doprowadzić do ładu ale sie nie udawało terapie fale uderzeniowe rolowanie protkoły alfredsona itd itp .. tam jest gula na ok 8 mm (zgrubienie).. Rezonans nie wykazał zerwania. Ale ta gula jest już ponad rok i ciężko mi cokolwiek z nią zrobić.. a po wysilku to właśnie tam czuje ból i na pięcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1787 Napisanych postów 47574 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 482598
kilkor
Mój ortopeda prowadzący zaproponował mi zabieg mniej inwazyjny niż ten po zerwaniu Achillesa twierdzi że 2 tygodnia but ortopedyczny potem 2 tygodnie rehabilitacji i powinno być ok, Może ktoś miał coś podobnego i wrócił do sportu?? Jakie wasze opinie?

co miałoby być podczas niego robione ?

ANISK
Według mnie lepiej zrobić to teraz skoro jest taka możliwość, 4 tygodnie to nie tak dużo jeśli chodzi o przerwe od sportu a przynajmniej juz bedziesz napawiony.

piszesz tak jakby każdy zabieg miał wyeliminować problem i wszystko miałoby być cudowanie co niestety tak często nie jest a czasem i gorzej

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Chyba będzie to polegało na wyczyszczeniu tego zgrubienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Problem się rozwiązał sam . Zerwałem sciegno. DO zamknięcia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1787 Napisanych postów 47574 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 482598
kilkor
Problem się rozwiązał sam . Zerwałem sciegno. DO zamknięcia.

przykra sprawa , także teraz zabieg a następnie rehabilitacja
życzę powodzenia

www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Wiek 90 dni Na forum 90 dni Przeczytanych tematów 21
Też naderwałem achillesa - wredna kontuzja. Po 3 miesiącach łudzenia się że samo przejdzie polazłem do ortopedy już kuśtykając. Stwierdził zapalenie i zaproponował buta ortopedycznego na trzy tygodnie. Po nim na kolejnych dniach nawrót dolegliwości. Podano mi PRP, znowu trzy tygodnie przerwy i dalej to samo uczucie. Na USG nic nie było niby widać, ortopeda zarzekał się że wszystko okej - poszedłem do innego który stwierdził że struktura ścięgna w porządku, ale jest widoczny wysięg charakterystyczny dla stanów zapalnych. Skierowanie na fale uderzeniową gdzie trafiłem na mojego fizjoterapeutę. Zdecydowanie odradził mi falę i zaproponował automasaże z zastosowaniem rolera i piłeczki golfowej(na płaskostopie które wtedy miałem). Bardzo mi to pomogło, choć początkowo po sesjach, miałem wrażenie że jest tylko gorzej. Niemniej wróciłem do biegania i do formy sprzed naderwania, potrafi dalej zaboleć, półtora roku po leczeniu ale nie ogranicza mnie...
Pozdrawiam

Zmieniony przez - act.run w dniu 2018-09-17 15:52:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
act.run
Skierowanie na fale uderzeniową gdzie trafiłem na mojego fizjoterapeutę. Zdecydowanie odradził mi falę i zaproponował automasaże z zastosowaniem rolera i piłeczki golfowej(na płaskostopie które wtedy miałem). Bardzo mi to pomogło, choć początkowo po sesjach, miałem wrażenie że jest tylko gorzej. Niemniej wróciłem do biegania i do formy sprzed naderwania, potrafi dalej zaboleć, półtora roku po leczeniu ale nie ogranicza mnie...
Pozdrawiam

super , że trafiłeś na odpowiednią osobę i mogłeś wrócić do swojej aktywności

www.fizjosteo.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

alergia nietolerancja a tradzik wypryski